اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

سیستم اطلاعات مدیریت ( MIS )

سیستم اطلاعات مدیریت ( MIS )
5/5 - (1 امتیاز)

سیستم اطلاعات مدیریت ( MIS )

سیستم اطلاعات مدیریت ( MIS ) به یکسری از سیستمها و رویکردها گفته می شود که اطلاعات را از مجموعه گسترده ای از منابع گردآوری کرده و جمع می کند، این اطلاعات را کامپایل کرده و در قالب قابل خواندن ارائه می کند.مدیران از MIS من باب ایجاد گزارشهایی استفاده کرده و بهره می گیرند که نمایی کلی و کامل از تمامی اطلاعات مورد نیازشان را برای نتیجه گیری از جزئیات هر روز تا زمان استراتژی سطح بالا را برایشان مهیا کرده و فراهم می کند. سیستمهای اطلاعاتی مدیریت نوین امروزی اغلب برای جمع آوری و تدوین و گردآوری ارائه داده ها متکی به فناوری هستند ، اما این معنی از فن آوریهای مدرن و امروزی طبق محاسبات قدیمی تر است.

تصمیم گیریهای تجاری

هدف اصلی و اساسی از سیستم اطلاعات مدیریت ،کارآمدی و بهره وری بیشتر درجهت تصمیم گیری مدیران است.با جمع آوری و تدوین و گردآوری اطلاعات از طیف گسترده و بزرگی از طریق منابع در یک پایگاه داده واحد و همچنین ارائه دادن اطلاعات لازمه در قالبی منطقی، یک سیستم اطلاعات مکانی می تواند که هر چه را که برای تصمیم گیری و کسب نتیجه ی کاملاً آگاهانه برایشان مورد نیاز هست و تجزیه و تحلیل عمیق مسئله های عملیاتی را به مدیران ارائه بدهد.

جمع آوری و تدوین اطلاعات تجاری

یک MIS می تواند جهت تهیه جمع آوری و تدوین هر نوع اطلاعاتی که مورد نیاز مدیران هست کارآمد باشد. آنها می توانند تمامی اطلاعات مالی خودشان را مشاهده کنند. اطلاعاتی همچون درآمد و حقوق و هزینه های روزانه را وقتی در جایی تدوین و جمع شدند با یک نگاه مشاهده کنند. و آنها را در بخش ها و قسمتها و گروه های خاص خود به کار گیرند. شاخصها و مقیاسهای عملکردی همانند توجه به وقت پروژه ها و یا کیفیت محصولات بیرون از خط مونتاژ می تواند به مدیران مجموعه ها کمک کند. تا که زمینه های بهبود مورد نیاز و مورد درخواست را مشخص کنند و تعیین کنند. کارکنان همچنین می توانند برنامه های مربوطه ی شیفت کاری ، ورودی و خروجی را از هر مکان و جایگاه مرتبط با MIS مدیریت کنند.

تسهیل همکاری و ارتباطات

سیستم اطلاعات مدیریت می تواند که همکاری و ارتباط را نیز آسان کرده و تسهیل کند. کارمندان نیز می توانند اسناد را ویرایش کنند و سپس به اشتراک بگذارند. و بعد اطلاعات مربوطه ی تحولات و همچنین هشدارهای قابل پیش بینی سراسر سازمان را با آنها در میان بگذارند.

تنظیم گزارشهای تجاری

یکی از ارزشمندترین ویژگی ها و خصوصیات یک سیستم اطلاعات مدیریت ، توانایی آن سیستم در جذب اطلاعات داخلی و خارجی هست. اطلاعاتی من باب منابع مختلف و همچنین ارائه ی آن در قالب سهل و آسان من باب تجزیه و تحلیل است. گزارشات داخلی با درج کلیه ی داده ها و اطلاعات مربوطه و همین طور گروه بندی داده ها با روشی منطقی ، اطلاعات را طوری ارائه می کنند که مدیران بتوانند آن اطلاعات را بفهمند و درک کنند. بعنوان مثال، گزارشی که یک مدیر شرکت به جهت یک رستوران زنجیره ای می بیند. ممکنست نشانگر درآمد ، هزینه ، ساعت کار و حجم هر فروش باشد. به او اجازه می دهد که ببیند که کدام فروشگاه بالاترین درآمد را برای هر کارمند دارد و کدامیک از فروشگاهها هزینه بیشتری دارند.

تولید گزارشهای دولتی

سازمانها و موسسات غیر انتفاعی می توانند که از MIS من باب تولید خودکار گزارشهای مورد نیاز و مورد درخواست دولت استفاده نمایند. همین امر به کارمندان و همچنین داوطلبان امکان این را می دهد تا زمان خود را متمرکز بر روی فعالیتهای مفیدتر کنند. و می تواند که خطاها و هزینه های مربوط به ارسال مجدد گزارش ها را کاهش دهد.

مزایای خط مقدم

کارمندان خط مقدم نیز می توانند جهت انجام کار خود با کارآیی بیشتر از MIS استفاده کنند.به عنوان مثال ، کارمندان در تمام سطحها می توانند به مشورت با یک MIS بپردازند تا وضعیت کالاهای موجودشان را مورد بررسی قرار دهند، آمار مرتبط با بخش ویا گروه خاص خودشان را مشاهده کرده و انتقال مواد داخلی را درخواست کنند.

آموزش کارکنان استفاده از سیستم

سیستم اطلاعات مدیریت می تواند یک سرمایه گذاری پرهزینه باشد.علاوه بر خرید بسته های نرم افزاری MIS ، سفارشی سازی سیستم و همچنین استخدام پرسنل و کارکنان IT اضافی را برای نظارت و همچنین نگهداری سیستم ، یک شرکت بایستی به تمامی کارمندان و کارکنان آموزش جهت استفاده از سیستم را بدهد.کارمندان خط مقدم اکثرا دو مرحله اول را در حیطه MIS ، جمع آوری کرده و ورود داده ها را انجام می دهند و فرصت کمتری من باب تمرکز بر روی فعالیتهای تولیدی خودشان دارنداین می تواند باعث افزایش هزینه های کلی حقوق و دستمزد شود. قبل از اجرای این ابزار در جهت کسب و کار کوچک خودتان ، هزینه های MIS را نسبت به مزایای احتمالی بسنجید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط