اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

مراحل اخذ ایزو

مراحل اخذ ایزو
5/5 - (1 امتیاز)

مراحل اخذ ایزو

مراحل اخذ ایزو و دریافت گواهینامه ایزو سوال غالب شرکتهای متقاضی ایزو هست.

چرا باید ایزو بگیریم؟

در سطح بین المللی و داخلی کشور انواع مختلفی از ایزو وجود دارد که هر شرکتی متناسب با فعالیت کشور اقدام به دریافت مدرک ایزو از مراجعی که مدرک ایزو را صادر می کنند می پردازند. یکی از فایده های ایزو بین المللی این است که وقتی شرکت متقاضی، مدرک ایزو را کسب کرد و فعالیت خود را شروع کرد. هرچقدر فعالیت شرکت و تولید محصولاتش خوب باشد. باعث می شود که بتواند محصولات خود را به سایر کشورهای دور و نزدیک انتقال و ارائه بدهد. و موجب گسترش رابطه شغلی با صاحبان شرکت های کشورهای دیگر می شود. همچنین موجب معروف شدن شرکت و صاحبان شرکت و افزایش سود می شود.

در سطح داخل کشور هم ایزوهای گوناگونی وجود دارد که به فعالیت می پردازند و موجب گسترش تولید محصولات خود درسطح داخلی کشور و افزایش سود می شوند. هر چقدر آگاهی و دانش و انگیزه صاحبان شرکت برای فعالیت در زمینه ایزو بیشتر باشد تولیدات مرغوب تری ارائه می دهند و به پیشرفت و ترقی شرکت کمک می کنند.

مراحل اخذ ایزو

مراحلی که هر شرکت متقاضی باید برای اخذ مدرک ایزو تلاش کند تا آن را به دست آورد عبارتند از:

1- مدیر و مدیران شرکت های متقاضی دریافت مدرک ایزو ، باید در جلساتی که مراجع صادرکننده مدرک ایزو ترتیب میدهند حضور پیدا کنند. و به دستورالعمل های مراجع صادرکننده عمل کنند. در این جلسات مدیران و مدیران ارشد وظایف مربوط به حیطه کاری خود را متوجه می شوند و موظف هستند که کارهای درخواستی را انجام دهند.

2- کارمندان شرکت های متقاضی مدرک ایزو باید در جلساتی که مراجع صادرکننده مدرک ایزو برای آنها ترتیب می دهد حضور به عمل برسانند تا کاملا در مورد کار و وظایف خود توجیه شوند. در مورد شغل، ماموریت هایی که در حیطه کاری باید انجام دهند همه این موارد را برای کارکنان بیان می کنند و آنها را متوجه کارشان می کنند تا به نحو احسن وظایف شغلی خود را انجام دهند.

3- تحلیل و بررسی فرآیندها و ممیزاتی که مرجع صادرکننده مدرک ایزو ایجاد کرده اند برعهده مدیر و مدیران ارشد شرکت می باشد. مدیر ومدیران ارشد وظیفه دارند که فرآیندها را تحلیل و بررسی کنند. و آن فرایندها را در سطح شرکت پیاده کنند. همچنین کارکنان شرکت در روند این فرآیندها فعالیت داشته باشند تا هدفی که برای شرکت درن ظر گرفته شده است برسند.

اهداف شرکتها از دریافت گواهینامه ایزو

4- در این مرحله، مرجع صادرکننده مدرک ایزو هدف های هر شرکت و سازمان متقاضی مدرک ایزو را جداگانه بررسی و مشخص و معین می کند و مدیر و مدیران ارشد و کارکنان و اعضای شرکت می بایست طبق آن اهداف شرکت را پیش ببرند و از آن اهداف تعدی نکنند که در صورت تعدی از اهداف مشخص شده دیگر مدرک ایزو به آنها داده نمی شود.

5- اجرای راهکارهایی که مرجع صادرکننده مدرک ایزو برای شرکت های متقاضی در نظر گرفته اند برعهده مدیر و مدیران شرکت می باشد. مدیر و مدیران ارشد وظیفه دارند راهکارهای انتخاب شده را در سطح شرکت و برای اعضای کارکنان اعمال و پیاده سازی کنند. و در مسیر اعمال راهکارها، اگر به موانعی برخورد کردند آن موانع را هرچه زودتر از بین ببرند و رفع کنند. همچنین مدیران باید بر کار اعضای شرکت نظارت جدی و کامل داشته باشند تا هر کسی وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد. و کم کاری یا دچار اشتباه نشوند. و خودِ کارکنان شرکت اگر دیدند که موانعی در اجرای رهکارها وجود دارد فوراً به مدیر یا مدیران ارشد گزارش دهند. تا مدیران آن موانع به وجود آمده را رفع کنند و مسیر پیشرفت و ترقی شرکت را هموار سازند.

آموزش مدیران ارشد سازمانها

6- مرحله آخر برای دریافت مدرک ایزو توسط شرکت ها و سازمان های متقاضی این است که باید صاحبان شرکت که شامل مدیر و مدیران ارشد است در جلسات عمومی و خصوصی که مرجع صادرکننده مدرک ایزو مشخص و معین می کنند حضور به عمل برسانند. جلسات عمومی که به صورت برگزاری کنفرانس ها، همایش­ها، سمینارها و… است که مدیران در آن حاضر می شوند و جلسات خصوصی زمان و مکان آن توسط مراجع صادرکننده مدرک ایزو مشخص می شود. و مدیر و مدیران ارشد باید حضور به عمل بیاورند تا بعد از آن مرجع صادرکننده مدرک ایزو بتوانند مدرک ایزو را به شرکت های متقاضی بدهند. ولی در صورت عدم حضور مدیران شرکت در جلسات نمی توانند مدرک ایزو را دریافت کنند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط