اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

نحوه اخذ گواهینامه IMS

نحوه اخذ گواهینامه IMS
4.9/5 - (9 امتیاز)

نحوه اخذ گواهینامه IMS

نحوه اخذ گواهینامه IMS چگونه است؟

گواهینامه IMS چیست؟

نحوه دریافت گواهی نامه IMS

روش اخذ گواهی IMS معتبر

مراجع صادر کننده IMS

IMS چیست؟

چگونه و از کجا IMS بگیرم؟

نحوه اخذ گواهینامه IMS

نحوه اخذ گواهینامه IMS سوال اغلب متقاضیان دریافت گواهی IMS هست که به دنبال اخذ IMS به هر دلیل می باشند. غالبا شرکتها به دنبال شرکت در مناقصات به دنبال اخذ گواهینامه IMS می روند. غالبا هم اطلاعی از اینکه اصلا خود IMS چیست ندارند. به همین جهت با مراکز مشاوره و ثبت و صدور IMS همچون سیستم کاران تماس می گیرند تا اطلاعات لازمه را کسب نمایند.

IMS چیست؟

همچنین یک سازمان ممکنست از ماهیت IMS بی اطلاع باشد و برای دریافت سه استاندارد ISO 9001 ، ISO 14001 و ISO 45001 اقدام کنند. مرجع صادر کننده برایش یک گواهینامه با عنوان IMS صادر کند که تحت عنوان سیستم مدیریت یکپارچه میباشد. برخی مراجع صادر کننده ایزو گواهی IMS را به رایگان برای سازمانها صادر می کنند. اما واقعیت امر اینست که IMS گواهینامه ندارد و نباید برایش گواهینامه صادر شود اما برخی مراجع و مراکز به اشتباه برای IMS گواهینامه صادر می کنند. به هر صورت داشتن گواهینامه IMS برای یک سازمان نشانگر یک سیستم مدیریت یکپارچه است و وقتی یک سازمانی سه استاندارد ایزو 9001 و ایزو 14001 و ایزو 45001 را به صورت همزمان و یکپارچه درون سازمانش طراحی و پیاده سازی کند در اصطلاح می گویند که یک سیستم مدیریت یکپارچه را در سازمان خود طراحی و پیاده سازی کرده است که تحت عنوان IMS خوانده شده و عنوان می گردد. توضیح مختصری در خصوص هر یک از این استانداردها درک بهتری از واژه IMS را به ما خواهد داد.

گواهینامه ایزو9001

ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت به عنوان مهمترین گواهینامه و استاندارد و مادر تمامی استانداردهای ایزو مطرح هست. تمامی شرکتها با هر نوع فعالیت به این گواهینامه نیاز دارند. طراحی و پیاده سازی سیستم مدیریت کیفیت درون یک سازمان ایجاد یک نظم سیستماتیک می کند. الزامات کیفی که اصولی ترین نیاز سازمانهاست را برای شرکتها با هر نوع فعالیت بیان می کند.

گواهینامه ایزو 14001

 ایزو14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی نیز یکی دیگر از عمومی ترین انواع استاندارد ایزو محسوب می شود که الزامات محیط زیست را برای یک سازمان بیان می کند که یک سازمان چیکار باید انجام بدهد که در راستای فعالیتهایش به محیط زیست آسیب نرسد و یا فرآیندهایش کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کند و آسیبی به منابع طبیعی اعم از آب و خاک و هوا نرساند. این گواهینامه برای تمامی سازمانها با هر نوع فعالیت کاربردی هست.

گواهینامه ایزو 45001

ایزو45001 تحت عنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی یا حرفه ای دیگر استاندارد عمومی و یار همیشگی و مکمل ایزو 14001 هست. ISO45001 الزامات ایمنی و بهداشت شغلی کارکنان را برای سازمانها بیان می کند و بیان کننده الزامات مورد نیاز ایمنی محیط کار و سلامت کارکنان می باشد تا کارکنان یک مجموعه با آسودگی خاطر از امنیت جانی خود با انگیزه بالا به فعالیت خود ادامه بدهند.

چنانچه یک سازمان این سه سیستم مدیریتی را به طور همزمان درون سازمانش طراحی و پیاده سازی کند می گویند موفق به طراحی و پیاده سازی یک سیستم مدیریت یکپارچه برای سازمان خود شده است که اصطلاحا بهش IMS می گویند.

نحوه دریافت گواهینامه IMS معتبر

جهت دریافت گواهی IMS از مرکز سیستم کاران ابتدا با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید تا اطلاعات کامل و به روز در خصوص IMS توسط مشاورین مرکز به شما داده شود و بعد از کسب اطلاعات لازمه و پاسخگویی به سوالات متقاضیان محترم نامه ای تحت عنوان نامه اعلام قیمت ایزو برای متقاضی ارسال خواهد شد و چندین برند معتبر با سطوح اعتبار IAF و غیر IAF ( جهت اطلاع بیشتر از چگونگی اعتبار گواهی نامه های IAF و غیر IAF اینجا کلیک نمایید ). در نامه اعلام قیمت معرفی شده است و سازمان متقاضی اخذ ایزو و IMS با توجه به شرایط و نیاز خود هر کدام از مراجع را که بخواهد می تواند انتخاب نماید و سپس فرم درخواست ایزو برایش فرستاده می شود که شامل یکسری اطلاعات هست و متقاضی موظف است این فرم را پر کرده و دوباره به مرکز عودت دهد چنانچه اصلاحانی لازم باشد رد و بدل خواهد شد و در صورت تایید و بعد از انجام پروسه مالی فایل برای ممیزی و ثبت و صدور ایزو به قسمت اجرایی سپرده می شود و در نهایت گواهینامه صادر خواهد شد.

جهت هر گونه سوال در خصوص گواهینامه IMS با مرکز سیستم کاران با شماره 79165-021 تماس حاصل نمایید. از خدمات رایگان مشاوره و راهنمایی استفاده نمایید. کارشناسان مرکز بطور 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط