اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

مشاور ایزو ، مشاوره ایزو

مشاوره ISO ، مشاور ISO
4.8/5 - (120 امتیاز)

مشاور ایزو ، مشاوره ایزو

مشاور ایزو ، مشاوره ایزو بدین معنی است که سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهی ایزو به جهت اینکه بتوانند فرآیندهای در حال اجرایشان را بهتر و بدون نقص انجام دهند و بتوانند به توسعه متعال دست پیدا کنند از دانش مشاوره ایزو استفاده می‌کنند. مسلماً سازمان‌ها و شرکت‌ها برای هماهنگ شدن با استانداردهای روز دنیا نیازمند استفاده از راهنمایی و کارشناسی مشاوران نیز هستند. اما چند سالی است که استفاده از مشاوره ایزو کم‌رنگ است. متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو به دنبال پیاده‌سازی واقعی استانداردهای سازمان جهانی استاندارد نیستند. آنها تمایل ندارند از همراهی و کمک و راهنمایی مشاوره ایزو ، استفاده کنند.

دلایل عدم استفاده از مشاور ایزو ، مشاوره ایزو

دلایل مختلفی است که باعث شده استفاده از حرفه‌های مشاوره ایزو کمتر مورد استقبال قرار بگیرد. اولین دلیل عدم استفاده از مشاوره ایزو افزایش تعداد زیاد زیاد مراجع صدور گواهینامه ایزو می‌باشد. مراجع صدور گواهینامه ایزو برای اینکه بهتر و بیشتر بتوانند نظر مشتریان و متقاضیان را جلب نمایند این است که بیشتر به ساز دل مشتریان هماهنگ می‌شوند و سختگیری کمتری به هنگام ممیزی توسط کارشناسان انجام می‌دهند. مثلاً هنگامی که ممیزی با سختگیری کمتری انجام شود نیاز به راهنما و مشاور از میان می‌رود و شرکت متقاضی هزینه‌ای بابت مشاوره متقبل نمی‌کند و از این بابت احساس رضایت بیشتری دارند، در صورتی که نمیدانند چه ضرر بزرگی به آینده کاری مجموعه‌شان وارد می‌کنند.

مراجع صدور گواهینامه ایزو

دلیل دیگر عدم استفاده از مشاور ایزو وجود مراجع صدور گواهینامه ایزو خصوصی هستند که این مراجع اصلاً کار طراحی و مستندسازی و پیاده‌سازی استاندارد‌های ایزو را الزام نمی‌دانند و بحث ممیزی نهایی توسط کارشناس مرجع کلاً حذف می‌گردد و این امر باعث حذف نیاز به مشاوره ایزو می‌شود. استفاده از مراجع خصوصی گواهینامه ایزو بیشتر مورد استفاده متقاضیانی هست که فقط هدفشان دریافت مدرک ایزو است.

لزوم استفاده از مشاوره ایزو

دلیل دیگر عدم نیاز به استفاده از مشاوره ایزو این است که اکثر مدیران و مسئولان سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهینامه ایزو فکر می‌کنند از فن و حرفه مشاوره ایزو آگاهی بسیاری دارند و بیشتر از آنکه به فکر اجرای مشاوره ایزو و پیدا کردن نقص ها و ایرادات و برطرف کردن آنها شود به دنبال سودآوری بیشتر برای مجموعه‌شان هستند و این طرز تفکر را دارند که در حال حاضر محصولات و تولیداتشان در بازار عرضه می‌شود و دیگر نیازی ندارند سیستم‌های مدیریتی ایزو در مجموعه خود اعمال کنند. البته این طرز فکر بسیار اشتباه می‌باشد و اگر سازمانها و شرکتهای متقاضی گواهینامه ایزو بدانند که استفاده از مشاور ایزو ، مشاوره ایزو چه مزایا و فواید بسیاری برای مجموعه به همراه می‌آورد دیگر از پرداخت هزینه برای مشاوره ابایی ندارند.

دلیل فرار شرکتها از مشاوره ایزو

البته گاهی اوقات یک سری از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی هستند که فقط یک سقف مشخص بودجه برایشان بیان میگردد. و نمی‌توانند برای مشاوره هزینه را پرداخت نمایند. همچنین در همین سازمانها و ارگانهای دولتی و یا حتی خصوصی یکسری از افراد به علت اینکه دانش خودشان تقلبی است. و به زور پارتی و آشنا بدون اینکه تخصص مربوطه را داشته باشند. مسئول کار یک مجموعه و یک بخش شده‌اند و دائم از انجام مشاوره ایزو فرار می‌کنند. زیرا مسلما نواقص آنها عیان می‌شود و کارشان را به دلیل عدم بی کفایتی از دست می دهند.

دلایل دیگری همچون بحران های اقتصادی و بودجه بسیار کم یک سری از سازمان‌ها و شرکت‌ها و همچنین غیرقانونی بودن فعالیت یکسری از مجموعه‌ها و فرار از قوانین دولتی و پرداخت مالیات و و اهمیت ندادن به بیمه پرسنل و کارگران و افشا نشدن تقلب در محصولاتشان باعث شده است که استفاده از حرفه مشاور ایزو مشاوره ایزو بسیار کمرنگ گردد و مورد استفاده قرار نگیرد‌.

فواید استفاده از مشاور ایزو ، مشاوره ایزو

یک مشاور ایزو ، مشاوره ایزو خوب و کاربردی می‌تواند باعث ایجاد بهبود و پیشرفت در تمام فرآیندهای مجموعه شود، آموزش اصولی قواعد و قوانین به پرسنل موجب حفظ سلامتی کارکنان و کارگران می‌شود و همچنین موجب برطرف کردن نواقص و عیب‌ها می شود و با شناسایی خطرات و ریسک‌ها، سازمانها رو به توسعه پایدار حرکت می‌دهد. استفاده از مشاوره ایزو موجب جلب رضایت و اعتماد مصرف کنندگان نیز می‌شود. سازمان‌هاآماده ی حضور موفق در بازارهای داخلی و خارجی می‌شوند. همچنین استفاده از دانش مشاوره ایزو ، سازمان‌ها را برای حضور موفق در مناقصات بسیار آماده می‌کنند.

ایزو مشاوره ایزو متخصصان حرفه ای را از کجا پیدا کنیم؟

سازمان‌ها و شرکت‌ها برای به کارگیری از مشاوران و کارشناسان ایزو باید حواسشان را جمع کنند در دام کلاهبرداران و سودجویان مشاوره نما نیافتند. حتماً به مراکز مشاوره فعال در حوزه ایزو که به صورت معتبر و قانونی فعالیت می‌کنند مراجعه کنید. مرکز سیستم کاران با داشتن چندین سال سابقه درخشان در حوزه صدور انواع گواهینامه‌های ایزو ، مشاوره ایزو ، پیاده سازی استاندارد های ایزو و مراقبت و نگهداری از سیستم های مدیریتی پیاده شده در سطح مجموعه در خدمت متقاضیان و مشتریان محترم می‌باشند. البته قبل از اینکه بخواهید از مشاوره ایزو بهره بگیرید اهدافتان را مشخص نمایید. مرکز مشاوره سیستم کاران نیز با توجه به اهدافتان استفاده از کارشناسان مشاوره ایزو را به شما معرفی می نماید. مرکز سیستم کاران عضو رسمی کمیته تدوین استانداردهای ملی کشور می‌باشد

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

2 Responses

  1. برای گرفتن گواهینامه ایزو با شرکت‌های زیادی صحبت کردم ولی مشاوران هیچ‌کدام مثل مرکز سیستم کاران برخورد خوب و صادقانه نداشتند. از مدیریت و کادر مجرب این مرکز تشکر میکنم. انشالله برای پروژه های بعدی باز هم با هم همکاری داشته باشیم .

  2. مشاوره و راهنمایی جهت گرفتن گواهینامه های ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۲۲۰۰۰ بصورت معتبر و بین‌المللی چقدر هزینه نیاز دارد؟ آیا هزینه های مشاوره ساعتی هست یا بطور کلی با پایان پروژه محاسبه و اعلام می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط