اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

نحوه گرفتن گواهینامه IMS

گواهینامه IMS ( مدرک سیستم مدیریت یکپارچه )
4.9/5 - (7 امتیاز)

نحوه گرفتن گواهینامه IMS

نحوه گرفتن گواهینامه IMS بسته به موارد بسیاری دارد اما آنچه مهم است شناخت استاندارد های ایزو 9001 ، ایزو 14001 ، ایزو 45001 و IMS می باشد و یک اطلاع نسبی بابت سیستمهای مدیریتی ، سیستم مدیریت کیفیت ، سیستم مدیریت زیست محیطی ، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و سیستم مدیریت یکپارچه .

ایزو 9001 ISO9001 چیست؟

سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 اولین و مهمترین استاندارد و مادر تمامی استانداردها و پیش نیاز کلیه استانداردهای ایزو محسوب می گردد که شرکتها با هر گونه فعالیت به آن نیاز دارند. سیستم مدیریت کیفیت الزامات کیفی سازمانها را بیان می کند و ایجاد یک نظم سیستماتیک درون سازمان می کند. اولین و مهمترین استاندارد که به کلیه سازمانها توصیه می گردد، ایزو9001 هست.

ایزو 14001 ISO 14001 چیست؟

سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو14001 الزامات محیط زیست را برای شرکتها بیان می کند و اینکه یک سازمان چه الزامات و راهکارهایی را به کار گیرد تا آب و هوا و خاک و منابع طبیعی کمترین آسیب را ببینند و منابع طبیعی حفظ گردد. ایزو 45001 و ایزو 14001 مکمل یکدیگرند و به نوعی همراه یکدیگر هستند.

ایزو45001 ISO 45001 چیست؟

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو 45001 یکی دیگر از گواهینامه های عمومی می باشد که به عنوان مکمل ایزو 14001 می باشد و الزاماتی را بیان می کند در جهت سلامت کارکنان و بهداشت آنها و در نتیجه انگیزه بالای کارکنان در جهت فعالیت در محیط کاری ایمن .

سه استاندارد ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت ، ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی ، ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی در کنار هم معنا پیدا می کنند و تشکیل یک سیستم مدیریت یکپارچه را می دهند که همان طور که گفته شد به آن IMS گفته می شود.

نحوه گرفتن IMS

نحوه اخذ IMS به صورت قانونی شامل مراحل زیر می گردد:

انتخاب هدف از اخذ گواهینامه IMS

انتخاب مرجع صادر کننده گواهی نامه IMS

مستند سازی و پیاده سازی گواهی IMS

ممیزی داخلی و ممیزی خارجی

ممیزی نهایی

ثبت و صدور گواهینامه IMS

شرکتها از اخذ و دریافت IMS اهداف مختلفی دارند:

اخذ گواهینامه IMS برای مناقصات

دریافت گواهی IMS برای صادرات

گرفتن گواهی نامه IMS برای رقابت با رقبای همکار

دریافت IMS برای پیاده سازی واقعی سیستم مدیریت یکپارچه

صدور مدرک IMS برای پیشرفت و بهره وری بیشتر

اخذ IMS به واسطه اهداف سری سازمان

و اهداف دیگری که یک سازمان از اخذ IMS دارد.

انتخاب مرجع صادر کننده گواهینامه IMS

مراجع صادر کننده گواهینامه IMS

مراجع صادر کننده IMS دو دسته می شوند: یا IAF هستند و یا غیر IAF . قطعا این دو واژه برای متقاضیان غریب هستند و نیاز به توضیح بیشتر دارند. برای تشریح بیشتر این دو واژه ابتدا باید چند اصطلاح را توضیح داد تا بتوان به درک درستی از این دو مرجع رسید.

CB چیست؟

CB ها مراجع صادر کننده ایزو هستند که زیر نظر نهاد دولتی AB فعالیت می کنند و مجوز صدور می گیرند و تعداد CB ها بسیار فراوانند که هر کدام از آنها زیر نظر یک AB فعالیت می کند.

AB چیست؟

AB ها ، نهادهای دولتی هستند که به CB مجوز صدور می دهد و CB های زیادی تحت نظر AB فعالیت می کنند و این AB بایستی تحت نظارت نهاد بین المللی IAF فعالیت کند و از قوانینش تبعیت کند که از این AB ها می توان به NACI تنها AB تحت اعتبار IAF اشاره کرد و همچنین IAS آمریکا ، DAKKS آلمان ، UKAS انگلیس و SAS سوئیس از دیگر AB های کشورهای دیگر هستند و به همین منوال هر کشور برای خود نمایندگانی درون نهاد IAF دارد. جهت مشاهده AB های تحت اعتبار IAF به سایت IAF به آدرس دقیق WWW.IAF.NU مراجعه نمایید.

IAF چیست؟

نهاد بین المللی IAF که در راس قرار دارد و AB ها باید از قوانین آن تبعیت کنند و تمامی AB ها بایستی از آن مجوز بگیرند. نهاد IAF تنها نهاد معتبر معرفی شده درون سازمان جهانی ایزو هست.

پس گواهینامه IMS از طریق CB هایی صادر می گردد که تحت نظر AB هایی هستند که زیر نظر IAF فعالیت می کنند. این نوع گواهی IMS دارای بالاترین سطح اعتبار هست.

غیر IAF چیست؟

CB و AB داخلی که تحت نظارت IAF نیستند و خودشان مستقلا فعالیت دارند یعنی CB های داخلی تحت اعتبار AB های داخلی و اصطلاحا غیر IAF هستند.

نحوه اخذ گواهینامه IMS با سیستم کاران

در ابتدا با مرکز سیستم کاران با شماره تلفن 79165 – 021 تماس بگیرید. اطلاعات مورد نیاز خود را از مشاوران باتجربه مرکز به صورت رایگان کسب کنید و بعد از آن برای شما یک نامه ای با عنوان نامه اعلام قیمت ایزو میفرستند که درون این نامه برندهای مختلف با قیمتهای مختلف میاید. که متقاضی می تواند مناسب نیاز و شرایط خودش هر برندی را که مورد پسندش بود و تقاضا داشت، انتخاب کند. و بعد از آن برای متقاضی فرمی با عنوان فرم درخواست ایزو در قالب وورد میفرستند. که این فرم محتوای اطلاعاتی هست که شما متقاضی محترم بایستی پر کنید. بعد از آن توسط امور هماهنگی مرکز اطلاعات بررسی میشود و صحت و کم و کاستیهای آن چک می شود. در صورت نیاز به اصلاحات، اصلاحاتی که لازم است بشود و دوباره فرم جهت تاییدیه نهایی به متقاضی برمیگردد. بعد از طی روند مالی آن ، فایل شرکت متقاضی برای ممیزی و ثبت و صدور به قسمت اجرایی برای اقدامات بعدی می دهند.

جهت هر گونه سوال در خصوص گواهینامه IMS با مرکز سیستم کاران با شماره 79165 -021 تماس حاصل نموده و از خدمات رایگان مشاوره و راهنمایی استفاده نمایید. کارشناسان مرکز بطور 24 ساعته پاسخگوی شما هستند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط