فرق بین CB ها چیست؟

فرق بین CB ها چیست؟

CB مخفف عبارت Certification Body به معنای مرجع صادر کننده گواهی نامه ایزو هست و این cb باید معتبر باشد. هر فردی یک تعبیر از اعتبار و اصالت دارد. سازمان جهانی ایزو اما اعتقاد دارد که تنها مرجع نظارتی معتبر در کل دنیا نهاد بین المللی اعتبار دهندگان IAF هست. IAF نهادی بین المللی و جهانی هست که تمام کشورهای جهان در نهاد بین المللی IAF عضو هستند. هر کدام از اعضای درون IAF را AB می نامند. و اختصارا بهش AB می گویند و AB یک نهاد و سازمان اعتبار دهنده بین المللی هست که تعداد زیادی CB را تحت پوشش قرار می دهد و بهشان مجوز می دهد تا بتوانند گواهی نامه ایزو صادر کنند.

 

تفاوت بین CB ها

CB ها غالبا هر کدام خودشان را معتبرترین مرجع صادر کننده ایزو می دانند و دیگر CB ها را غیر معتبر و یا دارای اعتبار کم و پایین می دانند که البته امری طبیعی هست چون CB ها نیز مانند دیگر اقشار و مشاغل با هم رقیب هستند و به دلیل جلب مشتریان می خواهند با خراب کردن دیگر CB ها مشتریان را به خود جلب کنند. و این دلیل آنست که CB ها بعضیشان میایند و مدعی اعتبار شده و از خودشان تعریف می کنند و سعی دارند به مشتریان اینگونه القا کنند که گواهی ایزو صادره آنها دارای بالاترین اعتبار بوده و CB های دیگر اعتبار ندارند و دارای اعتبار پایین هستند.

 

تفاوت قیمت بین CB ها دلیلش چیه؟

تمام CB های با اصالت و معتبر تحت اعتبار یک AB هستند و یک AB دولتی به آنها اعتبار می دهد که این AB ها دارای عضویت در نهاد بین المللی IAF هستند. تمامی CB دارای چنین اعتباری با چنین پروسه از لحاظ فنی و حقوقی همگی دارای یک سطح اعتبار هستند اما تفاوت قیمتهای این CB ها به دلایل مختلفی هست.

تفاوت بین واحدهای پولی

سیاست قیمت گذاشتن بر روی CB ها

میانجی گری و زیاد کردن رابطین مابین CBهای اصلی و نمایندگی هایشان

درخواست و طمع سود و بهره بیشتر از حد معمول ما بین نمایندگان و رابطین آنها در ایران

رقابت میان CB ها جهت پایین آوردن قیمت و کاهش دادن زمان ثبت وصدور گواهی نامه ایزو

زیاد شدن و رشد روزافزون تعدد CB ها و نمایندگی CB ها درون ایران

بازی کردن با اسامی و عناوین و لقبهای مختلف از طریق نمایندگیهای CB ها توی ایران

بالابودن قیمتهای خرید و رهن و اجاره دفتر و همچنین بالا بودن هزینه های تشکیلاتی برخی CB ها درون تهران که آنها را مجبور می کند قیمتها را افزایش دهند

سیستم کاران بعنوان بزرگترین و اولین نهاد عام المنفعه آمادگی دارد تا با ارائه خدمات مشاوره رایگان در خصوص اطلاعات حقوقی و فنی CB ها و تفاوت بین آنها در خدمت متقاضیان محترم می باشد.

با ما در ارتباط باشید...

 

فرق بین CB ها چیست؟ صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.