اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

درباره گواهینامه های ایزو ISO

درباره گواهینامه های ایزو ISO
5/5 - (1 امتیاز)

 

درباره گواهینامه های ایزو ISO

درباره گواهینامه های ایزو ISO نیاز به کسب اطلاعات از دیدگاههای مختلفی هست. گواهی نامه ایزو چیست؟ درباره گواهینامه های ایزو چه باید بدانیم؟ گواهینامه های ایزو ، اخذ گواهی ایزو ، نحوه صدور گواهینامه ایزو ، آنچه درباره گواهینامه های ایزو باید بدانیم. انواع گواهی نامه های ایزو کدامند؟ گواهینامه های ایزو پرکاربرد کدامند؟ چرا باید گواهی ایزو بگیرم؟ مراحل اخذ گواهینامه های ایزو ، مراجع صادر کننده گواهی نامه های ISO ، صدور گواهی ایزو و بسیاری سوالات دیگر که در خصوص گواهی ایزو برای متقاضیان پیش میاید.

ابتدا باید بدانیم که ایزو چیست و سپس به تعریف گواهینامه ایزو می رسیم و بعد از آن باید به انواع گواهی ایزو و سپس به مراجع صادر کننده ایزو پرداخت و بعد مراحل دریافت گواهینامه ایزو و سپس صدور ایزو و موارد دیگر که در ادامه مطلب به آنها خواهیم پرداخت و شما در ادامه پاسخ بسیاری از سوالات خود را خواهید گرفت اما اگر بخواهیم از صفر شروع کنیم باید ابتدا بیان کنیم که ایزو چیست؟

ایزو چیست؟

سازمان بین المللی ایزو که درون ژنو سوئیس قرار دارد وظیفه تهیه و تدوین استانداردها و نشر آنها را بر عهده دارد. کلیه استانداردها درون این سازمان تهیه و تدوین می شوند و سپس منتشر خواهند شد. تمامی کشورها درون این سازمان عضو هستند و برای خود اعضایی دارند که می توانید آنها را درون سایت IAF به آدرس WWW.IAF.NU مشاهده کنید. ایران هم مرکز تایید صلاحیت ملی ایران NACI را دارد و تنها نهاد IAF ایران NACI هست. DAKKS آلمان ، UKAS انگلیس ، SAS سوئیس ، IAS آمریکا و بسیاری مراجع دیگر که همه را درون سایت می توانید مشاهده کنید و هر مرجعی از هر کشوری که مد نظرتان هست انتخاب کنید.

ایزو ها انواع مختلف و متعددی دارند که با یک کد چهار الی 5 رقمی شناخته می شوند و به نوعی شناسنامه ایزو هاست. وقتی که این استانداردهای ایزو درون سازمان طراحی و پیاده سازی می شوند در قالب یک گواهی ایزو صادر می گردند که بسیار متنوعند.

گواهی نامه ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو همانطوری که گفته شد از طراحی و پیاده سازی استانداردها به وجود میاید. برخی از این ایزو ها دارای عمومیت بیشتری هستند از میان ایزو های تخصصی میتوان این گواهی نامه های ایزو را نام برد.

ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت که از همه ایزو ها مهمتر و عمومی ترین نوع ایزو و مادر تمام ایزو ها به شمار میاید و الزامات بیان شده درون این استاندارد برای تمامی سازمانها کاربردی هست و الزامات کیفی تمام استانداردها را در خود بیان می کند و تمام فرآیندها و محصولات و خدمات را در راستای کیفیت قرار می دهد.

ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی یکی دیگر از استانداردهای عمومی پر کاربرد هست که برای تمامی سازمانها مورد استفاده قرار می گیرد.

ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای از دیگر استانداردهای عمومی هست که مورد درخواست و مورد استفاده تمامی شرکتهاست و برای آنها بهره وری زیادی دارد و مهمترین آن کاهش خطرات احتمالی و ریسکهای احتمالی و کاهش خطرات جانی و مالی برای سازمانها هست و همچنین انگیزه بالای کارکنان به جهت اطمینان جانی و حفظ سلامتشان و به طبع آن بالا رفتن راندمان کاری از مزایای مهم پیاده سازی ایزو 45001 به شمار می آید.

استانداردهای تحت عنوان استانداردهای مشتری مداری نیز از دیگر انواع استانداردهای عمومی به شمار میایند.

استاندارد ایزو 10001 سیستم مدیریت رضایت مشتریان کدهای ( منشور ) رفتاری برای سازمانها

ایزو 10002 سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان

استاندارد ایزو 10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان

ایزو 10003 سیستم مدیریت کیفیت، حل اختلاف مشتریان همچنین به نوعی جزو استانداردهای عمومی به شمار می آیند و برخی استانداردهای عمومی دیگر

استانداردهای تخصصی ایزو

اما عمده استانداردها و بخش بزرگی از استانداردها ، سری استانداردهای تخصصی هستند که به ازای هر صنعت و حرفه ، یک یا چند استاندارد تعریف گردیده است. مثلا در جهت شرکتهای فعال در حوزه صنایع غذایی ایزو22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی هست. ایزو 13485 در حوزه تجهیزات پزشکی تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی میباشد. ایزو29001 سیستم مدیریت کیفیت در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی هست. ایزو 27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات و بسیاری استانداردهای تخصصی دیگر که تعدادشان بسیار زیاد هست و در این مقال نمی گنجد.

از کجا ایزو بگیریم؟

مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح CB می نامند که خود این CB ها تحت عنوان یک نهاد دولتی با عنوان AB فعالیت می کنند و در نهایت نهاد بین المللی IAF در راس تمامی اینها قرار دارد که به AB ها مجوز فعالیت و اعتبار می دهد و تنها نهاد معتبر اعتبار دهنده در خصوص ایزو که مورد تایید سازمان جهانی ایزو هست همین نهاد IAF می باشد و بایستی از طریق این نهادها گواهینامه گرفت.

حالا به دلیل تحریمها و مسائل اقتصادی و سیاسی ،ایرانیها مراجعی را ساخته اند که داخلی هستند و AB و CB های داخلی هستند که تحت اعتبار IAF نیستند اما اعتبار دارند و ولی اعتبارشان قطعا در حد گواهی نامه های ایزویی نیست که از طریق IAF صادر می شوند و البته کار راه هستند و فقط در خصوص صادرات بایستی حتما ایزو IAF دریافت گردد و اما جهت دیگر اهداف می توان از همین ایزو ها که اصطلاحا بهشان غیر IAF می گویند استفاده کرد.

مرکز سیستم کاران به عنوان اولین و معتبرترین مراکز مشاوره و ثبت صدور ISO تمامی اطلاعات لازمه درباره گواهینامه ISO را به صورت رایگان توسط مشاورین با تجربه ارائه می کند. تمامی خدمات مشاوره مرکز سیستم کاران رایگان بوده و صفر تا صد اخذ گواهی ISO متناسب نیاز شما و زمان و هزینه ی شما متقاضی محترم را بر عهده می گیرد و شما را متناسب نیاز و وقتتان به گواهی ISO درخواستی از مرجع درخواستی تان خواهد رساند

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط