استعلام گواهینامه ایزو

 

استعلام اصالت گواهینامه ایزو

استعلام اصالت گواهینامه ایزو چگونه انجام می شود؟ چگونه اعتبار گواهی ایزو خود را استعلام بگیرم؟ از کجا می توانم استعلام گواهی نامه ایزو مرجع انتخابی خود را بگیرم؟ از کجا می توانم استعلام گواهی ایزو دریافتی خود را بگیرم؟ از کجا بفهمم که یک گواهینامه اصالت دارد یا خیر؟ نحوه اعتبار سنجی و استعلام گواهی ایزو به چه شکلی هست؟ تمام این سوالات از سوالات مهمی هست که شرکتهای متقاضی ایزو به دنبال اطلاع اصالت از گواهی یک مرجع صادر کننده برایشان پیش میاید و برایشان به صورت یک دغدغه مطرح هست که گواهی ایزو یی که می گیرند آیا دارای اصالت و اعتبار هست و ممکنست این ترس را داشته باشند که نکند گواهی ایزو که می گیرند بی اعتبار باشد و فاقد هر نوع اعتباری هست. در این مقاله به این دغدغه مهم شرکتهای متقاضی ایزو می پردازیم که چگونه متوجه اصالت گواهی نامه خود بشوند. البته متقاضیان می توانند با مرکز سیستم کاران تماس بگیرند و از خدمات مشاوره رایگان مرکز سیستم کاران استفاده کنند و به راحتی متوجه بشوند که گواهی ایزو که گرفته اند و یا می خواهند بگیرند در چه سطح اعتبار قرار دارد. همچنین با خواندن مقالات متعدد و متنوعی در سایتهای مرکز به آدرس های WWW.SYSTEMKARAN.COM و سایت دوم مرکز به آدرس WWW.SYSTEMKARAN.IR و سایت همکار مرکز به آدرس WWW.EMKANSABT.IR و سایت همکار دیگر WWW.SAMANKARAN.IR پاسخ سوالات خود را در خصوص مراجع صادر کننده ایزو و اعتبار و اصالت گواهی ایزو بگیرند.

 

فرم درخواست ایزو معتبر

 

روش بررسی اصالت گواهی نامه ایزو

در بررسی اصالت گواهی ایزو با سه مبحث روبرو می شویم که لازمست این سه موضوع را بدانیم و سپس به بحث نحوه استعلام و اصالت و اعتبار گواهی ایزو برسیم. سه مبحث مهمی که در خصوص اعتبار گواهی ایزو و مراجع صادر کننده ایزو مهم و مطرح هست، سه اصطلاحCB ، AB و IAFهست. پس در ادامه ابتدا به این سه مبحث می پردازیم تا سپس به یک درک نسبی از اعتبار سنجی ایزو برسیم.

 

CB چیست؟

CB مخفف عبارت Certification Bady به معنای مرجع صادر کننده ایزو هست که زیر نظر یک AB فعالیت می کند. توجه کنید که هر CB بایستی حتما تحت اعتبار یک AB باشد و بدون نظر AB هیچ CB حق صدور گواهی نامه ایزو ندارد. پس در گام اول بایستی مطمئن شوید که CB صادر کننده ایزو زیر نظر کدام AB معتبر فعالیت می کند و حتما زیر نظر یک AB معتبر باشد زیرا هیچ CB نمی تواند به طور مستقل گواهی ایزو صادر کند.

 

AB چیست؟

AB مخفف عبارت Accreditaition Body هست که نهادهای دولتی اعتبار دهی به CBها هستند و هر CB حتما تحت اعتبار و تحت نظر یک AB فعالیت می کند و مجوز می گیرد و AB ها خودشان به تنهایی گواهی ایزو صادر نمی کنند و بلکه وظیفه صدور ایزو بر عهده CB هست و این وظیفه را به CB های مراجع صادر کننده ایزو می سپارند. لیست کلیه AB های معتبر درون سایت انجمن بین المللی IAF قابل مشاهده هست. هر کشور AB و یا AB های مختص خود را دارد مثلا AB کشور آلمان DAKKS هست و AB انگلیس UKAS و سوئیس SAS و ایتالیا ACCREDIA را دارد و اما تنها نهاد رسمی ایران مرکز ملی تایید صلاحیت ایران NACI هست.

AB ها تعدادشان بسیار زیاد هست و اما شما می توانید آنها را در سایت WWW.IAF.NU مشاهده بفرمایید. به سایت IAF مراجعه کنید و در آنجا بر کشور مورد نظر خود کلیک کنید و سپس AB های هر کشور را آنجا مشاهده کنید و همچنین می توانید ببینید که هر AB مجوز صدور کدام گواهی نامه ایزو را دارد. یک AB مجوز صدور تمام انواع گواهی ایزو را ندارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره مرکز به شماره 79165 – 021 تماس بگیرید و از مشاورین مرکز اطلاعات کافی را بگیرید. تمامی خدمات مشاوره مرکز رایگان بوده و تنها با یک تماس کافیست تا هر آنچه را می خواهید بدانید بیاموزید. همچنین در لینک می توانید https://www.aparat.com/v/go5kE/ بسیار راحت تمامی این مراحل را به صورت فیلم ببینید و همزمان با فیلم مراحل را انجام دهید و بیاموزید.

 

IAF چیست؟

IAF به عنوان بالاترین و معتبرترین نهاد بین المللی اعتبار دهی و در راس AB ها قرار دارد که بر روی صدور گواهی ایزو مدیریت می کند و درون سایت سازمان جهانی به آدرس دقیق WWW.ISO.ORG تنها IAF به آدرس دقیق WWW.IAF.NU معتبر هست و معتبر معرفی شده است. AB ها بایستی از قوانین IAF تبعیت کنند. تمامی کشورها درون این نهاد اعضایی دارند که درون سایت قابل مشاهده هستند و تنها آن مراجع قابلیت صدور گواهی ایزو اصیل را دارند.

با این تفاسیر گواهی ایزو صادره از این طریق دارای بالاترین سطح اعتبار هست یعنی گواهی نامه های ایزو یی که توسط CB هایی منتشر شده باشد که زیر نظر نهاد AB فعالیت می کنند که خود این AB تحت اعتبار نهاد بین المللی IAF هست. در این میان هستند افراد و سازمانهایی که این اعتبار را زیر سوال می برند تا سعی در بااصالت نشان دادن خود کنند و حتی از نام نهاد IAF سواستفاده می کنند و اسامی مشابه نهاد IAF مثلا ASCB می سازند و تنها خود را معتبر معرفی می کنند و یا حتی در کنار IAF خودشان را نیز به عنوان نهاد بین دالمللی معرفی می کنند که این دروغی بیش نیست تا بتوانند به اهداق نادرست خود دست پیدا کنند و ضمن جذب مشتری گواهی ایزو غیر اصیل را به عنوان ایزو اصیل به بالاترین قیمت ارائه کنند.

 

مشاوره ایزو

 

نحوه استعلام و رجیستری اعتبار گواهی نامه ایزو

بر روی تمامی گواهی نامه های ایزو یک کد رجیستری درج گردیده است که زمانی که وارد سایت CB صادر کننده گواهی نامه ایزو مورد نظر می شوید قطعا با قسمتی روبرو خواهید شد که از شما آن کد را می خواهد که همان شماره رجیستری شماست. اطلاعات خواسته شده در این قسمت شامل نام شرکت ، گواهی نامه ایزو دریافتی و صدور و انقضای گواهی نامه و کد و یا همان شماره گواهی نامه و موارد اطلاعاتی می باشد.

سیستم کاران بزرگترین و اولین سازمان همراه متقاضیان گواهینامه ایزو جهت دریافت گواهینامه ایزو باارائه خدمات رایگان درخدمت شماست.

با ما درارتباط باشید...

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن ایزو صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید