اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

شرایط ثبت گواهینامه ایزو

شرایط ثبت گواهینامه ایزو
5/5 - (1127 امتیاز)

شرایط ثبت گواهینامه ایزو

شرایط ثبت گواهینامه ایزو ، شرایط سختی نیست. سختی گواهینامه ایزو البته به نوع مرجع صادر کننده گواهی ایزو بستگی دارد.

ایزو چیست؟

ایزویک سازمان بین المللی است که سال های زیادی است که به صورت فعّال فعالیت می کند. ایزو دارای انوع مختلفی است که هر کدام با وجود تفاوت هایی که دارنند ولی در یک چیز مشترک هستند که آن استاندارد بودن است و همین استاندارد بودن است که بین همه سازمان ها و شرکت های دارای مدرک ایزو پیوستگی و پیوند ایجاد کرده است و هدف سازمان ایزو این است که این استاندارد را در شرکت ها و سازمان های دارای مدرک ایزو بهبود و افزایش دهند.

کیفیت خوب و عالی تولیدات محصولات شرکت ها و سازمان های دارای مدرک ایزو باعث شد که مشتریان بیشتری به سمت این محصولات بیایند. و باعث شهرت و محبوبیت نام شرکت و صاحبان شرکت در بین مشتریان و شرکت ها و سازمان های دیگر شود. همچنین موجب ایجاد گسترش رابطه شغلی با دیگر شرکت ها و سازمان ها در کشورهای دور و نزدیک می شود.

مراحل اخذ ایزو

شرکت ها و سازمان هایی که می خواهند مدرک ایزو را دریافت کنند می بایست در آغاز به مراجع یا سازمانی که گواهی ایزو را صادر می کنند مراجعه کنند. در اینجا باید یک نکته را گفت که آن این است که شرکت ها و سازمان های متقاضی در انتخاب مراجع ثبت و صدور گواهی ایزو باید دقت کامل کنند. و با آگاهی و تحقیق به سازمان یا مراجعی که معتبر و استاندارد هستند مراجعه کنند و از آنها درخواست مدرک ایزو را بخواهند.

شرکت های متقاضی بعد از مراجعه به مراجع معتبر فرم هایی را پر و تکمیل می کنند و به مراجع تحویل می دهند. مراجع صدور گواهی ایزو بعد از تکمیل فرم و تایید آن، برای ثبت گواهینامه ایزو برای شرکت ها و سازمان های متقاضی، شرایطی را مقرر می کنند که شرکت ها و سازمان ها باید طبق این شرایط عمل کنند. تا در صورت صحیح انجام ، مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای آنها مدرک ایزو را صادر می کنند و می توانند فعالیت خود را آغاز کنند.

شرایط اخذ ایزو

شرایط اخذ ایزو عبارت است از:

1- مراجع صادرکننده گواهی ایزو، برای هر شرکت و سازمانی به صورت مجزا و جدا جدا هدفی معین و مشخص می کنند و از مدیران هر شرکت و سازمان می خواهند که طبق این هدف معین، شرکت و سازمان را هدایت و کنترل کنند و اهداف را در حیطه­ی کاری خود و کارمندان برنامه ریزی کنند.

2- مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای اینکه شرکت و سازمان های متقاضی در جهت اهداف ایزو پیش بروند. برای هر شرکت و سازمان متقاضی دریافت مدرک ایزو به صورت جداگانه یک طرح کلی و جامعی برنامه ریزی می کنند که این طرح را به شرکت می دهند و از مدیران شرکت ها می خواهند که این طرح را در سطح شرکت و سازمان پیاده و اجرا کنند و از سهل انگاری در حیطه­ کاری خود خودداری کنند.

مشاوره مراجع صادر کننده ایزو

3- مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای مدیران شرکت ها و سازمان ها جلساتی را در زمان و مکان مشخص برنامه ریزی می کنند. و به مدیران شرکت ها اعلام می کنند تا مدیر و مدیر ارشد در آن زمان و مکان مشخص حاضر شوند. از نکات لازم که بیان می شود برخوردار بشوند. عدم حضور مدیران در جلسات ، به منزله عدم درخواست دریافت مدرک ایزو هست و از لیست داوطلبان دریافت مدرک ایزو حذف می شوند.

4- مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای کارمندان و اعضای شرکت و سازمان جلساتی را برگزار می کنند که این کارمندان باید حتما حاضر شوند. در آن جلسه نکاتی که در مورد حیطه­ ی کاری خود و همچنین در مورد وظایفی که در ماموریت هایی که از طرف شرکت به آنها داده میدهد استفاده کنند.

5- مراجع صادرکننده گواهی ایزو برای اینکه شرکت و سازمان متقاضی دریافت ایزو، طبق اهداف ایزو پیش بروند راهکارهایی را ارائه می دهند و به مدیران شرکت ها ارسال می کنند و مدیر و مدیران ارشد شرکت و سازمان، موظف و مکلف هستند که این راهکارها را در سطوح مختلف شرکت و سازمان اعمال کنند و بر کار و فعالیت اعضای شرکت ناظر باشند و آنها را موظف کنند که این راهکارها را در حیطه­ی کاری خود اعمال کنند و در این مسیر اگر مشکل و ایرادی به وجود آمد فوراً به مدیر و مدیران ارشد گزارش و اعلام کنند تا مدیران در جهت اصلاح و رفع این مشکل اقدام کنند و آن را ازبین ببرند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

2 Responses

  1. شرایط و مدارک اخذ گواهینامه ایزو با اعتبار IAF چیست؟ برای گرفتن یک گواهی نامه ایزو با اعتبار بین‌المللی نیازمند چند مرحله ممیزی هستیم؟ چکار کنیم که بتونیم در مدت زمان کوتاهی یک گواهینامه ایزو معتبر را بگیریم؟

  2. شرایط ثبت و صدور گواهینامه ایزو را شما گفتید آسان هست ولی اکثر بازرسین مراجع صادر کننده سخت گیر هستند و هنگام ممیزی ایراد می‌گیرند چه راهی هست که بتونیم نظر بازرس را جلب کنیم و ایرادات کمتری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط