اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

اخذ فوری گواهینامه IMS

اخذ فوری گواهینامه IMS
5/5 - (1 امتیاز)

اخذ فوری گواهینامه IMS

اخذ فوری گواهینامه IMS سیستم مدیریت یکپارچه در ابتدا مستلزم شناخت درست از IMS هست.

IMS چیست؟

اخذ همزمان سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ باعث می‌شود یک سیستم مدیریت یکپارچه Integrated Manegment systems در مجموعه بوجود آید. بنابراین برای اثبات وجود یک سیستم مدیریت یکپارچه در سطح یک مجموعه یک گواهی یا مدرکی بعنوان IMS برای مجمموعه متقاضی صادر می‌گردد. در استانداردهای بین‌المللی سازمان ایزو گواهینامه‌ای به نام IMS وجود ندارد. و در واقع IMS یک مدرک مجزا و یک گواهی جهت اثبات یکپارچگی در سیستم مدیریتی یک مجموعه است. استاندارد ISO 9001 با افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات و استاندارد ISO 14001 با رعایت اصول حفظ و صیانت از محیط زیست و استاندارد ISO 45001 با رعایت اصول ایمنی و حمایت از سلامت نیروی انسانی یک پکیج کامل و جامع از قوانین و دستورالعمل‌هایی می‌باشند که ادغام هر سه موجب ایجاد یک استاندارد IMS در مجموعه متقاضی می‌شود.

مزایای اخذ فوری گواهینامه IMS

زمان طراحی، مستند سازی و پیاده سازی IMS به دلیل وجود اشتراکات کاهش پیدا می‌کند.

هزینه طراحی، مستند سازی و پیاده سازی IMS و همچنین هزینه‌های مشاوره به دلیل وجود اشتراکات کم می‌شود.

بهبود بخشیدن به فرآیندها و طراحی بهتر خدمات با اخذ گواهینامه IMS به دست می‌آید.

روحیه بالای کارکنان بهمراه افزایش انگیزه کارکنان به خاطر ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه و پرهیز از کارهای غیر ضروری اتفاق می‌افتد.

کسب رضایت کارفرمایان در مناقصات و کسب شهرت در بازار کار و افزایش سهم قابل توجه در بازار از دیگر مزایای گواهینامه IMS می‌باشد‌‌.

مراجع صدور گواهینامه IMS فوری

مراکز صدور گواهینامه IMS همان مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو هستند. مراجع صدور گواهینامه ایزو به دو دسته خصوصی و بین‌المللی تقسیم بندی می‌شوند. مراکز و مراجع صدور گواهینامه ایزو بین المللی با توجه به اینکه تحت اعتبار مراکز اعتبار دهنده عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF فعالیت می‌کنند، سازمان مربوطه را ملزم به انجام طراحی، مستند سازی و پیاده سازی استانداردهای ایزو می‌کنند. به همین خاطر مدت زمان اخذ گواهینامه ایزو‌ ها و گواهینامه IMS زمان‌بر و حتی پر هزینه تر می‌شود. یکسری مراجع صدور گواهینامه ایزو هستند که خصوصی فعالیت می‌کنند و تحت اعتبار هیچ مرکز AB که عضو انجمن IAF باشد نیستند. در نتیجه سازمان متقاضی گواهینامه ایزو ملزم به طراحی و پیاده سازی مستندات استانداردهای ایزو نیستند. پس اخذ فوری گواهینامه IMS در گرو اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ از مراجع صدور خصوصی می‌باشد تا در مدت زمان کمتری با هزینه پایین‌تری آماده شود. اکثر سازمانها و شرکتهای پیمانکاری اکثر مواقع وجود مدرک IMS برایشان مهم می‌باشد و نوع مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو برایشان فرقی نمی‌کند.

مستندات مرتبط با گواهینامه IMS

مستندات IMS در واقع ادغام مستندات سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی می‌باشد. سه گواهینامه فوق بعنوان مهم‌ترین و پر کاربردترین گواهینامه‌های عمومی در حوزه مدیریتی از سازمان ایزو می‌باشند. به همین خاطر وجه اشتراکات بسیار زیادی با هم دارند. پس هنگامی که قصد طراحی و پیاده سازی مستندات IMS را دارید با حجم بسیار کمی از از قوانین و دستورالعمل‌ها روبرو می‌شوید. و کاملا مسلط می‌توانید طراحی سیستم مدیریت یکپارچه را انجام دهید. در سه گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی ، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بعد از طراحی خط مشی کیفیت و نظام ‌نامه کیفیت و طراحی یک چارت سازمانی کلیه روش‌های اجرایی در آموزش و انجام روش‌های اجرایی در بازنگری مدیریت و کنترل عملیات و مستندات و انجام روش‌های اجرایی در ممیزی داخلی و .. بصورت مشترک در سه گواهینامه فوق می‌باشد که در مستند سازی IMS مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آیا امکان دانلود رایگان مستندات گواهینامه IMS وجود دارد؟

طراحی نمونه مستندات ایزو و IMS نیازمند افراد متخصص و کاربلد می‌باشد. برخی از مراکز مشاوره ایزو برای مستندات هزینه میگیرند. مرکز سیستم کاران با توجه به رعایت اصول مشتری مداری و همچنین با توجه به تجربه و دانشی که در طی چند سال سابقه درخشان کاری که با صدور انواع گواهینامه‌های ISO ، گواهینامه HSE و گواهینامه IMS بدست آورده است پکیج کاملی از کلیه مستندات ایزو و حتی گواهینامه IMS را جمع‌آوری کرده و در یک فایل بصورت کاملا رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. سازمانها و شرکتهای متقاضی اخذ فوری گواهینامه IMS می‌توانند با مشاوران و کارشناسان مرکز سیستم کاران تماس برقرار نمایند و از هر طریقی که برایشان مقتدر هست مستندات لازمه را دریافت کنند

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط