اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

روش اخذ استاندارد ایزو

روش اخذ استاندارد ایزو
4.9/5 - (187 امتیاز)

روش اخذ استاندارد ایزو

روش اخذ استاندارد ایزو سوال متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو هست. سال های متمادی است که ایزو در مناطق مختلف فعالیت دارد. و کماکان قادر است که به این فعالیت خود ادامه دهد. که این را مدیون کیفیت و مرغوبیت محصولاتی است که تولید می کند. و قادر است مشتریان زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کند.

انواع بی شماری از مدل های ایزو در چهان وجود دارد. که هر کدام با ویژگی و خصوصیات منحصر به فرد خود دارند فعالیت می کنند. و رابطه خوبی را توانسته اند با مشتریان خود و همچنین صاحبان شرکت ها وسازمان های دیگر ایجاد کنند. همچنین رابطه خود را در سطح جهانی گسترش دهند. و با کشورهای دور و نزدیک ارتباط برقرار کنند. بتوانند محصولات خود را به آن کشورها انتقال دهند. امروزه مدل های جدیدی از ایزوها به وجود آمده اند که از نظر کارایی و عملکرد، از ایزوهایی که از قبل وجود داشتند بهتر و مرغوب تر هستند. و خصوصیات خوبی را دارا هستند. این ایزوها هم در سطح داخلی کشور فعالیت می کنند. و هم در سطح بین المللی و جهانی فعالیت می کنند.

مراجع صادر کننده ایزو

بنابراین هر شرکت یا سازمانی که می خواهد مدرک ایزو را به دست آورد بایستی به مراجع صادرکننده گواهی ایزو مراجعه کنند تا بتوانند مدرک ایزو را بگیرند. البته به خاطر برخی مشکلات نمی شود به هر مرجع یا سازمانی که خودش را صادرکننده مدرک گواهی ایزو معرفی می کند مراجعه کرد و تقاضای دریافت ایزو را داد.

برخی از افراد سودجو و منفعت طلب به خاطر پول ، سازمان هایی را برای فعالیت خود راه اندازی می کنند. و برای شرکت ها و سازمان ها تبلیغاتی را در زمینه ایزو انجام می دهند. آنها را ترغیب می کنند که حتما به سمت آنها بروند. و مدرک ایزو را دریافت کنند. بعد از دریافت پول های کلان از شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت ایزو، از آنجا می روند و فرار می کنند. و هیچ آثاری را از خود برجای نمی گذارند. پس شرکت ها و سازمان ها باید یا دقت بیشتری مراجع یا سازمان صادرکننده گواهی مدرک ایزو را انتخاب کنند و اقدام به دریافت مدرک ایزو کنند. بعد از اینکه به سراغ مراجع معتبر رفتند و فرم های مربوطه را پر کردند.طبق هر ایزویی که انتخاب کردند باید طبق شرایط آن ایزو عمل کنند تا بتوانند مدرک ایزو را دریافت کنند.

ایزو در سطح بین المللی

مدیران شرکت ها و سازمان هاییی که می خواهند مدرک ایزو را دریافت کنند باید شرایطی را طی کنند که شامل دو شرط سخت می باشد که این شرایط عبارتند از:

1- شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت ایزو، باید برای دریافت مدرک ایزو، طبق مبالغی که مراجع صادرکننده گواهی ایزو مشخص می کنند مبالغی را بپردازند که این مبالغ برای اکثر شرکت ها و سازمان ها گران است و توانایی پرداخت آن را ندارند و کمتر شرکتی اتفاق می افتد که خواهان دریافت مدرک ایزو باشند و مدرک را دریافت می کنند.

2- شرکت ها و سازمان هایی که می خواهند مدرک ایزو را دریافت کنند. طبق زمان خاصی که مراجع صادرکننده گواهی ایزو مشخص می کنند باید زمانی را سپری کنند که این زمان برای بیشتر شرکت ها ممکن نیست و آنها دوست دارند در زمان بسیار کمی به مدرک برسند و از ادامه کار منصرف می شوند. تعداد کمی از شرکت ها به سمت این مدرک ایزو می روند.

ایزو در سطح داخلی کشور

شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت ایزو به راحتی و آسانی می توانند این مدرک را بگیرند چون نیاز به گذراندن زمان زیادی برای دریافت ایزو ندارند و همچنین با داده هزینه بسیار کمی می توانند مدرک ایزو را دریافت کنند و به همین خاطر است که اکثر شرکت ها به سمت دریافت این ایزو روی آورده اند. اما تنها دو شرط وجود دارد که مدیران شرکت ها باید دارا باشند که این دو شرط عبارتند از:

1 – مدیران شرکت ها و سازمان های متقاضی دریافت ایزو باید در تمامی مناقصات شرکت ها حضور به عمل برسانند و سهل انگاری نکنند و عدم حضور مدیران به منزله عدم درخواست دریافت مدرک ایزو هست و از لیست داوطلبان مدرک ایزو حذف می شوند.

2- مدیران شرکت ها و سازمان های متقاضی باید قبل از شروع به فعالیت از دانش، آگاهی و اطلاعات لازم در زمینه ایزو، اهداف ایزو، عملکرد ایزو در شرکت و…. برخوردار باشند زیراکه عدم آگاهی و دانش موجب شکست شرکت می شود. بنابراین دانش و آگاهی شرط لازم برای مدیریت شرکت برای رسیدن به اهداف ایزو است.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط