اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

مرکز اخذ ایزو

مرکز اخذ ایزو
4.7/5 - (10 امتیاز)

مرکز اخذ ایزو

مرکز اخذ ایزو در واقعیت امر همان مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو هستند. سازمانهای متقاضی و درخواست کنندگان اخذ و دریافت گواهینامه ایزو وقتی که به دنبال دریافت و گرفتن گواهینامه ایزو هستند. با عناوین مختلف و متعددی درون GOOGLE جستجو می کنند تا مرکزی را پیدا کنند. که برایشان صدور گواهی نامه ایزو را انجام دهد. ضمن اینکه به آنها جهت ایزو اطلاعات کافی را می دهد در خصوص نحوه اخذ ایزو نیز به آنها اطلاعات لازم را میدهد. و به عنوان مرکز اخذ ایزو برایشان ایزو معتبر و دارای اعتبار و اصیل را ثبت و صدور کند. متقاضیان اخذ ایزو با عناوین مختلفی جهت مراجع و مراکز ثبت و صدور و اخذ ایزو اقدام می کنند، عناوینی همچون:

مراجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

مراجع اخذ گواهینامه ایزو

شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو

شرکتهای صادر کننده گواهینامه ISO

لیست شرکتهای ثبت و صدور ایزو

لیست شرکتهای ثبت و صدور گواهینامه ایزو در ایران

مراکز صادر کننده گواهی نامه ایزو

مرکز اخذ ایزو

نهادهای صادر کننده گواهی ایزو

مراجع معتبر ثبت و صدور گواهینامه ایزو

لیست شرکتهای معتبر ثبت و صدور ایزو

لیست شرکتهای معتبر ثبت و صدور ایزو در ایران

مراکز ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

مرکز اخذ ISO

مرکز دریافت گواهی ایزو

مراجع ثبت و صدور گواهی نامه ISO

مراجع اخذ گواهینامه ISO

و بسیاری عناوین و اصطلاحات مختلف و متعددی که شرکتها و سازمانهای متقاضی ایزو و متقاضیان ایزو جهت اخذ ایزو و مراکز ثبت و صدور ایزو با آن عناوین درون گوگل جستجو می نمایند.

مرکز اخذ ایزو را اگر بخواهیم به طور کلی تعریف کنیم بایستی اینگونه بگوییم: مراجع صادر کننده IAF و مراجع صادر کننده غیر IAF .

مراجع صادر کننده ایزو IAF

مرکز اخذ ایزو و همان مراجع صادر کننده ایزو را چنانچه بخواهیم تفسیر نماییم بهترست اینگونه بیان و تعریف کنیم. و از اینجا شروع نماییم که سازمان جهانی ایزو که تمامی انواع استانداردها در آنجا تهیه و تدوین میشود. بعد از تدوین نیز منتشر می شود و کلیه ی کشورها نیز در آن عضو هستند.

مقر سازمان جهانی ایزو در ژنو سوئیس هست و به آدرس WWW.ISO.ORG و جهت مشاهده جزئیات استانداردها و معرفی مرجع صادر کننده ایزو به این سایت وارد شوید و دقت کنید دقیقا به همین آدرس نه یک کلمه پس و پیش. وقتی وارد سایت ایزو می شوید تنها نهاد بین المللی IAF را در حوزه استانداردهای ایزو و ثبت و صدور و اخذ ایزو واجد شرایط دانسته و مورد قبولش هست و تنها نهاد معتبر در خصوص گواهینامه ایزو نهاد IAF هست.

نهاد IAF به آدرس الکترونیکی WWW.IAF.NU از تمامی کشورها نمایندگانی را من باب صدور گواهی ایزو معتبر معرفی نموده است که در قسمت ممبرهای سایت می توانید این نمایندگان را متناسب کشورهای مختلف و کشور انتخابی خود مشاهده نمایید که اصطلاحا بهشان AB گفته می شود و این AB ها مستقیم تحت اعتبار و تحت نظارت IAF فعالیت کرده و همچنین بایستی از قوانینش تبعیت کنند. AB ها نهادهای دولتی هستند که خودشان گواهینامه ایزو صادر نمی کند و وظیفه ی صدور ایزو بر عهده ی آنها نیست و بلکه وظیفه ثبت و صدور ایزو را به نهاد دیگری داده و بر عهده نهاد دیگری می گذارد که به آن CB ( مراجع صادر کننده ایزو ) می گویند و CB های متعددی زیر نظر هر AB فعالیت کرده و مجوز صدور ایزو می گیرد.

گواهینامه ایزو معتبر

این مدل گواهینامه ایزو بالاترین سطح اعتبار را دارد و معتبرترین نوع ایزو ، ایزو یی هست که اینگونه و با این روش و ترتیب صادر گردد و که اصطلاحا به آن گواهینامه ایزو IAF گفته می شود و این تیپ گواهی ایزو دارای اعتبار جهانی هست و در سطح بین المللی معتبر هست. گواهی ایزو معتبر و اصیل دقیقا با همین نحو و روند و ترنیب صادر می گردد. این تیب گواهی ایزو اصیل ترین و معتبرترین و با اصالت ترین نوع گواهی ایزو هست که می تواند صادر گردد.

مراجع صادر کننده ایزو غیر IAF

دسته دیگری از مراجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو که در حقیقت ساختگی هستند مراجعی را تشکیل می دهند که هیچ ارتبقاطی به IAF نداشته و تحت نظارت IAF نیستند و به همین جهت نیز از طرف AB های مورد تایید IAF مدیریت نشده و مجوز صدور ندارند و تحت اعتبار AB های ساختگی هستند که خصوصی بوده و زیر نظر IAF نیستند و شاید بهترست اینگونه بگوییم AB و CB ساختگی و داخلی هستند که چه در ایران حتی در خارج از ایران هستند و اصطلاحا به آنها غیر IAF می گویند به دلیل اینکه IAF هیچگونه دخالتی در زمینه فعالیت آنها ندارد.

طبعا گواهی نامه های ایزو اینچنینی سریع و فوری و ارزان به دست میایند. البته جهت بسیاری مقاصد حتی کار راه انداز هستند و نیاز شرکت متقاضی را برآورده می کنند. مثلا شرکتی میخواهد تبلیغات و برند سازی کند طبعا با همین گواهی نامه های ایزو داخلی نیز می تواند تبلیغات کند و یا جهت رقابت با رقبای همکارشان اصولا همین نوع ایزو برایشان کفایت می کند و حتی جهت مناقصات نیز کاربردی هستند مگر کارفرمای مناقصه گزار انقدر سختگیر باشد که از آنها تقاضای گواهی ایزو IAF کند و البته این تیپ گواهی نامه ایزو طرفداران زیادی دارند و در حد خودشان کار راه انداز هستند و اعتبار دارند و همگی هم دارای اعتبار یکسانند و از لحاظ اعتبار با هم فرقی ندارند و فقط اشکالشان مختلف هست و اما مشخصا اعتبارشان قطعا در حد و اندازه ی ایزو IAF نیست.

گواهینامه ایزو غیر IAF در ایران

این تیپ گواهی ایزو غیر IAF در ایران بیشترین کاربرد را دارد که دلایل متعددی از جمله تحریمات و مسائل سیاسی و اقتصادی علت این امر هست. اما خب در این خصوص ممکنست یک مشکل بزرگ بر سر راه متقاضیان ایزو به وجود بیاید که به دلیل اینکه اعتبار سنجی آنها از نوع گواهی نامه های IAF به مراتب سخت تر هست وجود کلاهبرداران و دلالانی هست که مدعی صدور ایزو دارای بالاترین سطح اعتبارند و حتی با رفتار ناپسندیده و غیر اخلاقی رقبای دیگرشان را نامعتبر می خوانند و تنها خودشان را معتبر دانسته و معرفی می کنند.

البته شاید هم برخی از آنها راست بگویند اما با شیطنت از اعتبار خودشان سو استفاده می کنند و گواهینامه ایزو غیر IAF را به جای گواهی ایزو IAF به شرکتها ارائه می دهند و با این تفاسیر و توضیحات متقاضیان اخذ ایزو بایستی درباره مرکز اخذ ایزو یا همان مراجع صادر کننده ایزو اطلاعات کافی داشته باشند و همچنین در خصوص استعلام و اصالت گواهی ایزو صادره اطلاعات کامل داشته باشند.

مرکز سیستم کاران به عنوان مرکزی عام المنفعه با خدمات مشاوره آموزشی رایگان به شما کمک می کند تا با خیالی آسوده از مرکز معتبر گواهی ایزو خود را بگیرید و با دادن آگاهی کامل به شما خیالتان را بابت مراجع صادر کننده ایزو و مراکز اخذ ایزو و اصالت و اعتبار گواهی ایزو راحت خواهد کرد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط