اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

صدور گواهینامه ISO

خدمات صدور گواهینامه ایزو
5/5 - (1 امتیاز)

صدور گواهینامه ISO

صدور گواهینامه ISO چگونه است؟ امروزه، با توجه به این که مدیران متوجه تاثیر ایزو در کسب و کارشان شدند، تقاضا برای کسب این گواهی بیشتر میشود. در نتیجه ی این تقاضاها، شاهد افزایش موسسه ها و سازمان های صادر کننده ی ایزو هستیم. بعضی از این مکان های صدور ایزو ، با آنچه که در تبلیغاتشان می گویند، متفاوت هستند. و به زبان ساده معتبر نیستند. و یا اینکه صدور گواهی نامه ایزو یی را پیشنهاد می کنند که کمتر از گواهی نامه ی اصلی اعتبار دارد. پس یکی از مهم ترین موارد قابل توجه که بسیار حائز اهمیت است، صدور گواهینامه ایزو از مکانی معتبر است.

روند صدور گواهینامه ایزو

همانطور که گفتیم، با افزایش این مراکز صدور ، انتخاب بسیار سخت تر میشود. ولی با این حال، راه هایی جهت صدور گواهینامه ISO معتبر وجود دارد. یکی از ملزومات مهم، مطالعه و تحقیق است. و عدم اکتفا به تبلیغات و گفته ها و شنیده های بقیه است. چرا که ممکن است هر دوی این موارد صحت نداشته باشند. یکی از راه های تشخیص مرکز صدور گواهی ایزو معتبر، عدم توجه به این مسئله است که این مرکز زیرمجموعه ی چه مرکزی است؟ چرا که همانطور که گفته شد هر کدام از این موسسه ها که CB نام دارند.

زیر مجموعه ای از AB ها هستند و AB ها هم زیر مجموعه ای از IAF هستند که بخشی از سازمان اصلی ISO هستند؛ پس کسانی که خواهان صدور گواهی ایزو اصل هستند نیاز است به این مراکز CB مراجعه کنند.

البته پیشنهادات گواهی نامه ها از طرف این مراکز CB به شرکت ها با توجه به نیاز شرکت و فعالیت مد نظر شرکت و مدیران، متفاوت هستند. مثلا اگر قرار است شرکت در مناقصه ها انجام شود و یا نیاز به کار های بین المللی است، میتوان از CB های کشور های دیگر از جمله آلمان، سوئیس، ایتالیا و… و یا CB های معتبر تری که در داخل ایران است استفاده کنند. این در حالی است که اگر شرکتی کار های درون کشوری دارد می تواند از صدور گواهی ISOهایی با اعتبار کمتر استفاده کنند که مناسب کارهایشان باشد.

استعلام گواهینامه ایزو با کد رجیستری

یکی دیگر از راه های تشخیص اعتبار مرکز صادر کننده، کنترل دارابودن کد رجیستری این گواهی نامه است که با پرسش از بقیه ی شرکت هایی که گواهینامه ISO رادریافت کرده اند، امکان پذیر است، چرا که این راه مربوط به بعد از گرفتن گواهی می شود. به زبان ساده گواهینامه ایزو داده شده باید حاوی کد رجیستر و رهگیری باشد که هر زمان خواهان بررسی مدرک شدید بتوانید به صورت آنلاین، استعلام معتبر بودن گواهی نامه تان را بگیرید. (برای گرفتن استعلام اعتبار نیاز است به مراکز اعتبار دهی مثل Certification Body یاAccreditation Body رجوع کنید و کدتان را وارد کنید.)

البته یک راه مشترک نیز وجود دارد که این راه، بررسی مدارک و سوابق مرکز صادر کننده ی گواهینامه ایزو است. این که مرکز صدور گواهی ایزو دارای اعتبار و مجوز از وزارت های مختلف باشد، یا داشتن چندین سال سابقه کاری ثمربخش در این راستا، یا دارا بودن تیم مشاوره و کارشناسی قوی و … نیز برای انتخاب مرکز صادر کننده، از موارد بسیار مهم و دارای اهمیت است

مراحل صدور گواهینامه ایزو

پس از اینکه از اعتبار مرکز صدور گواهی نامه ایزو مطمئن شدید. اقدامات لازم برای صدور گواهی نامه ISO را باید انجام داد. برای اینکه مطمئن شوید تمامی اقدامات را انجام دادید اخذ مشاوره ای از همان مرکز معتبر، یک راه حلی خوب و عقلانی است. چرا که بارها پیش میاید که فعالیت هایی به امید اخذ مدرک انجام میگیرد. اما متاسفانه فقط اتلاف وقت و هزینه است. به دلیل اینکه اولاً ممکن است هزینه های گزافی بپردازد. و به علت بی دقتی های کوچک، گواهی برای شرکت صادر نشود. دوماً اینکه ممکن است زمانی تلف شود.

جهت انجام یکی از بند های اصلی یا فرعی ای که اگر مشاوره بگیرید متوجه می شوید آن بند با توجه به فعالیت شرکت شما و همچنین موضوع گواهینامه، نیازی به انجامش نیست. و قابل حذف است.( در واقع مشاوری خوب، شما را تا مرحله ی نهایی صدور ISO همراهی می کند. پس تلاش کنید که مشاوری با حوصله و دلسوز انتخاب کنید.)

پس از انجام این کارها و مشاوره ، کارشناسی از مرکز صدور گواهینامه ایزو ، به شرکت شما میاید. و چک می کند که همه عوامل رعایت میشود؟ و پس از آن با حل ممیزی ها مرکز صادر صدور ایزو، گواهینامه را صادر می کند. اعتبار این گواهینامه اعتباری سه سال است. و در این دوره از طرف همان مرکز ثبت و صدور ایزو ، کارشناسانی برای بررسی می آیند تا مطمئن به اجرای بند های گواهینامه ایزو شوند.

با توجه به مواردی که گفتیم، صدور گواهی ایزو یکی از سخت ترین مراحل اخذ گواهی ایزو است. و باید به آن بسیار دقت کرد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط