اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

اخذ گواهینامه ایزو اصلی

اخذ گواهینامه ایزو اصلی
5/5 - (1 امتیاز)

اخذ گواهینامه ایزو اصلی

اخذ گواهینامه ایزو اصلی و کسب اطلاعات صحیح و درست حق مسلم تمام مشتریان و متقاضیان گواهینامه ایزو اصل می‌باشد. در واقع باید بگوییم یک مدیر دانا و کاردان از یک مجموعه متقاضی گواهینامه ایزو ابتدا به دنبال کسب اطلاعاتی درست و قانونی می‌رود. تا بتواند بهترین تصمیم را برای افزایش سطح ارتقاء سازمانش بگیرد. متاسفانه سایت‌های متعددی با عناوین و مطالب مختلفی در فضای مجازی در خصوص انواع گواهینامه‌های ایزو فعالیت می‌کنند. و هر کدام ادعا می‌کنند که گواهینامه ایزو اصل را برای متقاضیان اتخاذ می‌نمایند. سوال اصلی این است که آیا تمام شعارها و ادعاها حقیقت دارند؟ آیا می‌توان به مطالب وعناوین هر سایتی اعتماد کرد؟ به طور قطع جواب منفی است و عاقلانه نیست تصمیمات و اهداف خود را با توجه به یک سری از شعار‌ها و تبلیغات پیگیری نمایید. و باید از راه اصولی و قانونی برای دریافت گواهینامه ایزو وارد شوید.

تشخیص اصالت گواهینامه ایزو

اخذ گواهینامه ایزو اصل در گروی اصالت و اعتبار مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو می‌باشد. یعنی به طور قطع اگر از اصالت و اعتبار مرجع صدور گواهینامه ایزو مطمئن شدید از اصل بودن گواهینامه ایزو نیز خیالتان راحت باشد. شما هنگامی که وارد سایت سازمان ISO  به نشانی WWW.ISO.ORG می‌شوید کلمه‌ای به نام IAF  را مشاهده می‌کنید.‌

IAF چیست؟

IAF  مخفف عبارت International Accreditation Forum  با نام انجمن اعتبار دهندگان بین المللی می‌باشد. انجمنIAF  مورد تایید سازمان بین المللی استاندارد می‌باشد و به عنوان تنها نهاد رسمی و قانونی در تمام دنیا به شمار می‌آید. شما وقتی بر روی گزینه IAF کلیک نمایید وارد سایت این نهاد می‌شوید و می‌توانید نام تمامی کشورهایی که عضو رسمی این نهاد هستند را مشاهده نمایید. هر کشور حداقل یک نهاد اعتبار دهنده دارد که عضو رسمیIAF  می باشد.

NACI چیست؟

ایران هم یک نهاد اعتبار دهنده بنامNACI  به معنی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران دارد که عضو رسمی انجمن اعتبار دهندگان بین المللی می‌باشد.

AB چیست؟

مرکز اعتبار دهنده نیز همان Accerdiation Body  می‌باشد که به اختصارAB  نامیده می‌شود.AB  ها نیز یک سایت دارند که وقتی وارد آن می شوید می‌توانید نام مراجع صادرکننده گواهینامه ایزو را که به صورت رسمی و قانونی در آن کشور فعالیت می‌کنند را ببینید. مثلاً وقتی وارد سایت کشور آلمان به عنوان یک نهاد اعتبار دهندهAB  می‌شوید، مرجع صدور DAKKS را که به عنوان یک مرجع صدور گواهینامه بسیار معتبر می باشد را مشاهده می کنید.

CB چیست؟

حالا اگر بخواهید مسیر رسیدن به مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو اصل را به عقب برگردیم باید ازCB  مورد نظر که به عنوان مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو اصل به ما معرفی شده است شروع کنیم و بعد از آن باید به مرکز اعتبار دهنده AB  رسمی کشور مربوطه برسیم که عضو انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF می‌باشد که نام آن نیز در صفحه اصلی سایت ایزو وجود دارد. متقاضیان محترم اگر به هر دلیلی نتوانستید تشخیص اصالت گواهینامه ایزو اصل را انجام دهید می‌توانید با مرکز سیستم کاران ارتباط برقرار نمایید و با مشاوره رایگان کارشناسان مرکز از اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو مرجع صدور اطمینان حاصل کنید. لازم به ذکر است که بدانید سایت اصلی و رسمی IAF به نشانی WWW.IAF.NU می‌باشد.

آیا اخذ گواهینامه ایزو اصل به صورت فوری امکان پذیر است؟

بگذارید با یک مثال ساده بیان کنم که آیا میتوان گواهینامه ایزو اصل را در مدت زمان کوتاهی به صورت فوری دریافت کنید یا نه؟ هنگامی که یک نانوا با آرد خمیر درست می کند، برای اینکه نان خوب و با کیفیتی بپزد باید مدت زمانی را به خمیر استراحت دهد تا طی یک سری فرآیندهای مطلوب، خمیر کیفیت لازم را برای تبدیل شدن به یک نان تازه و مرغوب را داشته باشد. اخذ گواهینامه ایزو اصل هم به همین منوال میباشد.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو

هنگامی که شما درخواست گواهینامه ایزو را می‌دهید باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دریافت گواهینامه اصلی و معتبر چند مرحله را بگذرانید و با صبر روال قانونی صدور گواهینامه ایزو را طی نمایید تا به یک نتیجه مطلوب برسید. البته هنگامی که مدارک سازمان متقاضی آماده باشد و مدیریت و تمامی کارمندان همکاری لازم را جهت پیاده سازی قوانین و دستورالعملهای را داشته باشند و مرکز مشاوره ایزو ( سیستم کاران ) تسلط کافی برای مشاوره صحیح و اصولی داشته باشد، سرعت اخذ گواهینامه ایزو اصل نیز افزایش پیدا میکند ولی نه تا آن حد که ظرف مدت چند روز یا کمتر از یک ماه این اتفاق بیافتد. مسلما وقتی یک مرکز مشاوره اعلام می‌دارد که می‌تواند گواهینامه ایزو اصل را در مدت زمان کوتاهی برای شما صادر کند. مطمئن شوید بیشتر یک کلاهبرداری و سود جویی در کار است.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط