اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

تمدید گواهینامه ایزو

تمدید گواهینامه ایزو
5/5 - (70 امتیاز)

تمدید گواهینامه ایزو

تمدید گواهینامه ایزو چندان سخت نیست تماس با مشاورین و راهنمایی کامل از مشاورین حرفه ایی میتوانید اطلاعات کامل از تمدید ممیزی مراقبتی ایزو دریافت کنید. ما سعی داریم اطلاعات کامل از سوالات شما جهت تمدید ممیزی مراقبتی را پاسخ دهیم تا مشتریان بتوانند با اطلاعات کامل تمدید ممیزی مراقبتی گواهینامه های ایزو را انجام دهند. مواردی که در زیر بیان می کنیم از مهمترین اطلاعاتی میباشد که مشتریان برای تمدید ممیزی مراقبتی باید درباره آن اطلاعات کامل کسب کنند.

استانداردهای مختلف جهت تمدید ممیزی

تمدید گواهینامه های ایزو برای استانداردهای ISO 9001 ، ISO 14001 ، ISO 45001 ، ISO10002 ، ISO10004 ، ISO10003 ، گواهینامه IMS ، گواهینامه CE ، گواهینامه مدیریت پروژه ISO10006 ، استاندارد 3834 ، گواهینامه 13485 در تجهیزات پزشکی ، استاندارد 3632 مخصوص محصول زعفران اخذ گواهینامه حلال ، گواهینامه برای محصولات و خدمات تولیدی ، گواهینامه در صنایع خودروسازی ، گواهینامه برای محصولات آشپزخانه و انواع دیگر گواهینامه های سیستم مدیریتی میباشد. مشتریانی که گواهینامه ایزو می‌خواهند دریافت کنند باید با این مراجع صادر کننده تماس بگیرند تا کار صدور گواهینامه برایشان انجام شود. برای تمدید ممیزی مراقبتی  شرکت‌های مختلف با زمینه کاری متفاوت می‌توانند تمدید ممیزی مراقبتی انجام دهند.

 اثر مثبت تمدید کردن ایزو

حسن تمدید گواهینامه های ایزو در این است که اگر ویرایش جدید برای گواهینامه ها انجام شود به متقاضیان از طریق مراجع ثبت و صدور اطلاع میدهند و می توانند با ویرایش جدید استاندارد مورد نظر مجدد صادر و ثبت در سایت کنند. با ویرایش جدید قابل رویت باشد. سازنها با توجه به زمینه فعالیت خود گواهینامه ایزو دریافت میکنند و تمدید ممیزی مراقبتی را انجام میدهند. در ممیزی مراقبتی تک تک بندهای مدیریت باید رعایت شود. در تمدید مراقبتی ، اگرممیز عدم انطباق در سازمان را مشاهده کند تمدید ممیزی مراقبتی صورت نمیگیرد. تا زمانی که این عدم انطباق رفع شود آن زمان ممیز تاییدیه تمدید ممیزی مراقبتی توسط را تایید میکند. امر ممیزی برای شرکتها و سازمانها به جهت رفع همین عدم انطباقها مهم میباشد. در ویرایش جدید تمدید ممیزی مراقبتی سیستم مدیریت کیفیت برای سال 2015 صادر و به چاپ رسیده است.

مراحل تمدید ایزو

تمدید ممیزی مراقبتی در سه مرحله انجام میشود. مرحله اول ارسال قیمت و تمدید چه نوع گواهینامه های ایزو که باید انجام شود ، مرحله دوم تایید کردن تمدید ممیزی مراقبتی و واریز مبلغ ارسالی برای مراجع تمدید ایزو و مرحله آخر رجیستری گواهینامه ها و نام شرکت متقاضی که در سایت مرجع برای تمدید کردن قابل رویت میباشد. ویرایش جدید برای استانداردها بدلیل کارایی در سازمان و همچنین برای بهره وری بیشتر انجام میشود. مراجع صادر کننده که با مشتریان ارتباط دارند این ارتباط را قطع نکرده و به جهت اینکه این ویرایش گواهینامه های ایزو بروز شده و به ویرایش جدید که سال میلادی می باشد تغییر پیدا کرد به مشتریان اطلاع رسانی کنند.

تمدید کردن برای شرکتها

از شرکت‌هایی که تمدید ممیزی مراقبتی را باید انجام دهند شرکتهای صنایع پتروشیمی یا صنایع نفت و یا راه و ساختمان می باشند. البته تمام مشاعل دیگر هم میتوانند تمدید گواهینامه های ایزو را انجام دهند. مشاوران حرفه ایی برای تمدید ممیزی مراقبتی با اطلاعات کامل و بروز در تمام شهرهای ایران مشغول فعالیت می باشند.

 مراحل تمدید مراقبتی ایزو

کار تمدید گواهینامه ایزو بسیار آسان بوده و براحتی می‌توان  این کار را انجام داد. برای این پروسه باید بدانیم که چه نهادی کار تمدید گواهینامه ایزو را انجام میدهند. با پیدا کردن این نهادها و چگونگی انجام تمدید ممیزی مراقبتی گواهینامه ایزو میتوان تمدید ایزو را انجام داد. اصل کار تمدید ایزو پیدا کردن این مراجع تمدید ایزو میباشد. این مراجع در تمام نقاط کشور مشغول فعالیت بوده و براحتی با سرچ در گوگل می‌توان نام این مراجع را جستجو کرد. کار تمدید ایزو توسط مراجع صادر کننده ایزو انجام می شود تمام مراحل کار تمدید بر عهده مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو میباشد. مشتریان فقط هزینه ارسالی را که مراجع برایشان ارسال میکنند واریز کرده سپس ادامه کار تمدید بر عهده صادر کنندگان ایزو میباشد.

مراجع تمدید کردن گواهی ایزو

اگر بخواهیم تمدید گواهینامه های ایزو انجام دهیم حتما باید از طریق این مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو انجام دهیم. تمدید گواهینامه ایزو توسط مراجع که با نام مخفف CB شناخته شده هستند انجام میشود. این CBها هر کدام برای خودش یک نام برند ایجاد کرده که با آن نام شناخته شده هستند. صفر تا صد کار تمدید گواهینامه ایزو توسط مراجع صادر کننده که CBها هستند انجام می‌شود. مکان این CB ها در کشورهای مختلف بوده و در ایران هم این مراجع صادر کننده حضور داشته و با مشتریان مختلف همکاری می‌کنند. الیته این CB ها توسط مراجع بالاتری بنام AB تاییدیه جهت صدور و تمدید گواهینامه ایزو را انجام میدهند.

CB هایی که می خواهند برند اصلی و معتبر گواهینامه را صادر کنند حتما باید تاییدیه این مراجع را دریافت کنند. اگر AB ها تاییدیه اجازه برای صدور و تمدید گواهینامه ایزو را برای CB صادر نکنند CB ها حق صادر کردن گواهینامه های ایزو را از  برندهای اصلی نخواهند داشت پس تاییدیه گرفتن از این ABها برای صادر کردن گواهینامه های ایزوی معتبر و اصلی مهم می باشد.

از کجا بدانیم کار تمدید گواهینامه ایزو انجام شده است؟

کار تمدید ایزو فقط با هماهنگی و کمک مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو  امکان پذیر است. مراجع تمدید ممیزی مراقبتی گواهینامه ایزو میتوانند با راهنمایی مناسب مشتریان را به تمدید ممیزی برسانند. مراجع صدور جهت صدور گواهینامه علاوه بر پرینت گواهینامه سایتی هم جهت رهگیری گواهینامه خواهند داشت. بر روی خود گواهینامه سه سال تاریخ میلادی درج شده اما تاریخ ماه میلادی بصورت سالیانه بر روی گواهینامه درج میشود.‌

این تاریخ ماه میلادی که یکساله هست جهت تمدید ممیزی مراقبتی گواهینامه ایزو میباشد. برای اینکه بدانیم تمدید ممیری مراقبتی انجام شده یا خیر باید به سایت مراجع صادر کننده رجوع کرده و در سایت مرجع صادر کننده با وارد کردن کد اختصاری که در پایین برگه گواهینامه صادر شده درج میشود که این کد برای هر گواهینامه متفاوت بوده میتوانیم رجیستری گواهینامه چک کنیم و از تمدید ممیزی مراقبتی گواهینامه اطمینان داشته باشیم. در رجیستری گواهینامه ایزو نام شرکت متقاضی و گواهینامه های دریافتی قابل رویت خواهد بود که این وظیفه بر عهده مرجع صادر کننده میباشد

هزینه تمدید گواهینامه ایزو چقدر است ؟

هزینه های تمدید گواهینامه های ایزو متفاوت بوده تفاوت هزینه های ایزو در برندهای اصلی و بین المللی یا برندهای خصوصی که در داخل ایران فعالیت دارند میباشد. برندهای بین المللی هزینه های بالاتری داشته و آن هم بدلیل معتبر بودن و همچنین در سارمان اتحادیه اروپا هستند تاثیر گذار می باشد. اما مراجع خصوصی که در داخل ایران فعالیت دارند بدلیل اینکه میخواهند کار مجموعه  متقاضی انجام شده و با تمدید ممیزی مراقبتی به اهداف خود برسند برای مشتریان با هزینه پایین تر انجام میدهند مراجع خصوصی هم مانند مراجع معتبر بین المللی سایت داشته و همان روال تمدید ممیزی که مراجع بین المللی انجام میدهند را دارند فقط فرق بین مراجع بین المللی و مراجع خصوصی در معتبر بودن برند بین المللی و غیر اصلی میباشد که همین امر سبب بیشتر شدن هزینه تمدید ممیزی گواهینامه ایزو می شود.

آیا تمدید ایزو توسط هر شخصی انجام میشود؟

تمدید ممیزی مراقبتی ایزو توسط هر شخصی قابل اجرا نمی‌باشد. فقط مراجع صادر کننده حق این کار را دارند. دانش فنی و پاسخ سوالات متقاضیان برای تمدید ممیزی مراقبتی بسیار مهم می باشد. که توسط این مراجع تمدید ممیزی مراقبتی قابل پاسخ می باشد. افراد مختلف که دانش فنی نداشته و کاربلد نیستن نمی توانند تمدید ممیزی مراقبتی را انجام دهند.

در چه زمانی تمدید ممیزی مراقبتی انجام نمیشود؟

تمدید ممیزی مراقبتی از یک ماه قبل توسط مراجع صادر کننده به متقاضیان ابلاغ می شود. Cbها قیمت تمدید ممیزی مراقبتی گواهینامه ها برای هر یک از انواع ایزو به مشتریان با نامه کتبی ابلاغ کرده و مشتریان باید تا قبل از این یک ماه نسبت به پاسخ تمدید ممیزی مراقبتی اقدام نمایند. زمانی مشتریان مناقصه دارند و یا می‌خواهند به کارفرمایان خود گواهینامه ها را ارائه دهند باید نسبت به تمدید ممیزی مراقبتی اقدام کنند. اگر متقاضیان تمدید ممیزی مراقبتی گواهینامه ایزو مناقصه ندارند یا کارفرمایان آنها را در سایت رجیستری نمیکنند این مشتریان می توانند تمدید ممیزی مراقبتی را انجام ندهند. این پروسه منوط بر واریز هزینه ارسالی توسط مراجع می باشد Surveillance همان بازرسی تمدید ممیزی مراقبتی می باشد که بصورت سالیانه از مشتری دریافت خواهد شد.

اثرات منفی تمدید نکردن مشتریان

اگر مشتریان تمدید ممیزی مراقبتی را نخواهند رجیستری در سایت مرجع صادر حذف شده به زبان ساده تر نام شرکت و گواهینامه های صادر شده دیگر قابل رهگیری نخواهد بود. شرکتهای و مشاغل تولیدی و صادر کننده باید تمدید منیزی مراقبتی را انجام دهند. محصولات تولیدی به جهت اینکه اعلام کنند در محصولات تولید شده کیفیت محصول سنحیده شده و محصول با کیفیت کامل تولید میشود نیاز به تمدید ممیزی مراقبتی خواهند داشت. جهت صادر کردن محصول هم باید تمدید ممیزی مراقبتی را انجام دهیم. اکثر شرکتها و سازمانهایی که گواهینامه ایزو دارند برای اعتبار شرکت یا سازمان خود تمدید گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند.

 

اثرات مثبت تمدید ایزو

سازمانها و شرکت‌ها به جهت بحث فنی و سودآوری سازمان و همچنین رشد مجموعه خود می‌توانند صدور گواهینامه ایزو را داشته باشند. چنانچه تمدید ممیزی مراقبتی گواهینامه ها برای شرکت یا سازمان اثر مثبت نداشته باشد یا تاثیر بهره وری موثر بر سازمان نگذارد تمدید ممیزی مراقبتی نباید انجام شود. بیش از سه هزار مراجع در این زمینه مشغول فعالیت میباشند تمام این مراجع می توانند کار تمدید ایزو را انجام دهند.

مراجع معتبر اصلی و غیر اصلی کدامند؟

مراکز تمدید ممیزی مراقبتی به دو صورت مشغول فعالیت می باشند. مراجع غیر بین المللی و مراجع بین المللی ، مراجع صدور گواهینامه ایزو هم صدور ایزو و همچنین تمدید گواهینامه را انجام می‌دهند. فرق بین این مراجع بین المللی و غیر بین المللی در اصل و معتبر بودن گواهینامه می باشد البته مراجع غیر بین المللی هم گواهینامه هایی که تمدید می کنند برای شرکتها مورد نیاز می باشد. اما این گواهینامه ها به عنوان گواهینامه اصلی تمدید نمیشود سایت مراجع غیر اصلی مانند مراجع بین المللی بوده و نام شرکت و گواهینامه ها در آن به جهت تمدید ایزو ثبت می شود و تمام موارد آن در ایران رجیستری خواهد شد.

زبان آن بصورت لاتین بوده و در ایران کاربرد خواهد داشت. فرق بین مراجع اصلی و غیر اصلی در لوگوی IAF می باشد که در سایت مرجع اصلی ثبت شده و از این طریق می توان به اصلی بودن و غیر اصلی بودن مراجع پی برد مشتریان به جهت تمدید ایزو اگر اطلاعات نداشته باشند اصلا متوجه غیر اصلی بودن مراجع یا اصل بودن نخواهند. پس برای تمدید کردن ایزو با مشاوران حرفه ایی تمایس بگیرید تا راهنمایی کامل را برای شما دوستان اطلاع رسانی کنند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

One Response

  1. من از مشتریان قدیمی و همیشگی شما هستم. همیشه سر موقع هر ساله بابت تمدید تماس می گیرید و این چقدر خوبه که مجبور نمیشیم هزینه دوباره بابت صدور بدیم. واقعا ما شرکتها به دلیل مشغله کاری خودمون فراموش می کنیم و چه خوبه بهمون یادآوری میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط