اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

خرید گواهینامه ایزو

خرید گواهینامه ایزو معتبر
4.5/5 - (216 امتیاز)

خرید گواهینامه ایزو

خرید و فروش گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو چیست؟

سازمان ایزو ISO

پرکاربردترین استانداردهای ایزو

گواهینامه ایزو 9001

گواهی ایزو 14001

گواهی نامه ایزو 45001

مراجع صدور گواهینامه ایزو معتبر کدامند؟

مراکز صادر کننده گواهینامه ایزو را نام ببرید؟

گواهینامه ایزو تحت اعتبار IAF و غیر IAF چیست؟

اهداف و مقاصد سازمانها با سطح اعتبار گواهینامه‌های ایزو چیست؟

شرایط اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ( خرید گواهینامه ایزو ) چیست؟

مدارک لازم جهت خرید گواهینامه ایزو چیست؟

مراحل خرید گواهینامه ایزو چگونه است؟

 

خرید گواهینامه ایزو ، اخذ گواهینامه ایزو ، گرفتن گواهی ایزو ، دریافت گواهینامه ISO ، ثبت و صدور گواهی نامه ایزو همگی یک معنا و مفهوم را می‌دهند. در نتیجه عبارت خرید گواهینامه ایزو یک اصطلاح هست.

روزانه تعداد بیشماری از درخواست کنندگان انواع گواهی ایزو عبارت خرید گواهی ایزو را جستجو می‌کنند. اما این تصور نادرستی است. گواهی نامه ایزو ، مدرک ایزو کالا یا جنس نیست که بتوان آن را از فروشگاه یا مرکزی خریداری کرد. دریافت ایزو معتبر و قانونی مستلزم گذراندن یکسری مراحل ساده می‌باشد.

اخذ گواهی نامه ایزو ، دریافت گواهینامه ایزو و گرفتن گواهی ایزو و روش و نحوه اخذ ایزو و چگونه میتوان گواهی نامه ایزو گرفت؟ از مهم‌ترین نیازهای اصلی سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشد. کلیه مشاغل با هر نوع زمینه فعالیتی خواهان اخذ و دریافت گواهی ایزو معتبر هستند. اکثر سازمانها مخصوصا شرکت‌های پیمانکاری و تولیدی جهت کسب رضایت کارفرما و مصرف کنندگان و امتیاز بیشتر خواهان گواهینامه ایزو هستند.

 

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهی ایزو مدرکی جهت اثبات روش‌ها و الگوهای مدیریتی صحیح و اصولی است. الگوهای مدیریتی ایزو شامل قوانین و الزامات متعددی می‌شوند. تک تک قوانین و دستورالعمل‌ها برای اخذ گواهینامه ایزو توسط سازمان بین المللی استاندارد تهیه و تدوین شده است. هر سازمانی که قوانین و الزامات مربوطه را در سطح مجموعه‌اش طراحی و اجرا نماید گواهی نامه ایزو را دریافت می‌کند.

ایزو نگارش فارسی کلمه ISO بمعنی همسان سازی و یکسان کردن است. ISO مخفف عبارت International Organization for Standardiztion بمعنی سازمان بین‌المللی استاندارد می‌باشد. هر کدام از استانداردهای ایزو در یک شاخه‌ای تعریف شده‌اند. تا کنون حدود ۲۳۰۰۰ استاندارد در سازمان جهانی استاندارد سازی تهیه و تدوین شده است.

سازمان ایزو
سازمان جهانی ایزو ISO واقع در ژنو سوییس می باشد و تمامی استانداردها در آنجا تهیه و تدوین میگردند

سازمان ایزو ISO

استاندارد‌های ایزو روزانه در حال افزایش هستند. بسیاری از استانداردهای ایزو توسط کمیته فنی سازمان ایزو در حال ویرایش و بروز رسانی هستند. چون روزانه با پیشرفت علم و صنعت و ارتباطات نیاز افراد جامعه و مصرف کنندگان نیز تغییر می‌کند. جهت مشاهده لیست کامل استانداردهای ایزو به سایت رسمی سازمان بین المللی استاندارد ایزو به نشانی WWW.ISO.ORG مراجعه نمایید.

البته جهت رفاه حال مشتریان و کاربران عزیز لیستی از مهمترین استانداردهای ایزو در سایت این مرکز منتشر شده است. استاندارد‌های ایزو در حوزه های عمومی و تخصصی تهیه شده‌اند. سازمان‌ها و شرکت‌های خواهان ایزو متناسب با فعالیتشان می‌‌توانند چند گواهی ایزو را دریافت نمایند. تمامی مجموعه‌ها می‌توانند استاندارد‌های عمومی ایزو را براحتی درخواست نمایند.

 

مهم‌ترین و پرکاربردترین استانداردهای ایزو

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ سیستم مدیریت کیفیت

استاندارد سیستم مدیریت کیفیت با هدف افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات اخذ می‌گردد. قوانین و الزامات این استاندارد از کارهای تکراری و پر هزینه جلوگیری می‌نماید. ایزو ۹۰۰۱ اولین استاندارد عمومی در حوزه سیستم‌های مدیریتی پایه تمام استاندارد‌های ایزو می‌باشد.

 

گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ سیستم مدیریت زیست محیطی

دومین و مهم‌ترین استاندارد سازمان ایزو سیستم مدیریت زیست محیطی می‌باشد. رعایت اصول و قواعد محافظت از محیط زیست و منابع طبیعی از الزامات این استاندارد می‌باشند. رفتار صحیح با منابع طبیعی و دفع مناسب پسماندها و آلاینده‌های صنعتی از ارکان مثبت این نوع گواهینامه هستند.

 

گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ سومین و پرکاربردترین گواهی در حوزه ایجاد ایمنی در محیط کار و حفاظت از نیروی انسانی می‌باشد. ایمنی در محیط کار رضایت و اعتماد کارکنان و کارگران را افزایش می‌دهد. گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ و گواهی نامه ایزو ۴۵۰۰۱ مکمل یکدیگر هستند. اخذ همزمان دو گواهی فوق استاندارد HSE – MS را ایجاد می‌نمایند.

گواهینامه ISO از کجا بگیریم؟
گواهینامه ISO از کجا بگیریم؟ مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو معتبر و ارزان و فوری

گواهینامه ایزو معتبر را از کجا بگیریم؟

از کجا گواهی نامه ایزو بگیریم؟ گواهی نامه ISO از کجا صادر می‌شود؟ لیست مراجع صادر کننده گواهی ایزو را چگونه تهیه کنیم؟ آگاهی از شرکت‌های صدور گواهینامه ایزو و سؤالات فوق از جمله دغدغه‌ها و نگرانیهای متقاضیان اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو می‌باشد.

لیست مشخص و واحدی از شرکتهای صادر کننده گواهی ایزو وجود ندارد. تعداد شرکتهایی که در حوزه ثبت و صدور انواع گواهینامه‌های ایزو فعالیت می‌کنند در حال نوسان می‌باشد. امروزه ثبت و صدور گواهینامه ایزو به یکی از کارهای سودآور تبدیل شده است. اما سودآوری مستمر در صورتی اتاق می‌افتد که کار قانونی و معتبر پیش رود. بهمین خاطر شرکت‌هایی که راه و روشی غیر قانونی داشته باشند دچار ضرر و زیان زیادی می‌شوند.

تمام مراکز مشاوره ایزو با مراجع ثبت و صدور زیادی همکاری می‌کنند. مرکز ما بعنوان یکی از مراکز معتبر و مسلط در امور صدور گواهینامه‌های ایزو می‌باشد. بنابراین از مراجع و شرکت‌های معتبر انواع گواهینامه‌های ایزو را اخذ و صادر می‌نمایند. درخواست کنندگان محترم ایزو می‌توانند لیستی از مراجع ثبت و صدور ایزو را دریافت نمایند.

 

شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو را نام ببرید؟

مراجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو را Certification Body یا اصطلاحاً CB می‌نامند. هر CB تحت اعتبار یک نهاد بالا دستی می‌باشد. نهاد اعتبار دهنده به CB را Accreditation Body یا اصطلاحاً AB می‌نامند. هر کشور تابع استاندارد‌های ایزو باید حداقل یک AB رسمی و دولتی داشته باشد.

مراکز ملی استاندارد هر کشوری یک نماینده بعنوان AB رسمی و دولتی معرفی می‌کند. AB های معتبر و رسمی با عضویت در انجمن اعتبار دهندگان بین المللی IAF رسمیت خودشان را اثبات می‌کنند. IAF مخفف International Accreditation Forum بزرگترین و معتبرترین نهاد بین‌المللی در جهان هست. IAF توسط سازمان ایزو جهت رسیدگی و نظارت به کار مراجع صدور ایزو ایجاد گردید.

نهاد IAF با یک سایت رسمی و معتبر به نشانی WWW.IAF.NU قابل دسترس هست. درخواست کنندگان انواع گواهینامه‌های ایزو می‌توانند با مراجعه به سایت IAF نام تمام AB های رسمی و دولتی را ببینند. برخی AB ها بدون عضویت در انجمن IAF فعالیت می‌کنند. در نتیجه اعتبار IAF را ندارند. بطور کلی CB ها گواهینامه‌های ایزو را به دو شکل با اعتبار IAF و بدون اعتبار IAF صادر می‌نمایند.

 

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF و غیر IAF چیست؟

گواهی ایزو یا گواهی ISO با اعتبار IAF یک مدرک معتبر و قابل استناد هست. اما اخذ و دریافت گواهینامه ایزو معتبر و اصلی IAF دار نیازمند صرف هزینه بالا و زمان بیشتری می‌باشد. گواهی ایزو بدون اعتبار IAF در مدت زمان خیلی کوتاهی با هزینه بسیار کم صادر می‌شود. لذا اکثر شرکتها و سازمانها اخذ و دریافت گواهی نامه ایزو غیر IAF را انتخاب می‌کنند.

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF یعنی CB صادر کننده‌اش تحت اعتبار یک AB با عضویت انجمن IAF هست. گواهی نامه ایزو بدون اعتبار IAF یعنی CB صادر کننده‌اش تحت اعتبار یک AB بدون عضویت انجمن IAF هست. سطح اعتبار گواهی ایزو IAF دار بین المللی و سطح اعتبار گواهی نامه ایزو غیر IAF داخلی می‌باشد.

 

اهداف سازمان‌ها با سطح اعتبار گواهینامه‌های ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو با اعتبار IAF معتبرترین نوع مدرک ایزو هست. سازمان‌ها و تمام درخواست کنندگان گواهینامه ایزو با هر نوع هدفی می‌توانند CB های تحت اعتبار IAF را انتخاب کنند. اما گاهی اوقات نداشتن زمان کافی و کمبود بودجه این انتخاب را از متقاضیان سلب می‌نماید. از طرفی جهت رضایت کارفرما مانند شرکت در مناقصات وقت کافی ندارند. بنابراین می‌توانند با انتخاب CB های غیر IAF به اهدافشان دست یابند.

تبلیغات و برند سازی و حتی بازاریابی با انتخاب CB های غیر IAF نیز عملی می‌شوند. اما سازمان‌هایی که قصد صادرات و پیاده سازی استانداردهای ایزو را دارند ملزم به انتخاب CB های با اعتبار IAF هستند. البته گاهی اوقات یکسری کارفرمایان داشتن گواهینامه ایزو با اعتبار IAF برای کارفرمایان ملزم می‌کنند.

 

شرایط اخذ گواهینامه ایزو ( خرید گواهینامه ایزو) چیست؟

سازمان‌ها و شرکت‌ها و تمام مجموعه‌ها با هر نوع کسب و کاری می‌توانند انواع گواهینامه‌‌های ایزو را اخذ نمایند. هیچ گونه شرایط سخت و پیچیده‌ای برای گرفتن انواع گواهی نامه ایزو گذاشته نشده است. هر سازمان و شرکتی که دارای یک دفتر مرکزی و یا مجموعه‌ای فعال باشد براحتی می‌تواند انواع گواهینامه‌های ایزو را درخواست نماید.

شرایطی همچون حجم سازمانی، تعداد پرسنل، نوع مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو و تعداد گواهی از شرایط اخذ گواهی ایزو هستند. هر چه سازمانی وسیع‌تر باشد تعداد فرآیندهای بیشتری دارد. در نتیجه مراحل طراحی و اجرای مستندات هم از نظر هزینه و هم از نظر زمان بیشتر می‌شود. البته با انتخاب مراجع صدور گواهینامه ایزو با اعتبار IAF این شرایط اتفاق می‌افتد.

همکاری و اهتمام مدیریت و نیروی انسانی و تخصص و تجربه مرکز مشاوره ایزو نیز جز عوامل اثر گذار در اخذ گواهی ایزو هستند. بنابراین هر مجموعه‌ای صرف نظر از کوچکی و بزرگی و نوع گواهینامه ایزو می‌تواند مدرک ایزو بگیرد.

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو
مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو و شرایط دریافت گواهی ایزو دغدغه غالب متقاضیان اخذ ایزو هست

مدارک لازم جهت اخذ ( خرید ) گواهینامه ایزو چیست؟

اخذ و دریافت انواع مدارک و گواهینامه‌ها مستلزم ارائه یکسری مدارک و اسناد می‌باشد. اخذ گواهی نامه ایزو نیز از این موضوع مستثنی نیست. اما مدارک و اسناد ایزو بسیار ساده و راحت آماده می‌شوند. اولین سند درخواست فرم ثبت نام ایزو ، فرم سفارش ایزو یا همان Application form می‌باشد.

لینک رایگان نامه درخواست گواهینامه ایزو بصورت رایگان در سایتهای معتبر این مرکز بارگذاری شده است. همچنین شرکتهای خواهان ایزو فقط کافیست با کارشناسان این مرکز ارتباط برقرار نمایند. سند دوم و مورد نیاز جهت دریافت گواهینامه ایزو معتبر و قانونی تهیه نمونه مستندات ایزو می‌باشد. نمونه مستندات ایزو همان مشخصه‌های فنی هر استاندارد می‌باشند.

سازمان بین المللی استاندارد برای هر استاندارد یکسری قوانین و الزامات تهیه و تدوین نموده است. هر سازمان جهت اخذ گواهینامه ایزو معتبر و قانونی باید تمام الزامات را مستندسازی و اجرا نماید. نمونه مستندات ایزو مانند گواهینامه‌های ایزو بصورت عمومی و تخصصی تعریف شده‌اند. مرکز ما نمونه مستندات پرکاربردترین گواهینامه‌های ایزو را تهیه نموده است. پکیج کامل مستندات ایزو را بصورت رایگان از کارشناسان مرکز ما دریافت نمایید.

 

مراحل اخذ ( خرید ) گواهینامه ایزو چگونه است؟

اخذ و‌ دریافت گواهینامه ایزو معتبر بطور کلی شامل پنج مرحله می‌شود.

انتخاب یک مرکز مشاوره ایزو معتبر و قانونی

تعیین مرجع صدور گواهینامه ایزو متناسب با اهداف سازمانی

مشخص نمودن زمینه فعالیت مجموعه و انتخاب نوع گواهینامه ایزو

طراحی و اجرای استاندارد‌های ایزو ( استقرار سیستم‌های مدیریتی )

ممیزی و ثبت و صدور گواهینامه ایزو

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

3 Responses

  1. قیمت گواهینامه های ایزو به چه شکل هست. ما یه شرکت کوچیک تازه کار هستیم. خیلی هم نمی تونیم هزینه کنیم و از طرفی چند تا گواهی ایزو برای رزومه و تبلیغ کار نیاز داریم. ممنون میشم یه تعرفه برامون بفرستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط