مدارک  لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

 

مدارک لازم جهت اخذ گواهینامه ایزو

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه ایزو چیست؟ شرایط و ضوابط لازم جهت اخذ استاندارد ایزو کدامند؟ شرکتهای متقاضی اخذ گواهی ایزو چه مدارک و اسناد و مستنداتینیاز دارند تا بتوانند گواهی نامه ایزو بگیرند؟ روند اخذ گواهی نامه ایزو از صفر تا صد؟ و بسیاری سوالاتی که برای متقاضیان ایزو جهت اخذ و دریافت ایزو پیش خواهد آمد که درون گوگل به دنبال سوالات خود جستجو می کنند و با سایت های بسیاری برخورد خواهند کرد که می توانند از طریق آنها اطلاعاتی را که مد نظرشان هست به دست بیاورند.

 

iso-request-gif

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت گواهینامه ایزو کدامند؟

مدارک مورد نیاز جهت اخذ گواهی ایزو دغدغه و نگرانی بسیاری از شرکتهای متقاضی اخذ و دریافت ایزو هست. گفتیم که شرکتها و سازمانها به دنبال اخذ گواهی ایزو با سوالات بسیاری روبرو می شوند و احتمالا از طریق گوگل جستجو می کنند و با شرکتهای صادر کننده ایزو مختلفی برخورد می کنند که برای کلاس کاری خود ممکنست روند اخذ ایزو را بسیار سخت بیان کنند و حتی اذعان کنند که این روند سخت را خودشان طی می کنند تا شرکت متقاضی به گواهی ایزو برسد و به این بهانه حتی هزینه های گزافی دریافت می کنند. اما در حقیقت امر واقعا به مدارک خاصی نیاز نیست تا شرکت متقاضی به گواهی ایزو برسد. گواهی ایزو هم برای فرد و هم برای شرکت صادر می شود. برای اخذ ایزو بیشتر از مدارک مورد نیاز، هدف شرکت متقاضی از اخذ ایزو مهم هست که با چه هدف و نیتی می خواهد ایزو بگیرد که شاید این موضوع در مدارک و میزان سختی اخذ ایزو موثر باشد. متقاضیان جهت کسب اطلاعات در خصوص اخذ گواهی ایزو و مدارک لازم جهت دریافت گواهی نامه ایزو با عبارات مختلف و دیدهای مختلفی مواجه هستند زیرا به ازای هر فرد یک دید متفاوت هست. مثلا: اسناد لازم برای اخذ گواهی ایزو چیست؟ مدارک لازم برای دریافت ایزو کدامند؟ چه الزاماتی جهت اخذ گواهی ایزو مورد نیاز هست؟ روند دریافت ایزو؟

 

مراحل و مدارک اخذ گواهی نامه ایزو

اخذ گواهینامه ایزو مراحل مختلفی دارد که وقتی شرکتهای متقاضی ایزو می خواهند ایزو بگیرند. ممکنست برایشان سوال باشد در هر کدام از این مراحل به چه مدارکی نیاز دارند. در ابتدا تعیین هدف اخذ گواهی ایزو مطرح هست و اینکه شرکت متقاضی بداند که برای چه منظوری می خواهد ایزو بگیرد؟ دریافت گواهی ایزو جهت شرکت در مناقصات ، اخذ ایزو جهت مطرح شدن درون بازارهای داخلی و بین المللی ، گرفتن ایزو برای صادرات ، دریافت گواهینامه ایزو برای تبلیغات و برند سازی ، اخذ ایزو برای پیاده سازی و بسیاری مقاصد دیگر که در انتخاب نوع مرجع صادر کننده ایزو و مدارکی که شرکت متقاضی ایزو بایستی مهیا کند ارتباط دارد. مثلا مستندات که شاید بتوان گفت یکی از مدارک مورد نیاز اخذ ایزو هست جهت صادرات به دلیل الزام اخذ ایزو iaf با سختگیری بیشتری مواجه هستند که ضمن مستند سازی بایستی پیاده سازی را نیز انجام بدهند. مرکز سیستم کاران این مستندات را به صورت آماده و رایگان در اختیار شرکتها قرار می دهد و به همراه ارائه انواع گواهی ایزو مستندات آنها را به رایگان در اختیار مجموعه قرار می دهد تا هر زمان که خواست با کمک یک مشاور این پیاده سازی را به انجام برساند. بعد از تعیین هدف اخذ ایزو ، تعیین مرجع صادر کننده ایزو مهم هست که دو دسته کلی می شوند که یا اینکه تحت اعتبار IAF هستند و یا اینکه غیر IAF . قطعا اینجا به تعریف این دو مرجع بایستی جهت آشنایی بیشتر اشاره کرد که در ابتدا بایستی به سه اصطلاح اشاره کرد:

ISO13

 

CB چیست؟

مراجع صادر کننده ایزو را در اصطلاح و اختصار CB می نامند که این CB ها تحت اعتبار یک نهاد دولتی با عنوان AB فعالیت می کنند. CB ها وظیفه صدور گواهی ایزو زیر نظر یک AB را دارند.

 

AB چیست؟

نهادهای دولتی با عنوان AB به مراجع صادر کننده ایزو مجوز ثبت و صدور گواهی ایزو را می دهند و این AB ها تحت اعتبار یک نهاد بین المللی با عنوان IAF فعالیت می کنند که خودشان گواهی ایزو صادر نمی کنند و بلکه این وظیفه را بر عهده نهاد دیگری می گذارند. هر کشوری برای خودش AB هایی دارد که درون IAF عضویت دارند. البته تعداد بسیاری AB نیز هستند که درون IAF عضویت ندارند و اصطلاحا بهشان غیر IAF گفته می شود.

 

IAF چیست؟

نهاد بین المللی اعتبار دهندگان با عنوان IAF تنها نهادی هست که از نظر سازمان ایزو مورد تایید هست و مجوز فعالیت دارد. درون این سازمان تمامی کشورها عضویت دارند و نمایندگانی دارند که تحت عنوان AB زیر نظر نهاد IAF به CB ها مجوز صدور می دهند. لازم به ذکر هست این گواهی دارای بالاترین سطح اعتبار هست.

 

غیر IAF چیست؟

تعداد زیادی از مراجع ثبت و صدور ایزو هستند که زیر نظر AB هایی هستند که خصوصی بوده و تحت اعتبار IAF نیستند و درون ایران تعداد این مراجع بسیار هست و البته هم بایستی دقت کرد مراجعی باشند که گواهی ایزو قابل استعلام و معتبر صادر کنند.

بعد از انتخاب مرجع صادر کننده مستندسازی و سپس پیاده سازی بایستی انجام گیرد و بعد از آن ممیزی تحت نظر مشاور و نهایتا ممیزی نهایی توسط شخص ممیز انجام گیرد و نهایتا گواهی ایزو صادر خواهد شد.

 

iso-request-gif

مدارک لازم جهت اخذ گواهی نامه ایزو آنلاین

هنگامی که یک مشتری ایزو با مرکز تماس می گیرد و اطلاعات کافی را دریافت می کند و مایل به همکاری می شود، فرم درخواست گواهی نامه ایزو برایش ارسال می شود که شامل اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی و نام شرکت و زمینه فعالیت و کدپستی و آدرس شرکت و ایزو های درخواستی و بسیاری اطلاعات به زبان فارسی و لاتین می باشد. فرم در قالب وورد WORD ارسال می شود و بعد از درج اطلاعات خواسته شده فایل برای مرکز ارجاع می شود و اصلاحات لازمه توسط مرکز صورت می گیرد و دوباره به مشتری برگردانده می شود و بعد از تایید و مهر و امضا برای مرکز ارسال می شود و سپس فایل به واحد اجرایی جهت اقدامات لازمه ارجاع می شود. تمامی این روند از طریق تلگرام و واتساپ شرکت به شماره 09198386295صورت می گیرد و یا از طریق ایمیل شرکت به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید .

سیستم کاران ( تلفن 79165-021 ) بزرگترین و اولین مرجع رسمی در حوزهایزو در خدمت شماست. ازمجموعه خدمات رایگان سیستم کاران نهایت بهره برداری رابنمایید.

بامادر ارتباط باشید..

 

اخذ گواهینامه ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید.