دانلود متن فارسی استاندارد ISO 9001

5/5 - (42 امتیاز)

دانلود متن فارسی استاندارد ISO 9001

متن ایزو

متن ایزو9001 چیست و چه کاربردی دارد؟ یکی از تصمیم های مهم و استراتژیک از سوی سازمان ها استفاده از یک نوع سیستم مدیریتی با کیفیت مطلوب در سطح بالا است. این تصمیم به سازمان کمک می کند تا عملکرد خود را ارتقا داده و بر یک رویکرد منطقی زمینه ایجاد فعالیت های توسعه ی پایدار را به وجود می آورد.

متن ایزو9001 براساس یک استقرار بالقوه برای مدیریت کیفیت طراحی شده است برای آشنایی با جنبه های مختلف این استاندارد بین المللی با ما همراه باشید.

آشنایی با اصول متن ایزو9001

متن ISO9001 معمولا بعد از گذشت 5 سال از انتشار آن دستخوش تغییرات و بازنگری می شود. آخرین نسخه متن استاندارد ایزو 9001 در سال 2015 ویرایش شده است. مشاهده می شود که ساختار به کار رفته در این متن نسبت به گذشته از سطح بالاتر و رویکرد کلان تری برخوردار است. این متن همواره به دنبال ارائه ی یک شیوه آسان تر در زمینه سیستم مدیریتی به شرکت ها و سازمان های درخواست کننده است.

این اصول به شرح ذیل می باشد:

امکان ارائه ی مداوم محصولات و خدماتی که در کنار برآوردن قوانین و مقررات حقوق و الزامات مشتری را نیز مرتفع می کنند.

ارائه ی روش هایی جهت ایجاد فرصت های مناسب در زمینه رضایت مشتریان

امکان انجام دادن فرصت های مرتبط و ریسک ها در ارتباط با هدف ها و محیط های سازمانی

قدرت اثبات کردن منطبق بر ضروریات تعیین شده سیستم مدیریت یکی دیگر از الزامات این متن است. استاندارد ایزو 9001 به عنوان یک نماد بین المللی که این امکان را دارد که به صورت درونی و برونی سازی برای سازمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

متن ISO9001 به این معنی نیست که پرداختن به نیازهای زیر الزامی باشد.

پرداختن بند به بند در جهت همسوسازی با مستندات استاندارد ایزو 9001 ضروری نیست.

انجام یکسان سازی در جهت پرداختن به ساختارهای گوناگون مدیریت کیفیت

متقاضیان دریافت این گواهینامه بین المللی نیازی نیست که از واژگان خاص به کاربرده در متن ایزو9001 استفاده کنند.

متن ایزو9001 ویرایش شده در چه زمینه ای ارائه شده است

با توجه به متن ایزو9001 که در سال 2015 ویرایش شده و در اختیار عموم قرار گرفته است در این متن به ریسک ها ، فرصت ها و تهدیدات که در کسب و کار وجود دارند رویکرد ویژه ای شده است. این در حالی است که در متن ایزو 9001 در سال 2008 به آن چندان توجه ای نشده است.

از ویژگی های مهم متن ایزو9001 این است که متناسب با نیاز سازمان هایی تدوین شده است که نیازمند نمایش توانایی ها و برای ارائه ی یکنواخت خدمات و محصولات براساس الزامات و قوانین و مقررات کاربردی و ضروریات نیاز های مشتریان می باشد.

پیاده سازی استاندارد ISO9001  و ضروریاتی که در مستندات آن ذکر شده است می تواند جوابگوی نیاز سازمان های مختلف باشد.

امکان ارائه ی یکنواخت خدمات و محصولات توسط سازمان ها برای افراد ذی نفع این اطمینان را به وجود می آورد که کیفیت موجود در خدمات و محصولات در آینده نیز دچار افول نخواهند شد. شرکت ها و سازمان های مختلف در سراسر دنیا همواره به دنبال یک راهکار هستند تا محصولات یا خدماتی را ارائه کنند که رضایت مشتریان را به دنبال داشته باشد.

نکته ی مهمی که در ارتباط با متن ایزو9001 وجود دارد این است که همه ی مستنداتی که به عنوان قوانین و الزامات در این متن ذکر شده است برای همه ی سازمان ها و نهاد های درخواست کننده و دارنده ی گواهینامه ایزو 9001 یکسان است . سازمان ها می توانند بدون در نظر گرفتن میزان، نوع و تفاوت خدمات و محصولات از این متن به شکل عمومی استفاده کنند.

برای دسترسی به متن ایزو9001 می توانید به مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران مراجعه کنید این مرکز با تجربه ی بسیار زیاد در زمینه ی درخواست، صدور و ثبت گواهینامه ی ایزو 9001 را برای همه ی شرکت ها و سازمان ها به وجود می آورد.

برای دسترسی به متن اصلی گواهینامه ایزو می توانید به آدرس زیر مراجعه کنید. یکی از مهم ترین مواردی که در زمینه دسترسی به این متن وجود دارد این است که برای درک صحیح الزامات و قوانین موجود در آن باید از یک ترجمه ی قوی و صحیح برخوردار باشد.

جهت دانلود رایگان متن فارسی استاندارد ISO 9001 اینجا کلیک نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.