اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

فروش ایزو

فروش ایزو
5/5 - (1 امتیاز)

فروش ایزو

فروش ISO دغدغه ی شرکتها و سازمانهای خواهان ثبت و صدور ایزو و دریافت ISO می باشد که از کجا باید ایزو بگیرند؟ از کجا بایستی ISO بخرند؟ فروش ایزو از طریق کدام مراکز ممکن هست؟ خرید ISO چگونه ممکنه؟ هزینه خرید ایزو ؟ هزینه فروش ISO ؟ و هزاران سوال و پرسش دیگری که برای متقاضیان من باب خرید و فروش ایزو پیش میاید.

فروش ISO بدلیل اینکه خب گواهینامه ایزو یک محصول و کالا نیست که بتوان آن را از در مغازه خریداری کرد. یا بتوان آن را از مراکز در دسترس تهیه کرد. فروش ISO عنوان درستی نیست. و چیزی تحت عنوان فروش ایزو ، خرید ISO و خرید و فروش ایزو تماما اصطلاحاتی هستند که برای متقاضیان سوال می شود. اما که منظور از فروش ISO در حقیقت صدور ایزو هست. و مراکز فروش ISO ، همان مراجع صادر کننده ایزو هستند. فروش ایزو مراحلی را در پی دارد و شامل هزینه هایی می گردد که در ذیل به این دو مبحث خواهیم پرداخت:

مراحل فروش ایزو

روند فروش ISO یا همان مراحل دریافت ایزو و رسیدن به گواهی ISO شامل مراحل زیر می شود و با توجه به مراحل هزینه ها نیز متفاوت هست:

مشخص کردن هدف از دریافت گواهینامه ایزو

تعیین نوع گواهینامه ISO

مشخص کردن مرجع صادر کننده ایزو

مستند سازی و پیاده سازی ISO

ممیزی داخلی و ممیزی خارجی

مرحله ممیزی نهایی

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

مشخص کردن هدف از دریافت گواهینامه ISO

با توجه به هدف دریافت گواهی نامه ایزو هزینه دریافت گواهینامه ISO نیز متغیر و متفاوت هست. زمانی که سازمان خواهان دریافت گواهی نامه ایزو می خواهد که ISO بگیرد ابتدا باید که هدف خود را از دریافت و اخذ گواهی ایزو مشخص نماید. که مثلا چنانچه بخواهد جهت شرکت در مناقصه ، تبلیغات ، رقابت و بسیاری اهداف دیگر گواهی ISO بگیرد. از مراجع صادر کننده گواهی ایزو غیر IAF نیز می تواند اقدام کند. که ممکنست غالبا بهشان توصیه شود.

چرا که از لحاظ زمان و هزینه ، فوری و ارزان به دست خواهند آمد و متناسب نیاز سازمان و همچنین وسع و گستردگی و نیز وضعیت مالی و اقتصادی مراجع صدور ایزو بسیاری وجود دارند. اما که چنانچه سازمانی بخواهد برای صادرات اقدام به دریافت ISO کند بایستی که از گواهینامه ایزو دارای اعتبار IAF استفاده کند و قطعا از لحاظ زمان و هزینه ، زمان و همچنین هزینه بیشتری در بر خواهد داشت.

مشخص کردن نوع گواهینامه ISO

با توجه به نوع گواهی نامه ISO نیز هزینه ها متفاوت خواهد بود مثلا انواع عمومی گواهینامه ایزو ، ایزو9001 ، ایزو14001 و ایزو45001 از لحاظ هزینه نیز ، هزینه کمتری جهت دریافت نیاز دارند و اما درباره انواع ISO تخصصی علی الخصوص استانداردهایی که نیاز به آزمایش دارند و سازمان متقاضی خودش امکان آزمایش و آزمایشگاه ندارد قطعا هزینه بیشتری را در برخواهد داشت.

مراجع صدور گواهینامه ایزو

مراکز صادر کننده ISO نیز تعدادشان زیاد هست و مهمترین قسمت هزینه شامل همین مرحله مراجع صادر کننده ایزو می شود زیرا که مراجع صادر کننده ایزو متفاوت هستند و دو دسته می شوند یا اینکه IAF هستند یا غیر IAF . مراجع صادر کننده ISO تحت اعتبار IAF از لحاظ هزینه ، هزینه بیشتری را دارند و مراجع صادر کننده ایزو غیر IAF اما با توجه به داخلی بودنشان هزینه پایین تری را جهت ISO دریافت می کنند. پیاده سازی نیز در مراجع IAF از نظر وقت و همچنین از نظر هزینه ، هزینه و زمان بیشتری را در برمیگیرد.

فروش ایزو شامل هزینه هایی می شود که آنها را به این نحو می توان تعریف کرد و اینگونه می توان هزینه های فروش ISO را طبقه بندی کرد:

هزینه صدور گواهینامه ISO

بخش هزینه استقرار و پیاده سازی

قسمت هزینه مشاوره ISO

هزینه صدور گواهینامه ایزو ISO

در بخش هزینه صدور گواهینامه ایزو مهمترین قسمت هزینه های ISO را در بر می گیرد که با توجه به نوع مرجع صادر کننده ایزو و همچنین اعتبار مراجع صادر کننده ISO از نظر قیمت متفاوت هستند. بدان معنا که مراجع صادر کننده ایزو ISO یعنی همان CB ها تحت اعتبار یک مرجع بالا دست دیگر با عنوان AB فعالیت می کنند و اعتبار می گیرند که خود AB ها باید که تحت نظارت یک نهاد بین المللی جهانی با عنوان IAF فعالیت کنند که این مدل گواهی ISO معتبرترین و اصیل ترین نوع گواهی ایزو محسوب می شوند. و سازمان جهانی ISO که کلیه ی استانداردها درون آن سازمان تدوین شده و سپس منتشر می گردد، تنها نهاد بین المللی IAF را در زمینه ی صدور ایزو معتبر می داند.

هزینه استقرار و پیاده سازی ایزو

در قسمت هزینه استقرار و پیاده سازی ISO متغیرست. و از صفر تا میلیونها تومان متغیر می باشد. قطعا سوال پیش میاید که چطور مگر می شود صفر تومان؟ بله هستند یکسری مراجع تقلبی و ساختگی که اقدام به صدور گواهینامه ایزو می کنند که تحت اعتبار IAF نیست و اصطلاحا غیر IAF هست و بر روی پیاده سازی تاکید ندارد و قطعا هزینه ای من باب پیاده سازی پرداخت نمی کند اما که مراجع IAF بر عکس بر روی پیاده سازی تاکید دارند و به همین دلیل نیز سازمانهای خواهان گواهی IAF در جهت هزینه پیاده سازی بایستی بدانند که متحمل هزینه می شوند.

هزینه مشاوره

در خصوص هزینه مشاوره نیز از دیگر هزینه هایی هست که درباره ی دریافت ISO وجود دارد. سازمانهای خواهان ایزو در کلیه ی مراحل نیازمند بهره گیری از یک مشاور هستند. که هزینه های مشاوره با توجه به میزان آگاهی و اطلاع مشاوره و همچنین سابقه و میزان تحصیلات مشاور متغیر هست.

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مرجع صادر کننده و دریافت گواهینامه ISO با حضور مشاورین برتر و خدمات آموزشی رایگان و بسیاری خدمات رایگان دیگر، در خدمت متقاضیان بوده و آنها را به گواهی ISO متناسب باهدف و نیاز و وسعت و گستردگی سازمان خواهد رساند.

با ما در تماس باشید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط