اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران

گواهینامه ایزو برای رستوران
5/5 - (1 امتیاز)

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران

نحوه گرفتن گواهینامه ایزو برای رستوران ، سالن های غذا خوری و آشپزخانه‌های بزرگ طبخ غذا بسیار مهم هست. این مراکز جزو سازمان‌ها و مشاغلی محسوب می‌شوند که با سلامتی انسان‌ها رابطه‌ای مستقیم و تنگاتنگ دارند و رعایت اصول ایمنی و بهداشت و سلامت محیط کار و سلامت مواد غذایی در این نوع حرفه ‌‌ها بسیار اهمیت دارد. بهمین خاطر سازمان استاندارد جهانی ایزو با تنظیم قوانین و دستورالعمل‌هایی یکسری استانداردهای ایزو را تهیه و تدوین نموده است. استاندارد‌های ایزو در قالب گواهینامه‌های عمومی و تخصصی برای رستوران‌ها و مراکز مربوط به ارائه مواد غذایی و خوراکی دسته بندی شده‌اند.

استانداردهای عمومی ایزو مرتبط با رستوران

ایزو ۹۰۰۱ با نام سیستم مدیریت کیفیت و ایزو ۱۴۰۰۱ با نام سیستم مدیریت زیست محیطی و ایزو ۴۵۰۰۱ با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و ایزو ۱۰۰۰۲ با نام سیستم مدیریت کیفیت – رسیدگی به شکایات مشتریان از جمله گواهینامه‌های عمومی در حوزه مدیریتی می‌باشند که کلیه سازمان و شرکت‌ها و مشاغل از جمله رستوران‌ها می‌توانند دریافت نمایند.

استانداردهای تخصصی ایزو مرتبط با رستوران

گواهینامه ایزو 22000

گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ با نام سیستم مدیریت ایمنی در مواد غذایی بعنوان یک استاندارد تخصصی برای سازمان‌ها و شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که در حوزه صنایع غذایی و یا زنجیره تأمین صنایع غذایی و همچنین رستوران‌ها فعالیت دارند کاربرد دارند.

دریافت گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ به یک شرکت یا رستوران این امکان را می دهد به مشتریان خود نشان دهند که یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را در اختیار دارند همین امر باعث اطمینان مشتری نسبت به محصول می‌شود. این موضوع روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند زیرا مشتریان تقاضای غذای ایمنی دارند و رستورانها و غذا سازها نیاز دارند که مواد تامینی از تامین کنندگان آنها ایمن باشند. سازمان بین المللی استاندارد سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی را توسعه داده و کشورهای عضو آن از رویکرد سیستم مدیریت کیفیت استفاده کرده و آن را برای اعمال ایمنی مواد غذایی طراحی کرده اند که به طور گسترده مورد استفاده قرار داده می شود.

گواهینامه HACCP

گواهینامه HACCP یک استاندارد ملی مربوط به کشور آمریکاست که در کل دنیا رواج دارد. استاندارد HACCP پایه و اساس گواهینامه ایزو ۲۲۰۰۰ می‌باشد. این استاندارد دارای الزاماتی برای فرآیند ها و رویه های سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی است و سازمان را ملزم می کند که برنامه های پیش نیاز را اجرا کند.

مستلزم ایجاد یک سیستم مدیریت در استاندارد ایزو ۲۲۰۰۰ ایمنی مواد غذایی است و این به این معنی است که شما یک سیستم مستند در محل خواهید داشت و به طور کامل در سراسر تاسیسات خود اجرا می کنید. اجرای مستندات ایزو ۲۲۰۰۰ شامل موارد زیر می باشد:

برنامه های پیش نیاز موثر برای اطمینان از یک محیط بهداشتی تمیز

تجزیه و تحلیل خطر و طرح کنترل بحرانی توسعه یافته برای شناسایی و جلوگیری از بین بردن خطرات ایمنی مواد غذایی

ایجاد فرآیندهای سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی با مستندات آن برای ایمنی مواد غذایی در سراسر سازمان ( از جنبه های مدیریت و برنامه ریزی تجاری گرفته تا ارتباطات روزانه و عملیات ایمنی که مواد غذایی تاثیر میگذارد ).

فواید و مزایای استاندارد ISO 22000 در رستوران

داشتن یک خط مشی کلی برای سازمان شما که توسط مدیریت ارشد توسعه یافته است

تعیین اهداف که تلاش های شرکت شما را برای پیروی از این خط مشی هدایت می کند

برنامه ریزی و طراحی سیستم مدیریت و مستند سازی

نگهداری از سوابق عملکرد سیستم

ایجاد گروهی از افراد واجد شرایط برای تشکیل تیم ایمنی مواد غذایی

تعریف رویه های ارتباطی برای اطمینان از ارتباط موثر با مخاطبین

داشتن یک برنامه اضطراری و برگزاری جلسات بررسی مدیریت برای ارزیابی عملکرد ه

تامین منابع کافی برای عملکرد موثر شامل پرسنل آموزش دیده و واجدالشرایط

زیرساخت کافی و محیط کاری مناسب برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی

پیروی از اصول استاندارد HACCP و اجرای برنامه های پیش نیاز

ایجاد سیستم ردیابی برای شناسایی محصول

استقرار سیستم اقدام اصلاحی و کنترل محصول ناسازگار

حفظ یک رویه مستند برای رسیدگی به خروج محصول

کنترل دستگاههای نظارت و اندازه گیری

ایجاد و نگهداری و برنامه حسابرسی داخلی

تبلیغات موثر و برندسازی

توسعه و بهبود مستمر و سودآوری بیشتر

مراجع صدور گواهینامه‌های ایزو مرتبط با رستوران

مراکز صدور گواهینامه های ایزو به دو دسته مراجع صدور بین المللی و مراجع صدور خصوصی تقسیم بندی می شوند. مراجع صدور بین المللی گواهینامه ایزو تحت اعتبار یک مرکز اعتبار دهنده که عضو سازمان انجمن اعتباردهندگان بین المللی می باشد فعالیت می‌کنند. سطح اعتبار گواهینامه های ایزو که توسط مراجع بین المللی صادر می‌شوند بسیار بالا می باشد. مراجع خصوصی صدور گواهینامه ایزو به خاطر اینکه تحت اعتبار مراکز اعتبار دهنده عضو سازمان انجمن اعتباردهندگان بین المللی نمی باشند گواهینامه‌هایی که صادر می‌کنند از اصالت و اعتبار بین المللی برخوردار نیستند. مرکز سیستم کاران با داشتن چندین سال تجربه در حوزه اخذ گواهینامه ایزو با بهره‌گیری از بهترین مشاوران و کارشناسان بهترین و سریعترین خدمات و مشاوره رایگان را خدمت متقاضیان ارائه می‌دهد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط