اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

بررسی صحت و اصالت گواهینامه‌های ایزو چگونه است؟

بررسی صحت و اصالت گواهینامه‌های ایزو چگونه است؟
4.9/5 - (8 امتیاز)

بررسی صحت و اصالت گواهینامه‌های ایزو چگونه است؟

بررسی صحت و اصالت گواهینامه‌های ایزو چگونه است؟ آیا به راحتی میتوان اصالت گواهینامه های ایزو را سنجید؟

آیا بررسی صحت و اصالت گواهینامه ایزو آسان است؟

در ابتدا به یک تعریف کلی و جامع از ایزو و انواع گواهینامه‌های ایزو می‌پردازیم چراکه هنگامی که سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی دریافت گواهینامه ایزو از مراحل و مزایای اخذ گواهینامه ایزو مطلع باشند بهتر می‌توانند صحت و اصالت گواهینامه مورد نظرشان را بررسی نمایند. مسلما هنگامی که آگاهی و شناخت متقاضیان به هنگام اخذ گواهینامه ایزو نسبت به مراکز و‌ مراجع صدور افزایش پیدا کند کار بررسی صحت و اصالت گواهینامه ISO هم آسان می‌شود.

مراحل دریافت گواهینامه ISO

برقراری تماس با مراکز مشاوره و‌ مراکز فعال در حوزه ایزو ( تماس با مرکز سیستم کاران )

مشخص نمودن اهداف سازمان با توجه نوع فعالیت‌های سازمان

درخواست گواهینامه ISO و تکمیل فرم درخواست گواهینامه ایزو

انتخاب گواهینامه ایزو متناسب با اهداف و فعالیت‌های سازمان متقاضی ایزو

انتخاب مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو

طراحی، اجرا و پیاده سازی مستندات و قوانین و ملزومات استاندارد و گواهینامه مربوطه

بازرسی و ممیزی پروژه و فرآیندهای در حال اجرا

صدور گواهینامه ISO

اصلی ترین و حساس‌ترین قسمت از مرحله دریافت گواهی نامه ایزو انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو معتبر و دولتی می‌باشد. مسئله اصلی اینجاست که سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی از کجا اصالت مرجع را متوجه شوند. مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو به دو دسته مراجع دولتی و رسمی و مراجع خصوصی تقسیم بندی می‌شوند. و متأسفانه یکسری مراکز مشاوره در حوزه ایزو از اعتماد متقاضیان سوء‌استفاده می‌کنند و گواهینامه‌های خصوصی و بدون اعتبار را در قالب گواهینامه‌های معتبر و دولتی به آنها می‌دهند. این مراکز با استفاده از ترفندهای متنوعی همچون فتوشاپ، برچسب لوگوهای معتبر، استفاده از مهر برجسته و استفاده از کلمات لاتین و ارائه پرچم و نماد کشورهای خارجی و اروپایی گواهینامه‌های ظاهراً با اصالت را ارائه می‌دهند.

نحوه استعلام مراجع صدور گواهینامه ایزو

مراجع صدور گواهینامه ایزو را در اصطلاح CB می‌نامند. مؤسسه اعتبار دهی به مراجع صدور گواهینامه ایزو را هم در اصطلاح AB می‌نامند. حال اگر AB مراجع صدور گواهینامه عضو انجمن بین‌المللی اعتبار دهندگان بنام IAF باشد بطور قطع می‌توان گفتن گواهینامه ایزو صادر شده بین المللی و رسمی می‌باشد. ولی چنانچه مراجع صدور گواهینامه تحت اعتبار یک نهاد دولتی بنام AB نباشند یا AB مرجع صادر کننده عضو IAF نباشد می‌توان گفت گواهینامه ایزو صادر شده اعتبار رسمی و بین المللی ندارد.

بررسی اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو

انجمن بین‌المللی اعتبار دهندگان بعنوان یک نهاد دولتی و قانونی بزرگ در کل دنیا می‌باشد. نام انجمن بین المللی اعتبار دهندگان را اصطلاحا IAF می‌نامند که مخفف عبارت International Accreditation Forum می‌باشد. انجمن IAF دارای فقط یک سایت معتبر به آدرس www.iaf.nu دارد. متقاضیان محترم حواسشان باشد IAF فقط فقط همین آدرس را دارد و مخصوصا دامنه آن با همین نام nu می‌باشد و هیچ جایگزین دیگری ندارد. در سایت IAF نام تمام مراکز دولتی اعتبار دهنده به مراجع صدور گواهینامه ایزو وجود دارد. هنگامی که نام AB مورد نظر را در سایت IAF جستجو کردید بعد از آن وارد سایت AB مربوطه شوید و نام مرجعی که بعنوان مرجع بین المللی خدمت شما معرفی شده است جستجو کنید اگر نام مرجع بعد از جستجو پیدا شد پس می‌توان اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو را تأیید نمود.

تفاوت گواهینامه رسمی و بین المللی با گواهینامه خصوصی و داخلی در چیست؟

گواهینامه‌های بین المللی ایزو جهت صدور ملزم به طراحی، اجرا و پیاده سازی مستندات و قوانین و دستورالعمل‌هایی که سازمان استاندارد جهانی ISO برای هر گواهی‌نامه تدوین نموده است می‌باشند. یعنی سازمان متقاضی دریافت گواهینامه ایزو باید یا دانش کافی جهت پیاده سازی مستندات در سطح فرآیندهای اجرایی را داشته باشند. یا که یک کارشناس مربوط در حوزه ایزو را استخدام نمایند. تا مراحل پیاده سازی مستندات در سطح مجموعه متقاضی را برایشان انجام دهد. و بعد از ممیزی براحتی بتوانند گواهینامه رسمی و بین المللی را اتخاذ نمایند.

ولی برای اخذ گواهینامه خصوصی سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی ملزم به پیاده سازی مستندات نیستند و ممیزی از طرف کارشناس وجود ندارد. زمان و هزینه اخذ گواهینامه بین‌المللی ایزو بیشتر از زمان و هزینه اخذ گواهینامه خصوصی می‌باشد. بیشتر متقاضیان جهت حضور در مناقصات و از دست ندادن موقعیت مناقصه بیشتر بدنبال کسب گواهینامه از مراجع خصوصی می‌باشند.البته متأسفانه اکثر کارفرمایان مناقصات به مراجع صدور گواهینامه ایزو اهمیت نمی‌دهند.

آموزش اصالت گواهینامه ایزو با سیستم کاران

مرکز سیستم کاران با بهره گیری از بهترین مشاوران و کارشناسان مجرب و متخصص در حوزه ایزو بصورت رایگان و ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و آموزش اصالت انواع گواهینامه‌های ISO می‌باشد. متقاضیان با برقراری ارتباط از طریق برقراری تماس تلفنی با شماره ۷۹۱۶۵-۰۲۱ و‌ یا از طریق پیام رسان‌های واتساپ و تلگرام به شماره ۰۹۱۹۸۳۸۶۲۹۵ و حتی از طریق ملاقات حضوری و یا گذاشتن ایمیل به آدرس info@systemkaran.com می‌توانند پاسخ تمام سؤالاتشان را دریافت نمایند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط