اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

لیست مراجع تمدید اعتبار گواهینامه

لیست مراجع تمدید اعتبار گواهینامه
4.5/5 - (164 امتیاز)

لیست مراجع تمدید اعتبار گواهینامه

لیست مراجع تمدید اعتبار گواهینامه در حقیقت همان مراجع صادر کننده گواهی ایزو هستند. گواهینامه های ایزو با توجه به گستردگی شرکتها و سازمانها بدلیل مشکلات ایجاد شده در محل کار و شرکتهای مختلف ایجاد شد. این استاندارد نمونه ایی از سیستم مدیریت با درجه بالایی از کارایی برای همه ایجاد شده تا اگر هر سازمانی نیاز به این استاندارد در زمینه کاری خود دارد با ایجاد و پیاده سازی آن بتواند نیاز مجموعه خود را برطرف کرده و نقص های بوجود آمده در شرکت یا سازمان را از بین ببرد.  بدلیل مشکلات بسیاری که در سازمانها و شرکتها و مشاغل کاری ایجاد شد کشورها با مشورت با هم استانداردی برای رفع نقص های سازمانها پیدا کردند.

استاندارد ژنرال شناخته شده در جهان

اولین استانداردی که برای تمام شرکتها قابل اجرا میباشد ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت میباشد. این استاندارد به عنوان اصلی ترین و اولین نوع گواهینامه ایجاد شده برای همه قابل اجرا میباشد. بحث کنترل کیفیت برای همه بسیار حائز اهمیت میباشد و همه موظف هستند که سیستم مدیریت کیفیت محصولات یا خدمات خود را رعایت کنند. این استاندارد در مورد کیفیت خدمات شرکتها ایجاد شده است تا هر سازمانی باید بداند که کیفیت خدمات برای مشتریان بسیار اهمیت داسته و باعث فروش بیشتر و سودآوری بیشتر برای همه از مسئول اصلی سازمان تا کارمندان مشغول به کار خواهد شد. محصول با کیفیت باعث رشد و گستردگی و ارتقا سازمان در تمام نقاط کشور خواهد شد.

گواهینامه ایزو برای زمینه کاری

هر سازمان با توجه به زمینه کاری خود باید استاندارد مورد نیاز را برای خود دریافت نماید. نوع این استانداردها با هم متفاوت بوده و نزدیک چندین هزار استاندارد در جهان ایجاد شده که هر کدام با توجه به گذشت زمان امکان ویرایش و بروز رسانی را خواهند داشت. مشتریان و متقاضیان با توجه به نیاز مجموعه خود اقدام به دریافت گواهینامه ایزو میکنند. برای دریافت گواهینامه ایزو باید به مراجع ذیصلاح مراجعه کرده تا در دریافت گواهینامه ایزو متقاضیان را راهنمایی نمایند. پیدا کردن لیست مراجع تمدید گواهینامه های ایزوآنقدر سخت نمیباشد و با جستجو اطلاعات میتوان مراجع مورد نظر را انتخاب نماییم. اولین قدم برای اینکه بدانیم مراجع تمدید اعتبار گواهینامه چه مراجعی هستند باید از خود گواهینامه ایزو اطلاعاتی داشته باشیم سپس به لیست مراجع تمدید اعتبار گواهینامه ایزو رجوع کنیم.

 

استاندارد ISO و انواع ISO ها
گواهینامه های ایزو معتبر و ارزان و فوری ، متناسب نیاز و زمینه فعالیت سازمانها دسته بندی میگردد.

انواع گواهینامه های ایزو

گواهینامه های ایزو با انواع بسیار گوناگون در سرتاسر دنیا برای صدور و تمدید ایزو شناسایی شده و قابل دریافت میباشند.. سازمانها و شرکتهای مختلف باید بدانند که اگر میخواهند صدور و یا تمدید گواهینامه ایزو را انجام دهند باید استاندارد کنترل کیفیت را دریافت نمایند. معمولا مراجعی که مشغول فعالیت میباشند یا سختگیری برای انجام صدور و تمدید گواهینامه های ایزو انجام میدهند، یا بدون سختگیری بعضی از گواهینامه های ایزو را صادر یا تمدید میکنند.

در بحث صدور گواهینامه ایزو برای بعضی از محصولات نمیتوان براحتی گواهینامه ایزو را صادر کرد زیرا در بعضی مواقع بحث کیفیت محصولات که با جان انسانها در ارتباط است و باید برای صدور گواهینامه ایزو به جهت کیفیت محصولات تولید شده که استاندارد کامل را رعایت می کنند یا خیر دقت و سختگیری بیشتری داشته باشندو اگر استاندارد مورد نظر را رعایت میکنند صدور گواهینامه ایزو انجام شود.

از این موارد به صدور گواهینامه ISO13485 که در بحث انواع تجهیزات پزشکی کاربرد دارد اشاره کرد که با کوچکترین خطایی در بحث صدور و یا تمدید گواهینامه و ساخت این محصولات اگر بصورت کاربردی و با کیفیت نباشد جان انسانها را به خطر می اندازدو حتی امکان مرگ انسانها هم وجود دارد. یا برای محصولات تولیدی خوراکی اگر حد استاندارد رعایت نشود باز جان انسانها به خطر می افتد پس نتیجه می گیریم در بعضی موارد بحث کیفیت محصولات بسیار مهم میباشد.

مراجع ذیصلاح برای استاندارد13485

استاندارد ISO13485 از مراجعی نمیتوان دریافت نمود و فقط مرجع سازمان نظام پزشکی حق صادر کردن یا تمدید گواهینامه ایزو را دارد. سازمان نظام پزشکی کشور با توجه به ضوابط کاری خود گواهینامه را صادر یا تمدید میکند. این گواهینامه تنها موردی است که مراجع دیگر حق صادر یا تمدیدکردن آن را ندارند و باید از سازمان نظام پزشکی که مجری ذیصلاح آن میباشد دریافت نمود. گواهینامه های دیگر که میتوان از آن برای مشاغل کاری مرتبط نام برد HSE-MS میباشد که مخصوص محیط زیست پیرامون زندگی انسانها کاربرد داردکه رعایت الزامات زیست محیطی تاثیر بسزایی در نگهداری و پاک بودن محیط زیست انسانها خواهد داشت. البته علاوه بر گواهینامه HSE-MS گواهینامه ISO14001 که با عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی شناخته شده است هم می تواند دریافت شود.

تفاوت مراجع تمدید گواهینامه ایزو

مراجع تمدید گواهینامه های ایزو میتواند متفاوت باشد که کار صدور یا تمدید گواهینامه های ایزو را انجام دهند. از انواع لیست مراجع تمدید گواهینامه ایزو میتوان به مراجع تحت اعتبار بین المللی یا IAF یا مراجع خصوصی اشاره کرد.

مراجع تحت اعتبار بین المللی یا IAF

مرجع IAS تحت اعتبار IAF آمریکا

مراجع DAKKS تحت اعتبار کشور آلمان

مرجع SGS تحت اعتبار کشور سوئیس

مراجع UKAS تحت اعتبار کشور انگلستان

ACCREDIA تحت اعتبار کشور ایتالیا

مرجع صادر کننده تحت اعتبار کشور فرانسه

مرجع صادر کننده از کشور استرالیا

صادر کننده ایزو از کشور روسیه

مرجع صادر کننده کشور فنلاند

NACI ایران هم از دیگر مراجع جهت تمدید گواهینامه های بین المللی میباشد.

مراجع با اعتبار بین المللی

تمدید ایزو از مراجع نام برده با اعتبار بالای بین المللی تایید شده و در کشورهای مختلف متفاوت میباشد. دریافت گواهینامه ها از مراجع بین المللی محدود بوده و تمام مراجع حق صادر کردن این گواهینامه ها را ندارند و در صورتی میتوانند گواهینامه ها از مراجع IAF صادر کنند که تاییدیه AB جهت صادر کردن یا تمدید کردن ایزو را دریافت کنند. این مراجع با هزینه بالاتری که با نرخ ارز جهانی که دلار محاسبه میشود با مشتریان همکاری خواهند داشت. بحث تمدید یا صدور گواهینامه ایزو از مراجع تحت اعتبار بین المللی بدلیل بالا بودن سطح این مراجع در تمام کشورها مورد تایید همگان میباشد و مشتری با خیال راحت میتواند این گواهینامه های ایزو را دریافت نماید.

نام مراجع غیر IAF

گواهینامه های غیر IAF میتوان به مراجع مختلفی اشاره نمود مرکز مشاوره و اطلاع رسانی SYSTEMKARAN ، مرجع INQCERT، گواهینامه از TUWGROUP، گواهینامه از مرجع TECHNO CERT L، و گواهینامه های دیگر غیر IAF هستند که متقاضیان میتوانند گواهینامه ایزو را از این مراجع هم دریافت نمایند. مراحل تمدید گواهینامه های ایزو از مراجع غیر IAF بسیار آسان تر بوده و براحتی با هزینه کمتر میتوان تمدید گواهینامه ایزو را انجام داد. گواهینامه های صادر شده از مراجع غیر IAF برای مشتریانی که صادرات را میخواهند انجام دهند برای محصولات تولیدی مناسب نبوده و آن هم به این دلیل است که لوگوی مراجع تحت اعتبار بین المللی IAF قابل قبول کشورهای دیگر برای صادرات میباشد و حتما مشتریان برای صادرات محصول تولید شده خود باید از این مراجع تحت اعتبار IAF گواهینامه های ایزو دریافت کنند.

 

نحوه تمدید اعتبار گواهینامه ایزو
اطلاعات نحوه تمدید گواهینامه ایزو
مراحل تمدید گواهینامه ایزو
مراجع تمدید اعتبار گواهینامه های ایزو

انجام تمدید گواهینامه ایزو

مراجع تمدید گواهینامه ایزو یا بصورت سالیانه تمدید ممیزی را انجام می‌دهند یا بصورت سه ساله هنگام صادر کردن گواهینامه ایزو هزینه تمدید را هم از مشتری دریافت میکنند. مراجع صادر کننده ایی که سالیانه تمدید گواهینامه ایزو را انجام میدهند معمولا هفتاد درصد هزینه صدور را حساب کرده و به مشتری ابلاغ میکنند. اما مراجع تحت اعتبار بین المللی با هزینه بالاتر مبلغ را به مشتری ابلاغ میکنند آن هم بدلیل اینکه با نرخ ارز جهانی مشغول فعالیت میباشند. اما برای مراجع غیر IAF هزینه تمدید ایزو پایین تر بوده و با هزینه ریالی کشور مشغول فعالیت میباشند.

لیست مراجع تمدید ایزو میتواند متفاوت از هم باشد نزدیک به چند هزار مرجع در سطح کل کشور مشغول فعالیت میباشند. هر کدام از این مراجع در خصوص تمدید گواهینامه ایزو با هم متفاوت می باشند. لیست مراجع تمدید ایزو به  دو دسته تقسیم می شوند، مراجع غیر IAF یا خصوصی ، و همچنین مراجع تحت اعتبار بین المللی IAF میباشند.

شناخته شدن مراجع IAF

فعالیت این مراجع به قدری وسیع هست که در تمام کشور مطرح میباشند. و هر مشتری از هر کدام از این مراجع که تمایل داشته باشد میتواند هم صدور و هم تمدید گواهینامه ایزو را انجام دهد. معمولا مشتریان از هر مرجعی که صدور گواهینامه برایشان انجام میگردد تمدید گواهینامه ایزو را انجام میدهند یا بصورت چندین سال متمادی با مرجعی که صدور گواهینامه ایزو را  انجام داده روال کار تمدید گواهینامه ایزو را هم با همان مرجع پیش میبرند. مراجع تمدید گواهینامه ایزو برای تمدید ایزو بصورت دوسال سالی یکبار به مشتری اعلام خواهند کرد که موعد تمدید گواهینامه ایزو رسیده و مشتری باید اعلام کند که تمدید گواهینامه ایزو را انجام میدهد یا خیر.

لیست مراجع تمدید ایزو

لیست مراجع تمدید گواهینامه ایزو را میتوان از سایت GOOGEL جستجو نمود. تمام مراجع چه تحت اعتبار مراجع IAF یا تحت اعتبار مراجع خصوصی در سایت گوگل می توان جستجو نمود. انواع مراجع صادر کننده که هر کدام با روال کاری متفاوت از هم تمدید گواهینامه یا صدور را انجام میدهند. معمولا سازمانهای بزرگ و بسیار گسترده از مراجعی تمدید گواهینامه ایزو را انجام میدهند که تحت اعتبار مرجع IAF میباشد. و برای خدمات و زمینه کاری مشاغل خود باید از این مراجع تمدید گواهینامه ایزو را انجام دهند. مهم ترین مسئله ایی که مشتریان از آن اطلاع ندارند رجیستری گواهینامه های ایزو میباشد. این رجیستری برای همه حائز اهمیت بوده و حتما باید رجستری را دریافت نمایند.

رجیستری گواهینامه ایزو

رهگیری گواهینامه ایزو توسط مراجع صدور انجام میگردد و مراجع با ارسال یک کد که به صورت چند رقم در برگه گواهینامه چاپی میتوانند رجسیتری را در سایت مرجع صدور جستجو نمایند. اگر مشتریان میخواهند مناقصه شرکت کنند باید این رجیستری را تحویل دهند تا بتوانند برنده مناقصه باشند. دیگر مسئله مهم برای رجیستری گواهینامه به جهت همکاری با کارفرمایان میباشد.کارفرمایان برای همکاری باید رجیستری را داشته باشند. زیرا دلیل اعتماد کارفرمایان با شرکت به جهت همکاری همین تحویل رجیستری میباشد.

 

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط