اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

راهنمای دریافت گواهینامه ISO

راهنمای دریافت گواهینامه ISO
5/5 - (1 امتیاز)

راهنمای دریافت گواهینامه ISO

راهنمای دریافت گواهینامه ISO نیاز تمامی شرکتهای متقاضی اخذ ایزو هست. اخذ گواهینامه ایزو و نحوه دریافت و اخذ گواهی نامه ایزو ISO سوال و پرسش اکثریت شرکتها و سازمانها و نهادهای متقاضی اخذ گواهی ایزو می باشد. در ابتدای راهنمای دریافت گواهینامه ISO ، متقاضیان دریافت ایزو باید به این درک برسند که اصلا گواهینامه ایزو چیست؟ چه کاربردی دارد؟ ایزو برایشان چه مزایایی به همراه دارد و سپس به مقوله و مبحث دریافت گواهی ایزو بپردازند. پس در ابتدای مقدمه قبل از هر اقدامی جهت دریافت گواهی ایزو ، سازمانها و شرکتهای متقاضی و متقاضیان و درخواست کنندگان اخذ و دریافت گواهی نامه ایزو باید در خصوص ایزو و گواهینامه ISO اطلاعاتی را به دست بیاورند. پس در ابتدا به مبحث ایزو چیست و گواهینامه ایزو چیست می پردازیم تا راهنمای دریافت گواهینامه ISO باشیم تا متقاضیان آشنایی مختصری نسبت به مقوله ایزو پیدا کنند.

ایزو چیست؟

ایزو مجموعه استانداردها و الزامات مورد نیاز شرکتها و سازمانهاست و مقر و قرارگاه سازمان ایزو در ژنو سوئیس واقع شده است. کلیه ی استانداردها داخل این سازمان ISO تهیه و تدوین گردیده و پس از بررسی و اخذ اکثریت آرای عضو این سازمان ، منتشر می شوند. ایزوها انواع و اقسام مختلف و متعدد و متنوعی دارند که دارای تنوع بسیار بالایی هستند و این ایزوها و استانداردهای ایزو ، شامل دونوع کلی می شوند: استاندارد ایزو عمومی و استاندارد ایزو تخصصی . تنوع استانداردهای ایزو تخصصی به دلیل اینکه تخصصی هستند و به ازای هر زمینه و حوزه تخصصی استاندارد و یا حتی استانداردهایی خاص و مخصوص از طریق سازمان ایزو ISO تدوین گردیده است. استانداردهای عمومی نیز گروهی از استانداردها هستند که کلیه ی زمینه ها و حوزه های تخصصی را شامل می گردد که مهمترین و پرکاربردترین و عمومی ترینشان جهت تمامی مشاغل شامل این موارد می شود: ایزو9001 ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو14001 ISO14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو45001 ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای .

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو یکی از گواهی نامه های معتبر جهت مقاصد و اهداف مختلف هست. گواهی ایزو در واقعیت همان سری استانداردها و الزامات تدوین شده هست که در قالب برگه ای با عنوان گواهی نامه برای شرکتها صادر شده و به آنها اعطا می شود و البته بایستی این برگه تنها یک برگه بی ارزش نباشد و دارای اعتبار باشد. شرکتها و سازمانهای متقاضی ثبت و صدور و اخذ ایزو جهت اهداف و مقاصد مختلفی به دنبال اخذ گواهینامه ایزو هستند و اما امری که بسیار مهم هست و حائز اهمیت بالایی هست این هست که آنها بایستی با آگاهی کامل به دنبال دریافت گواهیتامه ایزو بروند، به این دلیل که این روزها بسیاری از دلالان و کلاهبرداران و شیادان هستند که میایند و گواهی نامه هایی را صادر کرده و ارائه می دهند که مدعی هستند دارای بالاترین اعتبار هست و حتی جهت تخریب رقبا آنها را فاقد اعتبار می دانند و اما در حقیقت گواهی نامه های صادره آنها تحت اعتبار نهاد معتبری نیست. سوالاتی که ممکنست متقاضیان در جهت طی کردن روند دریافت گواهی ایزو برایشان پیش بیاید:

روند و مراحل دریافت گواهی نامه ایزو چگونه است؟

چطور باید گواهینامه ایزو بگیرم؟

چگونه می توانم گواهی نامه ایزو معتبر بگیرم؟

نحوه استعلام و اعتبار سنجی گواهی نامه ایزو چطور هست؟

مراحل اخذ و دریافت گواهینامه ایزو چیست؟

چطور بفهمم گواهی ایزو دارای اعتبار هست؟

لیست شرکتهای ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

لیست شرکتهای معتبر صادر کننده ایزو معتبر

شرایط و ضوابط دریافت گواهی ایزو چیست؟

روند و روش اخذ گواهی ایزو

مراحل دریافت و اخذ گواهی نامه ایزو

و بسیاری سوالات دیگر که در روند اخذ گواهی ایزو برای شرکتها پیش میاید.

دریافت گواهینامه ایزو

دریافت گواهی ایزو دغدغه ی شرکتها و سازمانهایی هست که به دنبال اخذ ایزو می روند و به دنبال دریافت و اخذ ایزو با یکسری مجموعه سوالات مواجه می گردند و از همه مهمتر اینکه چگونه گواهی نامه ایزو بگیرند؟ و به راهنمایی جهت دریافت گواهی نامه ایزو نیاز دارند و می توانند جهت این امر با مرکز سیستم کاران تماس حاصل نمایند.

سازمانها برای دریافت گواهینامه ایزو بایستی مراحل ذیل را طی کنند و با آگاهی کامل مرحله به مرحله پیش بروند تا به گواهی ایزو برسند.

مراحل دریافت گواهی نامه ایزو

1 – مشخص کردن هدف از اخذ گواهی ایزو

2 –تعیین یک مرجع معتبر ثبت و صدور ایزو

3 – مستند سازی ایزو و پیاده سازی ایزو

4- ممیزی داخلی و ممیزی خارجی و در نهایت ممیزی نهایی

5 – ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

مشخص کردن هدف از اخذ گواهی ایزو

اهداف شرکتها و سازمانها و نهادها از اخذ و دریافت گواهی نامه ایزو متفاوت هست و شرکتهای متقاضی اخذ و دریافت گواهی ایزو ، به طور کلی جهت این اهداف اقدام به اخذ گواهی ایزو می کنند:

1-   دریافت گواهینامه ایزو برای شرکت توی مناقصات

2-   دریافت گواهی ISO برای مطرح شدن درون بازارهای جهانی

3-   رقابت با رقبای همکار خود در بازار رقابتی

4-   دریافت گواهینامه ایزو برای تبلیغات و برند سازی

5-   استقرار و پیاده سازی واقعی استانداردها

6-   دریافت گواهی ایزو جهت صادرات در بازار جهانی

7-  اخذ و دریافت گواهینامه ایزو با توجه به اهداف سری و مخفیانه سازمانها که تنها خودشان می دانند چرا می خواهند ایزو بگیرند.

تعیین یک مرجع معتبر ثبت و صدور ایزو

بعد از اینکه اهداف و مقاصد شرکتها از اینکه چرا می خواهند گواهی نامه ایزو بگیرند مشخص شد. وقت آن می رسد که شرکتها با توجه به هدفشان و شرایط سازمانشان برای انتخاب یک مرجع معتبر اقدام نمایند. و این مرحله از مراحل اخذ و دریافت گواهی ایزو بسیار دارای اهمیت هست.

و این دقت نظر به علت وجود کلاهبرداران و دلالانی هست که با بازار گرمی و اسامی ساختگی و برند سازی با اسامی دهن پر کن سعی بر این دارند که گواهی نامه ایزو یی ارائه کنند که اصالت ندارد. فاقد هر گونه اعتبار هست. و تنها این گواهی یک برگه ای فاقد اعتبارهست. اما آنها مدعی هستند که دارای بالاترین اعتبار هست. و اما اعتبار آنها در حد یک برگه پرینتی می باشد و با ظاهری موجه آن را ارائه می کنند. غافل از اینکه نامعتبرند و اما ظاهری گول زنک دارند. مرکز مشاوره سیستم کاران به عنوان مرکزی عام المنفعه با حضور مشاورین خبره، ضمن دادن آموزشهای لازمه جهت نحوه استعلام و همچنین نحوه اعتبار سنجی مرجع صادر کننده ایزو انتخابی متقاضیان محترم و همچنین معرفی مراجع معتبر ثبت و صدور ایزو ، گواهی نامه ایزو دارای بالای اعتبار با کمترین هزینه و زمان ممکنه را در اختیار متقاضیان قرار می دهد. پس بدون نگرانی شناخت مراجع معتبر و گواهی ایزو معتبر خود را به ما بسپارید.

مستند سازی و پیاده سازی ایزو

مستندات انواع گواهی نامه ایزو با توجه به نوع ایزو تهیه می شود و سپس با توجه به مستندات نوبت به پیاده سازی الزامات تعریف شده هر یک از استانداردهای ایزو می شود. پیاده سازی ایزو متناسب نیاز سازمان بسیار مهم هست و هستند مدیران آگاه و با تجربه که تنها هدفشان از اخذ گواهی ایزو ، پیاده سازی یک سیستم مدیریتی در سازمانشان جهت پیشرفت و بهره وری و ایجاد نظم هست. پیاده سازی استانداردهای ایزو مزایای فراوانی برای سازمانها در جهت کلیه ی فرآیندها و خدمات و محصولاتشان دارد و پیاده سازی کلیه ی استانداردها باعث ایجاد نظمی سیستماتیک درون سازمان می شود که این نظم موجب بهره وری و بالا رفتن راندمان کاری سازمان می شود که قطعا چندین برابر خواهد شد.

ممیزی داخلی و ممیزی خارجی و ممیزی نهایی

بعد از اینکه پیاده سازی انجام شد نوبت می رسد به رفع عدم انطباقها در سازمان که ممیز به سازمانها و شرکتها فرستاده می شود و ممیز عدم انطباقها را تعیین و مشخص می کند و سازمان بایستی که این عدم انطباقها را رفع کرده و از بین ببرد و در نهایت بعد از رفع عدم انطباقها در ممیزی نهایی شخص ممیز این عدم انطباقها را بررسی کرده و رفع عدم انطباقها را تایید گردد و سازمان را حائز صلاحیت اخذ ایزو دانست، اجازه صدور ایزو را می دهد.

ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

بعد از اینکه تمامی مراحل ذکر شده طی شد نوبت به ثبت و صدور گواهینامه ایزو می رسد. باید دقت کرد که گواهی ایزو مذکور قابلیت استعلام از طریق نهاد بین المللی IAF را دارا باشد. سازمان جهانی ایزو تنها نهاد بین المللی IAF را معتبر می داند. پس با این تفاسیر گواهی نامه ای معتبر هست که توسط سایت IAF قابل رجیستری باشد. تمامی کشورها درون نهاد IAF نمایندگانی دارند که به آنها AB میگویند. و خود این AB ها توسط IAF اجازه صدور گواهی ایزو را به CB ها خواهند داد. البته هستند یکسری مراجع غیر IAF کار راه انداز چه در ایران و چه خارج از ایران که تحت نظر IAF نیستند. و اما به دلیل سهولت و زمان و هزینه پایین متقاضیان خود را دارد. همان طور که گفتیم راه انداز هستند و همه شان نیز اعتباری یکسان دارند اما چیزی که مشخصا بایستی بیان کرد این هست که این گواهینامه های صادره اصطلاحا غیر IAF به هیچ وجه اعتبارشان به حد گواهی نامه های ایزو IAF نیست.

مرکز سیستم کاران به عنوان مرکزی عام المنفعه با خدمات مشاوره رایگان آماده پاسخگویی به سوالات متقاضیان اخذ گواهی نامه ایزو می باشد. و ضمن آموزش استعلام و آگاهی متقاضیان از کلیه ی مراجع معتبر صادر کننده ایزو ، گواهی نامه های ایزو با بالاترین اعتبار را به تمامی متقاضیان با کمترین هزینه و زمان ممکنه ارائه می کنند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط