اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

ارائه گواهینامه ایزو

ارائه گواهینامه ایزو
5/5 - (1 امتیاز)

ارائه گواهینامه ایزو

ارائه گواهینامه ایزو از مهمترین دغدغه ها و سوالات متقاضیان و درخواست کنندگان اخذ و دریافت گواهی ایزو هست. دریافت گواهینامه ایزو طی یکسری مراحل و روندی انجام می پذیرد و طی مراحل و روندهای مختلف و متعددی شرکتها و سازمانهای متقاضی و متقاضیان گواهی نامه ایزو می توانند به گواهینامه ایزو دست پیدا کنند.

ارائه گواهینامه ایزو شرکتها را نیازمند به استفاده از یکسری ارائه خدمات مشاوره و همچنین دیگر خدمات می کند و شرکتها و سازمانهای متقاضی ایزو را وادار می کند تا از طریق مراکز آگاه اطلاعات لازم را دریافت کنند.

مراجع صادر کننده ایزو

مراکز بسیاری هستند که گواهی نامه ایزو را ارائه می دهند و در جهت صدور گواهینامه ایزو ظاهرا فعالیت می کنند. اما همگی این مراکز معتبر و دارای اعتبار نیستند.

یکسری نهادها در بینشان هستند که با تبلیغات مختلف و متعدد و همچنین تخریب رقیبان و معرفی آنها به عنوان مراجعی فاقد اعتبار و تشکیل برندهای ساختگی دهن پرکن و همچنین بازی با کلمات و واژه ها و همین طور سوء استفاده از اسامی برندهای معتبر ضمن پرداخت پول به گوگل و استقرار در میان لینکهای اول و صفحه اول گوگل ( ادورز ) خود را معتبرترین معرفی میکنند و جلوه می دهند. و متقاضیان را به این ترفند ناجوانمردانه و نادرست به سمت خود جلب می کنند و این در حالیست که صدور گواهینامه ایزو توسط آنها اعتبار ندارد و فقط ظاهر و شکل معتبری دارد. قطعا حالا این سوال پیش میاید که ارائه گواهی نامه ایزو معتبر چطور هست. جهت این موضوع مطلب زیر را با دقت مطالعه بفرمایید.

ایزو چیست؟

ایزو مجموعه ای از استانداردها و الزامات بیان شده کاربردی برای سازمانها و شرکتهای مختلف هست با حوزه های فعالیت متعدد که در درون سازمان جهانی ایزو مدوین شده و منتشر می گردند. کشورهای متعددی درون سازمان ایزو عضو هستند. آدرس سازمان ایزو به آدرس دقیق www.iso.org هست.

درون سایت ایزو تنها نهاد معتبر معرفی شده ی جهت ایزو نهاد بین المللی IAF بوده و تنها همین نهاد بین المللی IAF در حوزه گواهی ایزو قابلیت دارد. درون نهاد بین المللی IAF تمامی کشورها عضو یا اعضایی دارند که به آنها در اصطلاح و اختصار AB گفته می شود. این مراجع اعتبار دهنده یا همان AB ها خودشان گواهینامه ایزو صادر نمی کنند و به عنوان نهاد دولتی اعتبار دهنده ی ایزو هستند و آنها این وظیفه را بر عهده مراجع دیگری می نهند که اصطلاحا و اختصارا بهشان CB گفته می شود.

 CBهای متعدد ( مراجع صادر کننده ایزو ) متعددی هستند که تحت نظر هر AB فعالیت می کنند و همچنین از طرف AB ها مجوز و اجازه ثبت و صدور دریافت می کند. پس در نتیجه ی به طور خلاصه می توان چنین تعریف کرد که گواهینامه ایزو معتبر و دارای اعتبار توسط یکسری CB هایی صادر می گردد که آنها تحت اعتبار AB ها مجوز ثبت و صدور می گیرند که خود همین AB تحت اعتبار نهادی بین المللی تحت عنوان IAF باید که فعالیت کرده و مدیریت شود.

البته هستند یکسری مراجع صادر کننده و ثبت و صدور گواهی ایزو که دارای قابلیت صدور گواهینامه ایزو این چنینی را دارند اما با این حال شیطنت می کنند و گواهینامه های ایزو غیر IAF ( AB و CB ساختگی که تحت نظارت IAF نیستند) را تحت عنوان گواهینامه IAF ثبت و صدور و صادر می کنند. مرکز سیستم کاران به عنوان مرکزی آگاه با حضور و وجود مشاورین خبره و با تجربه متقاضیان را بابت انتخاب یک مرجع معتبر من باب ارائه گواهینامه ایزو راهنمایی می کند و ارائه گواهینامه ایزو از طریق این مرکز با بالاترین سطح اعتبار متناسب نیاز آنها صورت می پذیرد.

مراحل ارائه گواهینامه ایزو

ارائه گواهی نامه ایزو مستلزم مراحلی هست و می توان مراحل اخذ ایزو را اینگونه تعریف کرد:

–        مشخص کردن هدف از اخذ گواهی نامه ایزو

–        انتخاب نوع گواهینامه ایزو

–        مشخص کردن مرجع ثبت و صدور گواهی ایزو

–        مستند سازی ایزو و استقرار و پیاده سازی ایزو

–        ممیزی داخلی و خارجی شرکت متقاضی

–       مرحله ممیزی نهایی

–        ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

تعیین هدف از اخذ گواهی نامه ایزو

در ابتدا سازمانهای متقاضی ایزو و درخواست کنندگان ثبت و صدور انواع گواهی ایزو باید هدفشان را از دریافت و اخذ گواهینامه ایزو مشخص کنند. شرکتهای متقاضی گواهینامه ایزو با توجه به وسع و گستردگی و همچنین شرایط مالی و اقتصادی و خیلی شرایط دیگر با اهداف و مقاصد مختلفی اقدام به دریافت و اخذ ایزو می کنند. اخذ ایزو جهت شرکت در مناقصات ، دریافت ایزو جهت شهرت در بازار ملی و بین المللی ، دریافت ایزو من باب صادرات ، اخذ ایزو برای پیاده سازی واقعی ، اخذ ایزو برای تبلیغات و برند سازی ، اخذ ایزو بابت رقابت در میان رقبا و بسیاری اهداف سری دیگر که شرکتها به دنبال اخذ و دریافت ایزو می روند.

انتخاب نوع گواهینامه ایزو

سپس باید نوع گواهینامه ایزو متناسب با نیاز سازمان و شرکت مربوطه مشخص شود. سازمانها و شرکتها غالبا در کنار انواع ایزو تخصصی متناسب با زمینه فعالیت سازمان خود، برایشان بسیار بهتر و مثمرثمرتر هست که ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای را طراحی کرده و پیاده سازی و اخذ نمایند.

تعیین مرجع صادر کننده ایزو

بعد از اینکه نوع گواهی ایزو انتخاب شد ، نوبت می رسد به تعیین مرجع صادر کننده ایزو که در بالا به آن پرداختیم و جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مراجع صادر کننده ایزو اینجا کلیک کنید.

مستند سازی و پیاده سازی و ممیزی ایزو

سپس مستندات مربوطه متناسب نوع ایزو در اختیار سازمانها قرار میگیرد. و پیاده سازی ایزو با توجه به مستندات ایزو انجام می گیرد که در این مرحله شرکتها و سازمانها نیازمند استفاده از یک مشاور آگاه و خبره هستند. بعد از پیاده سازی ممیزی ایزو توسط شخص ممیز انجام می شود و عدم انطباقها شناخته میشود و برطرف می شود و در نهایت ممیزی نهایی نیز صورت می گیرد و با اجازه ممیز گواهی نامه ایزو صادر میگردد.

ارائه گواهی نامه ایزو در حقیقت یک عنوان هست که متقاضیان به دنبال اخذ ایزو با آن عناوین جستجو می کنند، کاربران به دلیل عدم آشنایی با مبحث ایزو ، برای اخذ گواهینامه ایزو با عناوین زیر نیز ممکنه جستجو کنند که مقصد تمامی آنها جهت دریافت ایزو و مراحل اخذ ایزو هست. عناوینی از این دست:

مراحل اخذ گواهی نامه ایزو

مراحل دریافت گواهینامه ایزو

روند دریافت گواهینامه ایزو

صدور گواهی نامه ایزو

ثبت گواهی نامه ایزو

ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

اخذ گواهی نامه ایزو

دریافت گواهی ایزو

گرفتن گواهینامه ایزو

ارائه گواهی نامه ایزو

مراحل و شرایط اخذ گواهی نامه ایزو

روند و شرایط دریافت گواهی ایزو

مراحل و شرایط اخذ گواهی نامه ایزو

روال و شرایط ارائه گواهینامه ایزو

مراحل اخذ گواهینامه ISO

روش دریافت گواهی ISO

روند اخذ گواهینامه ISO

ثبت گواهینامه ISO

صدور گواهینامه ISO

ثبت و صدور گواهینامه ISO

اخذ گواهینامه ISO

دریافت گواهینامه ISO

گرفتن گواهینامه ISO

ارائه گواهینامه ISO

مراحل و شرایط اخذ گواهینامه ISO

روال و شرایط دریافت گواهینامه ISO

مراحل و شرایط گرفتن گواهینامه ISO

روند و شرایط ارائه گواهینامه ISO

و بسیاری عناوین دیگر که کاربران به دنبال اخذ گواهی ایزو با آن جستجو می کنند.

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مرجع ثبت و صدور و اخذ گواهینامه ایزو با حضور مشاورین برتر و خدمات آموزشی رایگان و بسیاری خدمات رایگان دیگر، در خدمت متقاضیان بوده و آنها را به گواهی ایزو متناسب باهدف و نیاز و وسعت و گستردگی سازمان خواهد رساند.

با ما در تماس باشید

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط