اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

مراجع ثبت و صدور ISO 9001

مراجع ثبت و صدور ISO 9001
5/5 - (1 امتیاز)

صدور گواهینامه ISO9001 معتبر و فوری و ارزان از مراجع معتبر

ثبت گواهی نامه ISO 9001 معتبر و فوری و ارزان توسط مراجع معتبر صدور ایزو بسیار حائز اهمیت هست. و این امر به این دلیل هست که ISO 9001 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت عمومی ترین و مهمترین نوع استاندارد ISO محسوب می گردد. که شرکتها و سازمانها اغلب اولین گواهی نامه ISO که مد نظرشان هست. و یا مراجع ثبت و صدور ISO و مراجع معتبر و آگاه مشاوره بهشان معرفی می کنند. گواهی ISO 9001 هست به همین جهت شرکتهای متقاضی گواهینامه ISO معمولا در خصوص ثبت گواهی نامه ISO 9001 با دغدغه های زیاد و فراوانی روبرو می شوند. مثلا اینکه از کجا باید گواهی ایزو 9001 بگیرند که دارای اعتبار باشد؟ و یا اینکه مثلا از شرکتهای تازه تاسیس هستند. و وضع مالیشان مناسب نیست. یا اینکه می خواهند درون مناقصه شرکت کنند و وقت زیادی ندارند. به همین جهت به دنبال اخذ گواهی نامه ISO 9001 فوری و ارزان هستند.

شناخت گواهی نامه ایزو 9001

به همین جهت بایستی در مقدمه برای شرکتها و سازمانها ISO شناخته بشود. سپس بفهمند که ایزو 9001 چیست؟ و از میزان اهمیت پیاده سازی ISO 9001 داخل سازمانشان آگاه گردند. و سپس آگاهی به دست بیاورند که از کجا و چگونه و چطور گواهی نامه ایزو بگیرند؟ گواهی ایزو 9001 معتبر و با اعتبار دارای چه ویژگیها و خصوصیاتی هست. در ذیل به این مباحث جهت آگاهی و شناختی نسبی در خصوص ایزو9001 و اهمیت ایزو 9001 می پردازیم.

ایزو 9001

ISO 9001 با عنوان سیستم مدیریت کیفیت از سری استانداردهای 9000 محسوب می گردد. ISO ها یکسری از استانداردها و الزامات معین می باشند که درون سازمان ISO تهیه و تدوین میشوند و منتشر می گردند. مهمترین نوع استاندارد که درون این سازمان تدوین گردیده همین گواهی ISO9001 هست و مهمترین و عمومی ترین نوع استاندارد ISO و مادر تمامی استانداردهاست زیرا الزامات کیفی کلیه ی استانداردها درون این استاندارد ایزو9001 تعریف گردیده و شرکتها جدای از نوع فعالیتشان بسیار مهم هست که در ابتدا گواهی ایزو9001 بگیرند و بعد از آن بابت اخذ و دریافت دیگر انواع استاندارد عمومی ایزو و یا تخصصی ایزو متناسب نیاز و نوع فعالیتشان اقدام نمایند.

ارتباط ایزو 9001 با دیگر گواهینامه های ایزو

ISO 9001 اغلب با استانداردهای ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای غالبا داخل یک سازمان پیاده سازی می شوند که پیاده سازی یکپارچه و همزمان سه استاندارد ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 در کنار یکدیگر سیستم مدیریت یکپارچه را تشکیل می دهد که در اصطلاح میگویند سازمان دارای یک سیستم مدیریت یکپارچه می باشد که در اصطلاحا بهش IMS میگویند.

اهمیت پیاده سازی ایزو 9001 برای شرکتها

پیاده سازی ایزو 9001 بسیار برای سازمانها و شرکتها با هر حوزه ی کاری مهم هست و حائز اهمیت بالایی ست و مهمترین حسن پیاده سازی ISO 9001 درون سازمان به وجود آوردن یک نظم سازمانی منسجم و محکم درون سازمان به واسطه ی یک چارت سازمانی و همچنین تعریف وظایف هر پرسنل و نیز تقسیم کار می باشد که این امر موجب ایجاد نظم خواهد شد و هر فردی وظایف خودش را می داند. ایزو9001 سطح کیفی خدمات و محصولات و همچنین فرآیندهای یک سازمان را تعریف می نماید. و با این وسیله در بهبود کیفی سازمانها و شرکتها و تولید محصولی با کیفیت تاثیری بسزایی دارد. و نشانگر محصولات و خدماتی با بالاترین کیفیت ممکنه درون یک سازمان هست.

مراجع ثبت و صدور ISO 9001

مراجع ثبت و صدور ایزو 9001 و همان مراجع ثبت و صدور ISO دو گروه و دو تیپ می شوند. البته در اصل مراجع ثبت و صدور ISO 9001 دارای IAF هستند، یعنی اینکه مراجع ثبت و صدور ایزو یا همان CB می بایست تحت اعتبار یکسری نهادهای دولتی اعتبار دهنده ISO فعالیت نمایند که اصطلاحا بهشان AB گفته می شود و در نهایت AB ها می باید خودشان تحت نظر نهاد بین المللی IAF فعالیت بکنند که اصولی ترین راه ثبت و صدور گواهی نامه ISO 9001 همین هست. ایزو9001 معتبر و دارای اعتبار مانند دیگر انواع ISO ، گواهی نامه ایزو یی می باشد که به این نحو و روند صادر گردد و مراجع ثبت و صدور آن ایزو تحت اعتبار iaf باشند. یکسری دیگر مراجع از نوع غیر IAF هستند که این دست از مراجع غیر IAF توسط AB و CB داخلی مدیریت می گردند. در این میان هستند شرکتها که اقدام به ثبت ISO می کنند و اما دلالانی هستند که گواهینامه ایزو تقلبی را ارائه می دهند و دیگر مراکز را بدون اعتبار خوانده و خودشان را معتبرترین معرفی می کنند.

گواهی نامه ISO9001 معتبر گواهی نامه ای است که به این شکل و نحو طراحی و پیاده سازی گردد و از طریق همین مراجع IAF صادر می شود.

سیستم کاران به عنوان یک مرکز عام المنفعه با خدمات مشاوره رایگان در خصوص ثبت و صدور گواهی نامه ISO در خدمت متقاضیان می باشد تا متقاضیان محترم با توجه به شرایط مالی و اقتصادی و زمان لازمه به گواهی نامه ISO متناسب نیاز خودش برسد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط