اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

صدور فوری و ارزان انواع ISO ایزو

صدور فوری و ارزان انواع ایزو
4.7/5 - (1257 امتیاز)

صدور فوری و ارزان انواع ISO ایزو

صدور فوری و ارزان انواع ISO ایزو از جمله مهمترین و عمده‌ترین خواسته اکثر متقاضیان انواع گواهینامه‌های ایزو می‌باشد. امروزه بار سنگین مشکلات اقتصادی که بر دوش اکثر سازمانها و مجموعه‌ها می‌باشد موجب تقاضای ارزان انواع گواهینامه‌های ایزو شده است.

ثبت و صدور گواهی نامه ایزو ، صدور فوری و ارزان انواع ایزو ، نحوه ثبت نام و روش گرفتن گواهینامه ایزو را در این مقاله مطالعه فرمایید. دلایل مختلفی همچون شرکت در مناقصات، افزایش سطح کیفیت محصولات و خدمات و انجام صادرات، تبلیغات و برند سازی و بازاریابی موجب سفارش و ثبت نام ایزو می‌شوند.

 

سایت ثبت نام ایزو فوری و ارزان

دریافت کنندگان و درخواست کنندگان انواع گواهی نامه ایزو برای اعلام درخواستشان بدنبال یک سایت واحد و مشخصی هستند تا در آن ثبت نام کنند. اما موضوع قابل توجه اینجاست که عملا سایت مشخص و واحدی برای ثبت و صدور گواهینامه ISO وجود ندارد. سازمانها و شرکتهای خواهان ایزو حواسشان باید جمع باشد که اگر سایتی جهت اخذ و دریافت گواهی نامه ایزو معرفی شد اعتماد نکنید و بدانید اصلا صحت ندارد.

سایت رسمی و معتبر سازمان بین المللی استاندارد ایزو به آدرس WWW.ISO.ORG وجود دارد. سازمان ایزو با توجه به اینکه فقط وظیفه تهیه و تدوین انواع استانداردهای ایزو را برعهده دارد توسط این سایت کلیه اسامی استانداردهای ISO را منتشر می‌کند و سازمان ایزو عملا وظیفه اخذ و صدور گواهی ایزو را انجام نمی‌دهد.

 

نحوه صدور فوری و ارزان انواع ایزو

نحوه اخذ و دریافت انواع گواهی نامه ایزو ارزان و فوری با داشتن یک سری اطلاعات و اسامی خیلی آسانتر و سریعتر انجام می‌شود. بطور مستقیم و غیر مستقیم چند نهاد و مجموعه در ثبت و صدور گواهی ایزو دخیل هستند. نهاد IAF و مرکز AB و مراجع CB و شرکتهای مشاوره ایزو از جمله این مجموعه‌ها محسوب می‌شوند.

 

IAF

IAF مخفف International Accreditation Forum بمعنی انجمن اعتبار دهندگان بین المللی می‌باشد. نهاد IAF یک نهاد بین‌المللی بسیار معتبر و بزرگ در جهان است که توسط سازمان ISO ایجاد جهت نظارت و مدیریت بر روی مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو ایجاد شد. هر کشوری که قصد تبعیت از استانداردهای ایزو را دارد یک مرکز رسمی و دولتی را به سازمان IAF معرفی می‌کند.

مجمع اعتبار دهندگان بین المللی IAF یک سایت رسمی به آدرس WWW.IAF.NU دارد که نام تمام نهادهای اعتبار دهنده از هر کشوری را منتشر کرده است. بطور کلی وظیفه IAF اعتبار دهی و مجوز دهی به مراجع و شرکت‌های صادر کننده گواهینامه ایزو را دارد.

 

AB

AB مخفف عبارت Accerdiation Body بمعنی مراکز اعتبار دهنده می‌باشد. مراکز AB همان مراکز رسمی و دولتی هر کشور عضو انجمن IAF هستند. مراکز استاندارد هر کشوری یک نماینده قانونی بنام AB دارند که درخواست کنندگان و دریافت کنندگان انواع گواهینامه‌های ایزو از طریق AB هر کشوری می‌توانند اقدام به اخذ گواهینامه ایزو نمایند.

NACI تحت عنوان مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران AB کشور ایران می‌باشد. وظیفه AB ها اعتبار دهی به شرکت‌هایی ثبت و صدور گواهی نامه ایزو است. البته AB های رسمی و قانونی که تحت اعتبار IAF هستند می‌توانند به شرکتهای تحت نظرشان مجوز رسمی و قانونی دهند. برخی AB ها هستند که بدون اعتبار IAF فعالیت می‌کنند.

 

CB

CB مخفف Certification Body بمعنی مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو می‌باشد. مراجع CB در واقع همان شرکت‌های صادر کننده گواهینامه ایزو هستند که تحت اعتبار و مجوز AB کشورشان یا بدون اعتبار و مجوز ثبت و صدور انواع گواهینامه‌های ایزو را انجام می‌دهند.

AB های هر کشوری به تعداد زیادی از مراجع و CB ها می‌توانند مجوز فعالیت و ثبت و صدور گواهی ایزو را دهند. CB های معتبر و اصیل هر ساله مورد ممیزی و بازرسی AB کشورشان قرار می‌گیرند تا از ریل قانونی مراحل صدور گواهینامه ایزو خارج نشوند و تعهداتشان را به درستی انجام دهند.

 

اخذ و‌ صدور گواهینامه ایزو چگونه انجام داده می‌شود؟

ابتدا برای شروع پروژه اخذ و دریافت گواهینامه ایزو لازم است یک مرکز مشاوره یا فرد متخصص ایزو را انتخاب نماییم. در طول اجرای پروژه می‌توانیم از مشورت و راهنمایی مشاور استفاده کنیم تا در طول مسیر با اشتباهات کمتری مواجه شویم.

شخص یا شرکت مشاوره اطلاعات دقیقی از وضعیت اعتبار و اصالت مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو دارد. تسلط کافی بر روی انواع گواهینامه‌های ایزو و زمینه فعالیت‌های متناسب با استانداردهای ایزو دارد. یک مشاور متخصص و کاربلد اطلاعات فنی دقیقی از طراحی و اجرا و پیاده سازی استانداردهای ایزو در سطح مجموعه‌ها و فرآیندها دارد.

مشخص نمودن اهداف و انتخاب مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو یکی از بخش‌های مهم در گرفتن گواهینامه ایزو هست. مراجع و شرکتهای ثبت و صدور گواهی نامه ایزو بطور کلی در دو طبقه IAF دار و غیر IAF فعالیت می‌کنند.

 

مراجع IAF دار

CB هایی که تحت اعتبار یک AB رسمی و دولتی با عضویت در انجمن IAF ثبت و صدور گواهی نامه ایزو را انجام می‌دهند به مراجع IAF دار معروف هستند. مراجع صدور ایزو تحت اعتبار IAF نسبت به طراحی و اجرای استاندارد‌های ایزو سخت گیری دارند. زمان و هزینه اخذ و دریافت گواهینامه ایزو از مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو با تأییدیه IAF بعلت الزام پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو و ممیزی طولانی و بیشتر می‌شود.

 

مراجع غیر IAF

CB هایی که تحت اعتبار یک AB بدون عضویت در انجمن IAF ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند به مراجع غیر IAF معروف هستند. مراجع صدور ایزو بدون اعتبار IAF نسبت به طراحی و پیاده سازی استانداردهای ایزو سخت گیری ندارند و بدون هیچ گونه الزامی در مدت زمان کوتاهی با هزینه بسیار کم ثبت و صدور گواهینامه ایزو را انجام می‌دهند.

 

صدور فوری و ارزان گواهینامه ایزو چگونه انجام می‌شود؟

صدور فوری و ارزان گواهینامه ISO توسط مراجع ثبت و صدور ایزو بدون اعتبار IAF انجام داده می‌شود. امروزه بخاطر شرایط اقتصادی نامساعد و تحریم‌ها و کمبود بودجه اخذ و دریافت گواهی نامه ایزو از مراجع با تأییدیه IAF سخت و دشوار شده است. البته سازمان‌ها و شرکت‌هایی که قصد انجام کارهای بین المللی و صادرات را دارند ملزم به انتخاب مراجع معتبر و رسمی IAF را دارند.

 

مدارک لازم جهت صدور فوری و ارزان گواهینامه ایزو چیست؟

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن گواهی ایزو شامل یک فرم درخواست گواهی ایزو و یک سری مستندات ایزو می‌شود. فرم درخواست گواهی ایزو یا همان فرم ثبت نام گواهینامه ایزو شامل یکسری آیتم‌های فارسی و انگلیسی مانند نام مدیر عامل و نام شرکت و یکسری مشخصات حقیقی و حقوقی می‌‌شود.

مستندات ایزو شامل خط مشی کیفیت، نظامنامه کیفیت و اهداف و چارت سازمانی، فرم‌ها و دستورالعمل‌ها و گزارش‌ها و نمونه روش‌های اجرایی می‌شود. نمونه روش‌های اجرایی کنترل سوابق مدیریت، آموزش، شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک، طراحی و پیاده سازی استانداردهای ایزو می‌شود.

سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهی ایزو فوری و ارزان ابتدا مشخصات داخل فرم را تکمیل می‌کنند و بعد هم نام مرجع صادرکننده ایزو غیر IAF را مشخص می‌کنند. مرحله بعدی مشخص نمودن زمینه فعالیت و انتخاب نوع گواهینامه ایزو است. مجموعه‌‌های خواهان ایزو غیر IAF با انتخاب نوع گواهینامه ایزو مدرک ایزو برایشان صادر می‌شود.

مدیران و مسئولان سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی ایزو ارزان و فوری می‌توانند در فرصتی مناسب مستندات ایزو را که بصورت رایگان دریافت کرده‌اند در سطح مجموعه خود طراحی و پیاده سازی نمایند. همچنین بعد از برطرف شدن مشکلات اقتصادی می‌توانند با پرداخت مابه‌التفاوت گواهینامه غیر IAF خود را به گواهینامه IAF دار سوئیچ نمایید.

سازمانها و شرکت‌های دریافت کننده گواهی ایزو فوری و ارزان توسط مراجع صدور ISO غیر IAF می‌توانند بصورت اختیاری فایل WORD مستندات ایزو را دریافت و توسط کارشناس داخلی اجرا نمایند. ممیزی داخلی و اولیه را هم توسط همان کارشناس داخلی در سطح مجموعه انجام دهند. در نهایت ثبت و صدور گواهی ایزو بصورت خیلی سریع و با قیمت ارزان صادر می‌شود.

 

انواع گواهینامه‌های ایزو

سازمان بین‌المللی استاندارد ISO برای تمام مشاغل و حرفه‌ها متناسب با نوع کسب و کارشان انواع استانداردهای ایزو را تهیه و تدوین نموده است. استانداردهای ایزو شامل مشاغل صنعتی، تولیدی، آموزشی، درمانی، پیمانکاری و تبلیغاتی و غیره می‌شوند. بطور کلی استانداردهای ایزو در سه حوزه سیستم‌های مدیریتی و محصولات و خدمات طبقه بندی شده‌اند.

استانداردهای سیستم‌های مدیریتی تعدادشان از استانداردهای ایزو محصولات و خدمات کمتر هست ولی بیشترین متقاضیان و درخواست کنندگان گواهینامه ایزو را دارند. یکسری از گواهینامه‌های ایزو در حوزه سیستم‌های مدیریتی بصورت عمومی و یکسری بصورت تخصصی ارائه شده‌اند. گواهینامه‌های عمومی ایزو قوانین و الزاماتشان طوری تهیه و تنظیم شده‌اند که شامل حال تمامی مشاغل و همه فرآیندها می‌شوند. گواهینامه‌های تخصصی ایزو قوانین و الزاماتشان طوری تهیه و تنظیم شده‌اند که فقط مختص یک حرفه و یک نوع شغل می‌باشند.

 

مهم‌ترین و پرکاربردترین گواهینامه‌های ایزو

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت کیفیت

 ایزو ۱۴۰۰۱ تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی

گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

 ایزو ۱۰۰۰۲ تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت کیفیت – رسیدگی به شکایات مشتریان

گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ تحت عنوان استاندارد سیستم ایمنی در صنایع غذایی

ایزو ۲۹۰۰۱ تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

گواهینامه ایزو ۱۰۰۰۴ تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان

ایزو ۱۳۴۸۵ تحت عنوان استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ویژه تجهیزات پزشکی

 

سه استاندارد ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 بعنوان استانداردهای عمومی ایزو شامل حال تمام مشاغل و حرفه‌ها می‌شوند. اخذ همزمان سه گواهی فوق موجب ایجاد یک سیستم مدیریت یکپارچه تحت عنوان Integrated Manegment systems می‌گردد.

 

شرایط صدور فوری و ارزان گواهینامه ایزو چیست؟

شرایط صدور فوری و ارزان انواع ایزو برای تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها یکسان و آسان می‌باشد. مدیران و صاحبان هر نوع کسب و کاری می‌توانند با داشتن یک دفتر مرکزی و یا یک مجموعه فعال حتی با یک کارمند یا کارگر درخواست ایزو دهند. شرایط صدور فوری و ارزان گواهی نامه ISO با توجه به انتخاب نوع مرجع صدور گواهینامه ایزو و میزان سطح دانش و همکاری مدیریت و کارکنان برای هر سازمان و مجموعه‌ای متفاوت می‌‌شود. حجم سازمانی و تعداد پرسنل فعال در مجموعه خواهان ایزو و حتی انتخاب انواع گواهینامه‌های ایزو نیز بر صدور گواهی ایزو اثر می‌گذارند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

5 Responses

 1. الان یه جوری شده همه جا گواهینامه ایزو ارائه میدن توی هر برهه زمانی و با هر هزینه ای مهم اینه که واقعا معتبر باشن و فقط یه ورق کاغذ نباشه که به جایی بخوایم ارائه بدیم مجموعه مون زیر سوال بره

 2. ما شرکت ارایشی بهذاشتی ، هستیم برای گرفتن گواهینامه از چ طریقی بایذ اقذام کرد ؟ چه گواهینامه ای برای شرکت های ارایشی مناسبتره ؟

 3. سلام. ماواهینامه ۳۸۳۴ میخواستیم بگیریم . از چه مرجعی باید گواهینامه مورد نظر رو بگیریم و هزینه گواهینامه چقدر میشه؟

 4. جهت گرفتن گواهینامه ایزو با اعتبار IAF چه مدارکی لازم داریم ؟ ما اول قصد گرفتن گواهینامه ایزو ارزان را داشتیم ولی با توجه به مطالب مفید در عنوان های بالا تصمیم به گرفتن گواهی معتبر گرفتیم ولی یک درخواست داشتیم آیا میشه هزینه را در طی دو سه مرحله پرداخت کنیم؟

 5. سلام خدمت آقای مهندس مجید کریمی و کارشناسان محترم مرکز سیستم کاران.
  بسیار سپاس گزارم از رسیدگی به موقع و صدور گواهینامه اصلی و معتبر ایزو با اعتبار IAF . ما خوشبختانه توانستیم به خوبی کلیه محصولاتمون را به کشور کانادا ارسال کنیم. واقعا حق با شما بود درسته جهت اخذ گواهینامه ایزو معتبر باید هزینه و زمان بیشتری صرف کرد ولی نتیجه و سود آوری مداومی که دارد واقعا می ارزد.
  پیروز و موفق باشید.
  مهندس داریوش خواجه علی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط