اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

نحوه اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

مراحل دریافت گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران
5/5 - (1 امتیاز)

نحوه اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

نحوه اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران که چندی قبل با نام گواهینامه تایید صلاحیت ایمنی پیمانکاران نیز بود. یکی از گواهینامه‌های ملی کشور ایران می باشد. هیئت وزیران دولت چند سالی است که اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران را برای سازمان‌ها و شرکت‌های پیمانکاری مخصوصاً بعنوان یک مدرک برای شرکت در مناقصات الزام کرد. محل صدور گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران از طرف سازمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می‌‌گیرد. البته لازم به ذکر است متقاضیان محترم به این نکته مهم توجه داشته باشند. که اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران نیاز به داشتن یک گواهینامه پیش نیاز دارد.

مدارک پیش نیاز جهت اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

گواهینامه‌های متعددی از سوی ارگان‌های مختلفی هستند که به عنوان گواهینامه پیش نیاز برای گرفتن گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران از آنها استفاده می شود. گواهینامه تعیین صلاحیت شرکت‌های خدماتی ( مجوز اداره کار ) برای مشاغل مرتبط در حوزه های خدماتی و گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران ( رتبه پیمانکاری ) برای مشاغل مرتبط در حوزه‌های فنی و مهندسی از مهمترین گواهینامه‌های پیش نیاز جهت اخذ گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاران می‌باشند. مجوز بهره برداری از صنایع، تأییدیه وزارت صنایع، وزارت نفت، وزارت نیرو، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت و معدن و تجارت، مجوز نیروی انتظامی و همچنین مجوز مسکن بنیاد انقلاب اسلامی از دیگر گواهینامه‌های پیش نیاز جهت اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران محسوب می شوند.

مراحل ثبت نام نحوه اخذ گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران

نحوه گرفتن گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران از چند بخش تشکیل میشود. که مثل یک پازل بعد از آماده سازی هر قسمت کنار هم قرار می گیرند. و موجب ایجاد یک پرونده کامل و بدون نقص می شوند. و آماده ارائه به سازمان اداره کار می‌شود. ابتدا با ثبت نام اینترنتی در سایت اداره کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به آدرس www.svcc.mcls.gov.ir درخواست گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران را انجام می دهید. یک سری از مدارک فیزیکی هستند که مربوط به مشخصات مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره و کارکنان و مدارک مالی و مالیاتی و غیره می باشند و یک سری از مدارک شامل گواهینامه های آموزشی می باشند که بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی برای کارفرمایان، کارگران و مسئولین ایمنی مجموعه به دست می آیند.

گواهینامه‌های آموزشی شامل گواهی عمومی ایمنی و بهداشت کار برای کارگران فعال در مجموعه به هنگام اجرای انجام کار پیمانکاری می‌باشد. یک دوره عمومی گواهی ایمنی و بهداشت کار نیز برای کارفرما وجود دارد و همچنین مسئول ایمنی می تواند جهت پیشرفت کاری گواهی عمومی ایمنی و بهداشت کار و یک گواهی‌نامه شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک را که یک دوره تخصصی می‌باشد بگذراند که این دو دوره در زمان درج این مقاله اختیاری هستند. البته اگر مسئول ایمنی یا افسر hse مدرک تحصیلی مرتبط در این زمینه را داشته باشد نیاز به گذراندن دوره عمومی ایمنی و بهداشت کار ندارد و فقط دوره تخصصی شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک را باید بگذراند.

مدارک لازم جهت حضور در دوره‌های مسئول ایمنی

کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی سوابق کاری مسئول ایمنی و قرارداد مسئول ایمنی و ارائه گواهینامه های دوره‌های آموزشی به اضافه صورتجلسه کمیته حفاظت فنی به‌عنوان مدارک لازم جهت گذراندن دوره مسئول ایمنی می باشند.

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده برای اخذ گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاران

کپی از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی شخص مدیرعامل

تصویر آگهی تاسیس و آخرین تغییرات در سازمان مربوطه

کپی گواهینامه ها و مجوزهای پیش نیاز مربوطه

تصویر از صفحات مفاصا حساب بیمه

کپی از لیست بیمه و برگه پرداخت پروژه ها

تصویر اساسنامه شرکت

کپی از جدول لیست اداره دارایی

دو درگاه در سامانه ثبت نام گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاران به نام‌های کانون انجمن های صنفی مسئولین ایمنی کار و کانون عالی انجمن‌های صنفی کار و سرمایه ایران وجود دارد. بعد از ثبت نام و اسکن مدارک فوق و ارسال مدارک فیزیکی و گذراندن دوره های آموزشی و ارائه مدرک دوره‌های آموزشی گذرانده شده. پرونده به اداره کار استان مربوطه میرود. سازمان ها و شرکت‌های پیمانکاری متقاضی گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاران باید کلیه قراردادها، پیمان‌ها و مفاصا حساب بیمه طبق اظهارنامه مالیاتی را بیان کنند. و ارائه دهند و بعد از آن با دریافت تاییدیه از طرف بازرس، پرونده به کمیته تشخیص صلاحیت ارسال می گردد. بعد از بازرسی نهایی صدور گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران انجام می‌شود.

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط