اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

فرق صلاحیت پیمانکاری با صلاحیت ایمنی پیمانکاران

سایت اصلی اخذ گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران
5/5 - (1 امتیاز)

فرق صلاحیت پیمانکاری با صلاحیت ایمنی پیمانکاران

فرق صلاحیت پیمانکاری با صلاحیت ایمنی پیمانکاران بعد از تعریف این دو مبحث کاملا مشخص میگردد. صلاحیت پیمانکاری و صلاحیت ایمنی پیمانکاری دو گواهی نامه ای هستند که مورد نیاز شرکتهای پیمانکاری هست. شرکتهای پیمانکاری جهت اهداف مختلف همچون مناقصات خصوصا نیاز به اخذ این دو گواهی نامه خواهند داشت. شرکتهای پیمانکاری فعال در حوزه های ساختمان، آب ، راه و ترابری ، تاسیسات و تجهیزات ، نفت و گاز ، ارتباطات ، صنعت و معدن ، نیرو ، کاوشهای زمینی و مرمت آثار باستانی نیازمند اخذ گواهی صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری جهت شرکت در مناقصات هستند. در ادامه به تعریف مجزای هر کدام از این گواهی نامه ها میپردازیم و سپس به ذکر تفاوت میان آنها میرسیم.

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری

گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری یا همان گرید پیمانکاری و یا رتبه پیمانکاری ، گواهی نامه ای هست که غالبا از آن اطلاعی ندارند و هنگامی که یک شرکت پیمانکاری می خواهد در مناقصات شرکت کند از الزاماتی هست که از آنها خواسته می شود و باید جهت آن اقدام کنند و البته دردسرها و مشکلات خود را دارد و پروسه زمانبری هست که شرایط خاص خود را دارد. جهت کسب اطلاعات لازم جهت دریافت اطلاعات کامل از گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ، روند اخذ گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری ، شرایط لازم جهت اخذ گواهی صلاحیت پیمانکاران ، مدارک لازم بابت دریافت گواهی صلاحیت پیمانکاری و هر گونه سوال دیگر در خصوص صلاحیت پیمانکاری با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید. گواهی صلاحیت پیمانکاری الفاظ مختلفی را دارد. و آن را با تعابیر مختلفی میخوانند: گواهینامه تایید صلاحیت پیمانکاری ، گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ، گرید پیمانکاری ، رتبه پیمانکاری اصطلاحاتی هست که برای گواهی صلاحیت پیمانکاری به کار می رود.

مشخصه های گواهی صلاحیت پیمانکاری

گواهی صلاحیت پیمانکاری پیش نیاز و پیش درآمد گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران هست و شرکتهای پیمانکاری در ابتدا جهت اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران ، بایستی گرید یا رتبه پیمانکاری و یا همان گواهینامه صلاحیت پیمانکاری را بگیرند. صلاحیت پیمانکاری هم توسط اداره کار صادر می گردد. و هم سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری زیر نظر سازمان بودجه میتواند صادر کند. لازم به ذکرست که گواهی صلاحیت پیمانکاری اگر از طریق اداره کار صادر شود به آن گواهی تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی ، پشتیبانی و فنی و مهندسی اداره کار میگویند. چنانچه از طرف برنامه و بودجه صادر گردد به آن گواهینامه صلاحیت پیمانکاری میگویند. گرید و یا رتبه پیمانکاری 5 رتبه هست که از 5 با 1 متغیر هست. 5 کمترین رتبه و 1 بالاترین رتبه هست. شرکتها در ابتدا بایستی برای دریافت رتبه 5 اقدام کنند. برای اخذ رتبه بالاتر نیازمند شرایطی هست که جهت کسب اطلاعات کافی لازمست با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید.

گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری

گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری یکی دیگر از گواهی نامه های پیمانکاری هست که درون مناقصات درخواست می شود. و غالبا کارفرمای مناقصه گزار اعلام می کند که شرکت مربوطه بایستی گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران دریافت کند. و در بیشتر موارد نیز شرکتها به دلیل عدم آگاهی از اینکه بایستی ابتدا گواهی صلاحیت پیمانکاری دریافت کنند. برای دریافت گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاری تماس می گیرند. آن وقت متوجه می شوند که بایستی گواهی صلاحیت پیمانکاری را داشته باشند. و با دغدغه ای به نام اخذ گواهینامه صلاحیت پیمانکاری روبرو می شوند و با مرکز ما تماس می گیرند. مرکز سیستم کاران اطلاعات کافی را در خصوص هر دو گواهی در اختیار متقاضیان قرار خواهد داد. گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری از جانب وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای شرکتهای پیمانکاری صادر خواهد شد. گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری تحت عنوان HSE اداره کار نیز خوانده می شود. اصطلاحات دیگری که به این گواهینامه اطلاق می گردد: گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاری ، گواهینامه ایمنی اداره کار ، گواهی HSE اداره کار ، گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران، گواهینامه صلاحیت اداره کار و بسیاری عناوین دیگر که گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاری با آن نامها خوانده می شود.

فرق میان گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری

فرق میان گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری و گواهی تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی ، پشتیبانی و فنی و مهندسی اداره کار در نام این گواهی نامه هاست.

سیستم کاران به عنوان یکی از مراکز بزرگ در خصوص ثبت و صدور انواع گواهی نامه ایزو هست. همچنین مرکز ما گواهینامه صلاحیت پیمانکاری و گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاری و گواهی تعیین صلاحیت شرکت های خدماتی ، پشتیبانی و فنی و مهندسی اداره کار و انواع گواهینامه های ملی و بین المللی در خدمت متقاضیان می باشد.

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط