اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

اخذ گواهی نامه ایزو

اخذ گواهی نامه ایزو
5/5 - (1 امتیاز)

اخذ گواهی نامه ایزو

اخذ گواهی نامه ایزو از دغدغه های مهم شرکتها و سازمانهای متقاضی اخذ و دریافت گواهی ISO به هر دلیلی هست. شرکتها و سازمانهای متقاضی دریافت و اخذ ایزو اساسا در ابتدای امر و در اول راه اصلا نمی دانند که گواهینامه ISO چیست؟ ایزو چیست؟ اغلب آنها ممکنست وقتی برای مناقصه می خواهند اقدامی انجام بدهند. تازه با مبحث ISO مواجه شوند و بخواهند اصل ایزو را بشناسند. و تا آن زمان احتمالا فقط یک نام و یک عنوان و اسم از ایزو شنیدند. زمانی که از آنها گواهی ISO درخواست شود با سوالات و پرسشهای متعددی روبرو می شوند. در اینجا لازمست از ابتدایی ترین موضوع در خصوص مبحث اخذ ایزو شروع کنیم برای شرکتهایی که غالبا و اصولا نمی دانند که ایزو چیست؟

ایزو چیست؟

ISO سازمان و نهادی هست که همه ی استانداردها درون آن سازمان تهیه شده و تدوین گشته و گردآوری می گردند. سازمان جهانی ایزو ISO درون ژنو سوئیس واقع گردیده است. کلیه ی استانداردهای ایزو قبل از اینکه انتشار پیدا کنند، درون این سازمان تهیه و تدوین خواهند شد و سپس نشر داده می شوند. کلیه ی استانداردها که شامل استانداردهای عمومی و استانداردهای تخصصی میشوند. همگی با یک مشخصه 4 الی 5 رقمی دارند. به واسطه همان کد نیز شناخته میشوند. همه استاندارد های ایزو یک شاخصه دارند. درون سازمان ایزو تدوین می شوند و سپس منتشر خواهند شد. ISO ها همانطوری که گفته شد با یک مشخصه ی 4 الی 5 رقمی از یکدیگر مشخص می شوند، در اینجا جهت آگاهی بیشتر چند نمونه معروفترین انواع ایزو را برای شما تعریف خواهیم کرد.

پرکاربردترین انواع گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو 9001

ایزو9001 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت عمومی ترین و اساسی ترین انواع گواهی ISO و مادر همگی استانداردهاست که شرکتها و سازمانها و نهادها فرای نوع و زمینه فعالیت خود به آن نیاز دارند. تمامی شرکتها و نهادها ، فارغ از اینکه چه نوعی از انواع گواهی نامه ISO متناسب نیازشان را می توانند دریافت و اخذ کنند نیاز بیشتری من باب اخذ گواهی ایزو9001 دارند و نظم سازمانی که از پیاده سازی ایزو9001 ایجاد می شود، به جرات می توان گفت حتی خودش به تنهایی برای یک سازمان کافیست و چنانچه سازمانی به تنهایی قصد دریافت یک گواهی ISO را دارد توصیه می گردد که قطعا بیاید و ایزو 9001 را دریافت نماید.

گواهینامه ایزو 14001

ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی از دیگر انواع عمومی گواهی نامه های ISO هست که مورد نیاز همه ی شرکتهاست و بعد از ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی به عنوان عمومی ترین انواع ISO مطرح می گردند که به تمامی شرکتها توصیه می گردد آن را دریافت نمایند. الزامات زیست محیطی تمامی سازمانها درون گواهینامه ISO14001 تعریف شده است.

گواهینامه ایزو 45001

ایزو45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی مطرح هست. که از دیگر انواع گواهی نامه های مهم و عمومی برای شرکتها هست. و به بهداشت شغلی کارکنان شاغل در یک مجموعه می پردازد. ایزو 45001 الزاماتی را برای سازمانها و شرکتها تعریف می کند که چگونه محیط کاری ایمن داشته باشند. و همچنین از خطرات و ریسکهای احتمالی محیط کار و خسارتهای احتمالی جانی و مالی محیط که حتی غیر قابل جبران ممکنست باشد، جلوگیری شود.

گواهینامه IMS

لازم به ذکر هست زمانی که یک سازمان سه تا استاندارد ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت ، استاندارد ISO14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را در سازمان خودش طراحی و پیاده سازی نماید عنوان می شود که اصطلاحا سیستم مدیریت یکپارچه را داخل سازمان خودش طراحی و پیاده سازی کرده است و آن سازمان دارای یک سیستم مدیریتی یکپارچه می باشد که اصطلاحا بهش IMS گفته می شود.

گواهی نامه ایزو 22000

ایزو22000 با عنوان سیستم مدیریت ایمنی درون صنایع غذایی که یکی از مهمترین انواع تخصصی ISO هست که عمومیت بالایی دارد و البته مورد نیاز کلیه ی شرکتهایی می باشد که با مواد و صنایع غذایی مرتبط می باشند. صنایع و مواد غذایی قسمت بزرگ و اعظمی از زندگی انسانها و جانداران را در برمی گیرند به همین جهت بسیار حائز اهمیت می باشد.

گواهی نامه ایزو 29001

ایزو29001 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت در حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی که این نوع گواهینامه نیز یکی از مهمترین انواع و اقسام گواهی نامه های ISO تخصصی هست که در زمینه ی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی مطرح می باشد.

و بسیاری از انواع ISO هایی که به قدری تعدادشان زیادست که نمی توان از آنها در اینجا سخن به میان آورد و انواع استانداردهای ایزو درون سازمان جهانی ISO تهیه و تدوین شده اند و درون سایت ISO به آدرس WWW.ISO.ORG قابلیت مشاهده دارند.

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهی نامه ایزو گواهینامه ای هست که از پیاده سازی و استقرار و اجرای ایزو ها صادر می گردد. و وقتی تمامی ایزو ها تدوین و منتشر شدند و اجرایی گردیدند. در قالب یک گواهینامه منتشر خواهند شد.

مراجع اخذ گواهی ISO

مراکز اخذ گواهی نامه ایزو ISO در اینجا مهمترین سوالی شاید باشد که برای متقاضیان دریافت و اخذ گواهی ایزو پیش میاید که برای اخذ گواهینامه ISO از کجا بایستی اقدام کنند و از طریق کدام نهاد و کدام مرکز می بایستی جهت اخذ و دریافت استاندارد ISO اقدام نمایند. مراجع صادر کننده ISO ایزو به طور کل دو گروه و دو تیپ می شوند که یا از نوع مراجع IAF هستند و یا اینکه از نوع مراجع غیر IAF . مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح CB می نامند که خود این CB تحت اعتبار نهادی دولتی تحت عنوان AB مدیریت می گردند و اعتبار می گیرند.

در نهایت امر یک نهاد بین المللی تحت عنوان IAF بر روی این AB ها نظارت می کند و به آنها مجوز صدور می دهد. AB و نهاد دولتی AB خودش گواهی نامه ISO صادر نمی کند بلکه نماینده ی IAF هست که به CB مجوز فعالیت برای صدور گواهی ایزو می دهد. در این میان یکسری مراجع هستند که از این قانون تبعیت نمی کنند یعنی CB و AB ها داخلی هستند و ساختگی می باشند و زیر نظر نهاد IAF نیستند و به این تیپ از گواهی نامه های ISO غیر IAF گفته می شود.

مراحل اخذ گواهی نامه ISO

روند و مراحل اخذ گواهی نامه ایزو ISO مورد مهم و اصولی دیگری هست که من باب اخذ گواهی نامه ی ISO پیش می آید که به طور کلی می توان این مراحل را چنین طبقه بندی کرد:

مشخص کردن هدف از دریافت گواهی ISO ( اخذ ISO جهت مناقصات ، صادرات ، رقابت ، تبلیغات ، مطرح شدن در بازارهای داخلی و خارجی ، پیاده سازی واقعی و بسیاری اهداف دیگر ).

انتخاب انواع گواهی ISO ( ایزو 9001 ، ایزو14001 ، ایزو45001 ، ایزو22000 ، ایزو29001 ، ایزو 13485 ، ایزو 15001 ، ایزو 5001 ، ایزو 27001 و انواع گواهی های ایزو دیگر )

تعیین مراجع صادر کننده ایزو ISO ( مراجع تحت اعتبار IAF ، مراجع غیر IAF )

مستند سازی و پیاده سازی و استقرار استانداردهای ایزو

ممیزی داخلی و ممیزی خارجی ایزو ( بررسی انطباقها و عدم انطباقها و رفع عدم انطباقها )

انجام ممیزی نهایی ISO

ثبت و صدور گواهی نامه ISO

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از مراکز بزرگ و عام المنفعه و از اولین مراکز جهت صدور انواع ISO ، پاسخگوی تمامی سوالات متقاضیان محترم در جهت گرفتن و اخذ گواهی نامه ISO می باشد. تمامی خدمات مشاوره مرکز رایگان می باشد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

One Response

  1. اخذ گواهی نامه ایزو حقیقتا یکی از دغدغه های مهم شرکتها و سازمانهای متقاضی اخذ و دریافت گواهی ایزو محسوب میشه. ولی واقعا با شما این پروسه خیلی راحت امکانپذیر هست. ما از طریق شما اقدام کردیم و اصلا هم هیچ کاری نداشتیم و همه کارهارو خودتون برامون انجام دادین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط