اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

تشخیص گواهینامه ایزو معتبر تحت اعتبار IAF

تشخیص گواهینامه ایزو معتبر تحت اعتبار IAF
5/5 - (5 امتیاز)

تشخیص گواهینامه ایزو معتبر تحت اعتبار IAF

تشخیص گواهینامه ایزو معتبر تحت اعتبار IAF درخواست بسیاری متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو هست. ادامه مقاله را با دقت مطالعه بفرمایید تا از نحوه استعلام گواهینامه ایزو مطلع گردید.

استاندارد جهانی ISO

صلاحیت و اعتبار گواهینامه ایزو ضامن رشد و ارتقا سطح کیفیت و سلامت محصولات و خدمات سازمان‌‌ها و شرکت‌ها می‌شود و در نتیجه سلامت و امنیت افراد مصرف کننده هم تضمین می‌گردد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رونق انواع کسب و کارها در جوامع رقابت برای جذب مشتری بیشتر از گذشته افزایش پیدا کرده است. ولی مدیران و مسئولان آگاه و کارآمد مجموعه‌های صنعتی و تولیدی و خدماتی و بازرگانی و پیمانکاری و… بطور قطع می‌دانند که برای تقویت برند و عرضه و تقاضای بیشتر خدمات و محصولاتشان باید قوانین و دستورالعمل‌ها و استانداردهای جهانی را برای ارتقا سطح کیفیت خط تولید و فرآیندهایشان به کار ببرند. مهم‌ترین استاندارد جهانی استاندارد‌‌های ایزو می‌باشند.

سازمان بین‌المللی ایزو با نام International Organisation for Standardiztion بعنوان یک مؤسسه معتبر جهانی به تهیه انواع استانداردهای مربوط به کسب و کارهای دنیا پرداخته است و برای هر نوع زمینه فعالیتی گواهینامه‌های متفاوت ایزو که شامل مستندات عمومی و تخصصی می‌باشد تدوین نموده است.

مراحل دریافت گواهینامه‌های معتبر ایزو

متقاضیان اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو ابتدا باید نامه درخواست یا Application form ایزو را پرنمایند. و با توجه به نوع هدف و زمینه فعالیتشان نوع گواهینامه یا گواهینامه‌های مورد نظرشان را انتخاب نمایند. در مرحله بعد انتخاب مرجع صدور گواهینامه ایزو مناسب و معتبر مهم‌ترین مرحله از اخذ گواهینامه ایزو می‌باشد. بعد از اطمینان از حصول اعتبار و اصالت گواهینامه ایزو کار طراحی، اجرای مستندات و پیاده سازی مستندات در سطح مجموعه انجام می‌شود. با انجام ممیزی بازرسان مراجع صدور گواهینامه ISO و گرفتن تأییدیه رأی به صدور گواهینامه ایزو داده خواهد شد. و متقاضی گواهینامه مورد نظرش را دریافت می‌نماید.

مهم‌ترین و پرکاربردترین گواهینامه‌های معتبر ISO

سازمان ایزو متناسب با نیاز تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها انواع گواهینامه‌های عمومی و تخصصی زیادی را تدوین نموده است. اولین و اصلی‌ترین گواهینامه تدوین شده از طرف سازمان جهانی استاندارد سازی ISO 9001 با نام سیستم مدیریت کیفیت می‌باشد.

ایزو ۹۰۰۱ یک گواهینامه عمومی و‌‌ پرکاربرد برای تمام مشاغل می‌باشد. ISO 14001 با نام سیستم مدیریت زیست محیطی و ISO 45001 با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی هم بعنوان گواهینامه‌های عمومی و پرکاربرد دیگر می‌باشند. اخذ همزمان سه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ و ایزو‌۱۴۰۰۱ و‌ ایزو ۴۵۰۰۱ توسط یک مجموعه باعث ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه در سطح سازمان می‌شود. به سیستم مدیریت یکپارچه ایجاد شده در اصطلاح IMS گفته می‌شود. مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران بصورت رایگان گواهینامه IMS را در اختیار متقاضیان اخذ سه گواهینامه عمومی فوق ارائه می‌دهد.

گواهینامه‌های تحت اعتبار انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF

سازمان ISO یا همان سازمان استاندارد جهانی برای تعیین صلاحیت و شایستگی نهادها و مؤسساتی که قصد فعالیت در حوزه ایزو را دارند یک نهاد رسمی و قانونی کاملا معتبر به نام انجمن اعتبار دهندگان بین المللی ایزو یا سازمان International Accreditation Forum ایجاد کرده است. اخذ گواهینامه ایزو بصورت مستقیم از خود سازمان ایزو غیر ممکن می‌باشد بهمین جهت در تمامی کشورهای عضو سازمان ایزو یکسری مراجعی هستند که بعنوان نماینده کار صدور گواهینامه ایزو را برای متقاضیان انجام می‌دهند. حال برای اعتباردهی و دادن مجوز به این مراجع یکسری نهادها و مؤسساتی از کشورهای عضو سازمان ایزو به این مراجع اعتبار و اصالت می دهند. همچنین اعتبار خود نهادهای اعتبار دهنده نیز از عضویت آنها در انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF مشخص می‌شود.

تشخیص اعتبار گواهینامه ایزو معتبر تحت اعتبار انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF

متقاضیان محترم اخذ گواهینامه ایزو باید برای تشخیص اعتبار و صحت نام مرجع صدور گواهینامه ایزو وارد سایت رسمی انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF شوند و ابتدا نام نهاد یا Accreditation Body مرجع صدور گواهینامه ایزو را جستجو و استعلام بگیرند. بعد از اطمینان از اصالت و اعتبار نهاد یا مرکز اعتبار دهنده باید وارد سایت AB مربوطه شویم و نام مرجع صدور گواهینامه ایزو یا Certification Body مربوطه را استعلام نماییم. اصطلاحا اگر نام CB مورد نظر در لیست AB عضو انجمن IAF باشد اصالت و اعتبار گواهینامه ایزو بطور قطع ثابت می‌شود. جهت ورود به سایت رسمی IAF باید حتما حتما و فقط از طریق همین آدرس WWW.IAF.NU بدنبال استعلام اعتبار گواهینامه ایزو بروید. سایت ASCB اصلا رسمی و قانونی نمی‌باشد و فقط یک سایت جعلی و گمراه کننده است.

مرکز سیستم کاران در راستای افزایش رضایت مشتریان با بکارگیری مشاوران و کارشناسان مجرب در حوزه انواع گواهینامه‌های ایزو آموزش راه تشخیص اعتبار گواهینامه ایزو تحت اعتبار IAF را بصورت رایگان انجام می‌دهد. شما کاربران حتی چنانچه از مرکز سیستم کاران قصد دریافت گواهینامه ایزو ندارید. ولی برای‌ این مجموعه عظیم بسیار قابل احترام هستید. و میتوانید مشاوره استعلام و تشخیص اعتبار گواهینامه ایزوی خود را از مرکز ما دریافت نمایید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط