اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

چجوری گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چه جوری گواهینامه ISO بگیریم؟
5/5 - (5 امتیاز)

چجوری گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چجوری گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟ نحوه اخذ و دریافت گواهینامه ایزو چگونه هست؟ چطور و از کجا گواهی ایزو بگیرم؟ دغدغه متقاضیان اخذ گواهی ایزو هست.

صفر تا صد گواهینامه ایزو ISO

خاصیت دریافت گواهینامه‌های ایزو این است که وقتی سازمانی درخواستش را اعلام می‌کند، مسئولیت کلیه مراحل اخذ و ارتباط با مرجع صدور گواهینامه ایزو بر عهده مراکز مشاوره ایزو گذاشته می‌شود. فقط کافی است که مدیر یا رابط یک مجموعه نامه و فرم ثبت نام دریافت گواهینامه ایزو را تکمیل نماید. سپس آن را در اختیار مشاوران و کارشناسان مرکز قرار دهد. فرمی را که مشاور در اختیار سازمان متقاضی قرار می‌دهد چند آیتم مهم به غیر از مشخصات شخصی مدیرعامل و مشخصات حقوقی شرکت در آن نیز سوال میگردد. آیتم‌هایی از قبیل نام مرجع صدور گواهینامه ایزو و نام گواهینامه‌های ایزو مورد نیاز می‌باشد. همچنین هزینه‌هایی که برآورد میشوند در مقابل هر گواهینامه قید میگردد. و طبق توافقات، طرفین قرارداد میبندند.

فرم ثبت نام گواهینامه ایزو

فرم ثبت نام گواهینامه ایزو یا Application form توسط سازمان و با کمک مشاور و کارشناس ایزو تکمیل می شود. سپس از طریق واتساپ یا تلگرام یا حضوری فرم درخواست ایزو به مرکز ارجاع می‌شود. که اگر غلط املایی یا اشتباهی در آن است تصحیح گردد. در نهایت کار اخذ گواهینامه ایزو شروع می‌شود. مرکز سیستم کاران از همان ابتدای دریافت فرم تا ثبت و صدور گواهینامه ایزو در کنار سازمان متقاضی می‌ماند.

مشاوره ایزو

مشاوران و کارشناسان با یک برنامه‌ریزی صحیح و درست و برقراری جلسات حضوری موارد مهم را بررسی می کنند. مواردی همچون وسعت سازمان و تعداد فرآیندها و تعداد پرسنل و کارگران و نوع محصولات و خدمات را مورد بررسی قرار می‌ گیرد. و باتوجه به مستنداتی که باید در سطح مجموعه طراحی و اجرا شوند نمونه مستندات گواهینامه ایزو درخواست شده را طراحی و تنظیم می‌کنند. مرکز سیستم کاران طی چندین سال تجربه کلیه نمونه مستندات را تنظیم و تهیه کرده است. مستندات به صورت رایگان در اختیار سازمان‌ها قرار می‌دهد.

مستندات رایگان ایزو

نمونه مستندات ایزو که توسط مرکز سیستم کاران تنظیم شده است در قالب فرمت WORD در اختیار مجموعه متقاضی گواهینامه ایزو قرار داده می‌شود. اگر سازمانی تیم کارشناسی متخصص و آشنا به استانداردهای ایزو داشته باشد میتواند طراحی و اجرا و پیاده سازی استاندارد‌های ایزو را انجام دهد ولی چنانچه از یک تیم کارشناسی بهره مند نباشد با وجود مرکز سیستم کاران داشتن نگرانی و دغدغه لازم نیست چرا که مرکز سیستم کاران تیمی قوی از کارشناسان و مشاوران متخصص را در اختیار سازمان متقاضی گواهینامه ایزو قرار می‌دهد.

پیاده سازی مستندات ایزو

قوانین و دستورالعمل‌های گواهینامه‌های ایزو با توجه به سطح سخت گیری مراجع صدور گواهینامه ایزو یک به یک اجرا می شوند. در مرحله بعدی یک ممیزی داخلی انجام می‌شود تا نقص ها و یا عدم انطباقات احتمالی برطرف شوند و در نهایت مرکز مشاوره سیستم کاران به اطلاع بازرس و کارشناس مرجع صدور گواهینامه ایزو می‌رساند تا برای ممیزی نهایی هماهنگی‌های لازم را انجام داده و وقت و زمان مشخصی را برای حضور ممیز تعیین کنند. ممیز وارد مجموعه می‌شود و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد اگر ایراد و نقصی مانده باشد اطلاع می‌دهد تا عیوب برطرف شود و اگر هم هیچ مشکلی وجود نداشته باشد بازرس رأی به صدور گواهینامه ایزو می‌دهد و گواهینامه با هماهنگی مرکز مشاوره سیستم کاران به دست سازمان متقاضی می‌رسد.

تمدید ممیزی مراقبتی سالیانه

سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گواهینامه ایزو باید بدانند که دریافت مدرک ایزو پایان کار نیست و نگهداری و مراقبت از استقرار سیستم‌های مدیریتی بسیار مهم می باشد. از همان ابتدایی که فرم ثبت نام در اختیار سازمان متقاضی قرار میگیرد یک آیتم به نام ممیزی مراقبتی نیز نگارش میشود. اعتبار گواهینامه‌های ایزو سه ساله می باشد ولی به شرط ممیزی مراقبتی سالیانه. اگر این آیتم توسط سازمان متقاضی حذف گردد و یا به آن توجهی نشود بعد از یک سال گواهینامه ایزو سالیانه‌ باطل می‌گردد.

نحوه تمدید ممیزی مراقبتی سالیانه ایزو

ممیزی مراقبتی سالیانه بدین منوال است که هر یک سال یکبار در طی مدت اعتبار گواهینامه یک ممیزی و بازرسی توسط کارشناس باید انجام شود تا اگر ایراد و نقصی در فرآیندهای مجموعه به وجود آمده است برطرف شود و مرجع صدور گواهینامه ایزو اطمینان حاصل کند که سازمان متقاضی پایبند تمام قوانین و الزامات طراحی شده از سوی سازمان استاندارد جهانی می باشد.

اهداف شرکتها از اخذ گواهینامه ایزو

حضور موفق در مناقصات دولتی و غیردولتی و قرار گرفتن در لیست تامین کنندگان مجاز کارفرمایان وندور لیست ( vendor List ) ، جلب اعتماد و رضایت مشتریان و مصرف کنندگان و کارفرمایان، انجام بازاریابی‌های گسترده و موفق و تبلیغات ویژه و حضور موفق در بازارهای داخلی و طراحی و پیاده سازی واقعی استانداردهای ایزو جهت صادرات کالا و ارائه خدمات در بازارهای بین المللی از جمله مزایا و فوایدی هستند که هر سازمان و مجموعه فعال در هر نوع کسب و کاری را به گرفتن انواع گواهینامه های ایزو متناسب با فعالیت هایش ترغیب میکند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط