اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

نحوه دریافت ایزو ارزان و فوری

اخذ ایزو ارزان
5/5 - (1 امتیاز)

نحوه دریافت ایزو ارزان و فوری

برای آشنایی با مراحل و نحوه دریافت گواهی ایزو، به طور کلی نحوه دریافت ایزو ارزان و فوری را به هفت مرحله میشود تقسیم کرد.

انتخاب گواهینامه ایزو متناسب و روش دریافت ایزو

گام اول نحوه گرفتن گواهینامه ایزو ارزان و فوری انتخاب گواهینامه ایزو متناسب و روش دریافت ایزو هست. در گام اول روش اخذ ایزو ارزان و فوری و باید از استاندارد ایزو منتخب متناسب با سازمان، اطمینان پیدا کنید. سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 از اصل های مشترکی با سیستم های مدیریتی دیگر برخوردار است. که در همه ی سازمان ها قابلیت کاربرد دارد. البته اگر به تازگی قصد دارید تا استاندارد های ایزو را مستقر کنید، بهتر است ابتدا استاندارد ایزو 9001 را استقرار نمایید تا در سازمان، موضوعات سیستم مدیریتی فرهنگ سازی شود تا پس از آن بتوانید برای پیاده سازی سیستم های مدیریت دیگر، برنامه ریزی کنید.

 آشنایی با انواع ایزو

در گام دوم نحوه دریافت ایزو ارزان و فوری، شما می بایست با انواع ایزو آشنایی داشته باشید. اگر نسبت به ایزوها و گواهینامه های مربوط به آن ها آشنایی کامل ندارید بهتر است تا برای یک انتخاب مناسب از مشاوران مربوطه کمک بگیرید.

مشاور ایزو

همانطور که در مراحل نخست نحوه دریافت ایزو ارزان و فوری گفته شد، در نحوه دریافت ایزو ارزان و فوری شما به مشاوره و کمک های یک مشاور ایزو احتیاج دارید. البته مشاور ایزو می بایست مستقل باشد. چرا که در نحوه دریافت ایزو ارزان و فوری، خود مشاور ایزو نمی‌تواند سازمان را ممیزی کند. و به صدور گواهینامه ایزو بپردازد. بهتر است بدانید که در نحوه دریافت ایزو ارزان و فوری، موسساتی برای اینکه هزینه ی بیشتربگیرند. هم ممیزی و هم مشاوره ایزو را انجام می دهند. که این کار در نحوه دریافت ایزو ارزان و فوریبر خلاف قوانین سازمان های اعتباردهی می باشد.

انتخاب شرکت صادر کننده گواهی

در روش دریافت ایزو ارزان و فوری برای انتخاب شرکت گواهی دهنده ایزو باید به موارد زیر توجه کرد:

بررسی اعتبار شرکت گواهی دهنده در ایران یا کشوری که تصمیم به ارائه محصول یا خدمات به آن را دارید. شرکت گواهی دهنده ایزو، صدور گواهینامه ایزو و قرارداد های ممیزی استاندارد های مدیریتی ایزو را برای چرخه سه ساله تنظیم می کند. در این قرارداد ممیز مراقبتی برای دوره های آتی و یک ممیزی برای سال اول در نظر میگیرد.

ممیزی خارجی اول

در این مرحله از روند دریافت ایزو ارزان و فوری، مرحله ی اول ممیزی خارجی شروع می شود. که در این مرحله مدار مربوط به سیستم مدیریتی بازنگری شده و باید یک Gap Analysis از مجموعه ی فعالیت های مورد نیاز به منظور رسیدن به الزامات استاندارد و نحوه اخذ گواهینامه ISO ارائه شود. در این مرحله، سازمان ها مدارک مورد نیاز را شناسایی کرده و ارتباطشان را با فرایند های سازمان مشخص می کنند.

ممیزی خارجی دوم

در گام ششم نحوه دریافت ایزو ارزان و فوری بعد از تکمیل فرایند ها و اقدامات لازم در مرحله ممیزی اول، برای جلب اطمینان از تاثیر گذاری سیستم مدیریتی سازمان شما با در نظر گرفتن ایزو درخواستی از جمله ایزو 14001 ونحوه اخذ گواهی نامه ISO9001 ، مطابق با الزامات ISO ، مرحله دوم ممیزی انجام می شود.

در این مرحله، اگر سیستم مدیریتی شما با الزامات نحوه گرفتن استاندارد ISO مورد نظر دارای انطباق باشد، سازمان شما برای صدور گواهینامه ایزو توصیه خواهد شد و شما می توانید گواهینامه ایزو را دریافت کنید.

ولی در صورتی که سیستم مدیریت سازمان شما دارای عدم انطباق باشد. در شرکت گواهی دهنده در طی مقرراتی معین ه، به طور مکتوب گزارش آن را اعلام میکند. سپس هماهنگ با مقررات شرکت گواهی دهنده اقدامات لازم، صورت می گیرد.

نگهداری سیستم

در مرحله آخر روش اخذ ایزو ارزان و فوری باید بدانید که نگهداری از سیستم مدیریت ایزو، از مراحل دریافت گواهی ایزو سخت تر می باشد. در مرحله آخر نحوه دریافت ایزو ارزان و فوری و نحوه اخذ فایل ایزو برای ارتقای میزان آگاهی کارکنان، باید به طور منظم، دوره های آموزشی برگزار گردد. و همچنین برای اطمینان از رعایت استاندارد ایزو و همچنین بهبود مداوم در فرایند ها، باید اقدامات اصلاحی لازم و بازنگری مدیریتی به طور منظم اجرا شود.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط