گواهینامه IMS

گواهینامه IMS

گواهینامه IMS ترکیبی هست از سه سیستم ، سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و به عبارتی دیگر ترکیب سه استاندارد ایزو9001 و استاندارد ایزو 14001 و استاندارد ایزو 45001 است. بدین معنا که وقتی یک سازمان یا یک شرکت بصورت هماهنگ و یکپارچه این سه استاندارد 9001 و 14001 و 45001 را دریافت می کند اصطلاحاً گفته می شود که مجموعه مربوطه موفق به ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه در سازمان خود شده است و در سازمانش یک سیستم مدیریت یکپارچه دارد.

سیستم مدیریت یکپارچه به زبان لاتین مخفف IMS هست. خود واژه IMS گواهینامه نیست و قابلیت صدور گواهینامه را ندارد. اما برخی از CBهای صادر کننده ی ایزو میایند و برای IMS هم اقدام به صدور گواهینامه IMS صادر می کنند که البته مراجع غیر IAF این کار را می کنند.

گواهینامه IMS از آنجا بر روی زبانها افتاد که غالب شرکتهای پیمانکاری و همچنین شرکتهای تولیدی به جهت شرکت درون مناقصات و یا جهت بازارهای جدید از کارفرمایان و یا مشتریان خودشان تبعیت می کردند. به دلیل اینکه مشتریان و کارفرمایان ، علی الخصوص کارفرمایان مناقصه گذار از پیمانکاران و یا تأمین کنندگان خودشان درخواست گواهینامه IMS را می کردند. بدون توجه به این امر که خود IMS گواهینامه ندارد و گواهینامه به حساب نمیاید این شرکتها وقتی که از لفظ IMS استفاده می کردند باید که سه استاندارد ISO9001 و ISO14001 و ISO45001 را مطالبه می کردند ولیکن به دلیل عدم اطلاع و عدم آگاهی خودشان گواهینامه IMS را مطالبه می کردند.

گواهی IMS مدرک IMS نشانگر این امر هست که شرکت و یا سازمان مزبور بطور همزمان و هماهنگ و یکپارچه سه استاندارد اصلی و عمومی یعنی ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ISO14001 سیستم مدیریت محیط زیست و ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را اخذ گرفته و دارای این سه گواهینامه هست. چون که این سه استاندارد ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 الزامات و وجوه اشتراکات مشترک زیادی با یکدیگر دارند، می توان آنها را در هم ادغام کرد. ادغام الزامات این سه استاندارد باعث اولا کاهش زمان و همچنین کاهش هزینه در امور طراحی ، پیاده سازی و اجرای سیستم های مدیریتی می گردد.

از وجوه اشتراکات این سه استاندارد یعنی استانداردهای ایزو 9001 و ایزو 14001 و 45001 می توان به این موارد زیر اشاره کرد.

فرآیند مدیریت اطلاعات مستند

فرآیند ممیزی داخلی

فرآیند اقدامات اصلاحی

فرآیند آموزشی

فرآیند تعریف اهداف کیفی، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت شغلی

فرآیند بازنگری مدیریت

فرآیند مدیریت ریسکها و فرصتها

فرآیند مدیریت تغییرات

و بسیاری فرآیندهای دیگری که در سه استاندارد ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 با هم مشترک هستند.

جهت اخذ و دریافت کواهی نامه IMS، چون متقاضیان دارای اطلاعات چندانی در این باره نیستند و به همین جهت درون فضاهای مجازی و گوگل به دنبال هدف خود هستند، عبارات زیر را در گوگل جستجو می کنند.

نحوه اخذ گواهینامه IMS

روش گرفتن گواهینامه IMS

نحوه دریافت گواهینامه IMS

روش اخذ گواهینامه IMS

نحوه گرفتن گواهی نامه IMS

روش دریافت گواهی IMS

گواهی نامه IMS چیه؟

مدرک IMS چیه؟

گواهینامه IMS و شرایط آن

شرایط دریافت گواهی IMS

شرایط اخذ گواهی نامه IMS

شرایط گرفتن مدرک IMS

مدارک لازم برای اخذ گواهینامه IMS

مدرک لازم برای دریافت گواهینامه IMS

فرق گواهینامه IMS با گواهینامه MIS

لیست شرکت های ثبت و صدور گواهینامه IMS

لیست CBهای صادر کننده گواهینامه IMS

لیست مراکز ثبت و صدور گواهینامه IMS

سایت اخذ گواهینامه IMS

سایت دریافت گواهینامه IMS

سایت گرفتن گواهینامه IMS

سایت ثبت نام گواهینامه IMS

سایت ثبت و صدور گواهی نامه IMS

مدارک و شرایط لازم برای گرفتن گواهینامه IMS

و بسیاری عبارات و اصطلاحات دیگر که مرتبط با گواهینامهIMS هست. جهت دریافت گواهی IMS می توانید از طریق خدمات مرکز سیستم کاران بطور کاملا رایگان استفاده کنید. و تنها هزینه خود گواهینامه IMS را بپردازید. مراجع ثبت و صدور گواهی نامه IMS تنوع زیادی دارند و هر کدام از این صادر کنندگان گواهی IMS نیز خودشان را معتبر و دارای اعتبار می دانند و متاسفانه می آیند وسایر همکاران خود را نیز زیر سوال برده و تخریب می کنند و آنها را نامعتبر معرفی می کنند و و مدعی می شوند که فقط خودشان معتبرند و همکارانشان اعتبار ندارند. به همین جهت بایستی متقاضیان و درخواست کنندگان گواهینامه IMS با چشمان باز تحقیقات و بررسی های لازمه را انجام بدهند تا به دام افراد یا شرکتهای سودجو نیفتند و با صرف هزینه های گزاف و بالا گواهی نامه IMS فیک و نا معتبر به آنها داده نشود و گواهی فاقد اعتبار نگیرند.

گواهی نامه IMSاز جمله گواهینامه های مهمی هست که جهت شرکت در مناقصات بیشترین کاربرد را دارد و غالب شرکتهای فعال در زمینه های مختلف، به خصوص شرکتهای فعال در حوزه پیمانکاری بدنبال گواهی یا مدرک IMS هستند. اما از نظر فنی و قانونی گواهینامه IMS در صورت اخذ سه تا گواهینامه ایزو 9001 و گواهینامه ایزو 14001 و گواهینامه ایزو 45001میسر می شود و نباید گواهی نامه IMS صادر گردد. پکیج کامل گواهینامه های IMS به این شرح هست.

ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت

ایزو14001سیستم مدیریت محیط زیست

ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای

IMS سیستم مدیریت یکپارچه

مرکز سیستم کاران بزرگترین و اولین مرجع معتبر آمادگی دارد تا کلیه اطلاعات و شرایط و هزینه های دریافت IMS را در اختیار متقاضیان محترم قرار دهد تا برای دریافت گواهی نامه IMS بهترین راه، کمترین هزینه، سریعترین زمان ممکنه اقدام نمایید.

 

گواهینامه IMS صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید