ایزو ISO گواهینامه ایزو گواهینامه ISO گواهینامه HSE یا HSE - MS گواهینامه CE انواع گواهینامه های ملی و بین المللی معتبر و ارزان و فوری در کوتاهترین زمان ممکن و با کمترین هزینه

چگونه اعتبار گواهینامه خود را تمدید کنیم؟

چگونه اعتبار گواهینامه خود را تمدید کنیم؟
5/5 - (70 امتیاز)

چگونه اعتبار گواهینامه خود را تمدید کنیم؟

چگونه اعتبار گواهینامه خود را تمدید کنیم؟

گواهینامه های ایزو چطور صدور برایشان انجام میشود.

گواهینامه های ایزو چه زمانی تمدید اعتبار دارند.

در مورد گواهینامه های ایزو انواع مختلف را میتوان به شرکتها معرفی نمود. انواع گواهی نامه ها برای مشاغل کاری مختلف که هر مجموعه میتواند گواهینامه مورد نیاز خود را دریافت کند. در مورد گواهینامه های ایزو نحوه صدور گواهینامه و تمدید اعتبار گواهی نامه با هم متفاوت بوده تمام موارد باید به مشتری اطلاع رسانی شود. برای صدور گواهی نامه مراجع به دو دسته تحت اعتبار بین المللی و بدون اعتبار داشتن تقسیم میشوند. مراجع تمدید ایزو توسط نهاد بین المللی که IAF نام دارد تاییدیه دارند. صدور و تمدید با تاییدیه IAF انجام خواهد شد. اما مراجعی که اعتبار IAF را ندارند بدون اعتبار مراجع IAF تمدید گواهی نامه یا صادر کردن گواهی نامه انجام میدهند.

زمان انتشار گواهی ایزو

گواهی نامه های ایزو از سالهای قبل انتشار یافته و برای مشتریان که تمایل به دریافت این گواهینامه دارند صادر میگردد. در بحث استاندارد ایزو بدلیل اینکه سازمانهای مختلف نیاز به دریافت گواهینامه خواهند داشت باید گواهینامه را دریافت کنند. اول کار برای دریافت گواهینامه صدور گواهینامه انجام شده سپس یک سال بعد تمدید اعتبار گواهینامه برای مشتری ارسال خواهد شد. هزینه تمدید گواهینامه ها برای مراجع مختلف متفاوت میباشد. هر مرجع بسته هزینه های قابل پرداخت برای تمدید اعتبار گواهینامه را حساب کرده و به مشتری اعلام میکند.

تفاوت هزینه مراجع IAF و غیر IAF

از مراجع غیر IAF تا مراجع تحت اعتبار IAF هزینه های پرداخت تمدید اعتبار گواهینامه ایزو متفاوت میباشد. مراجع غیر IAF هزینه های تمدید را کمتر حساب کرده اما مراجع تحت اعتبار IAF هزینه های بالاتر را ابلاغ میکنند. دلیل بالاتر بودن هزینه های تمدید از مراجع تحت اعتبار IAF با دلار حساب شده از مشتری دریافت خواهد شد. اما در مورد مراجع غیر IAF علاوه بر اینکه هزینه کمتر حساب شده رجیستری گواهینامه را در آن میتوانند مشاهده کنند.

استعلام اعتبار گواهینامه ایزو
گواهینامه های ایزو بایستی قابلیت استعلام داشته باشند تا دارای اعتبار باشند

استعلام گواهینامه ایزو

گواهینامه های دریافتی به همراه نام شرکت در سایت مرجع قابل استعلام میباشد. مراجع تحت اعتبار بین المللی رجیستری سایت را با مراجع IAF می شناسند. کلمه IAF به معنی وابسته بودن مرجع تمدید ایزو که از طریق مراجع IAF انجام می دهند میباشد. اما مراجع بدون اعتبار IAF به این وابستگی را ندارند. مشتریانی که میخواهند صدور یا تمدید گواهینامه ایزو از طریق مراجع IAF انجام دهند به کلمه IAF دقت کنند زیرا درخواست تمدید گواهینامه ایزو توسط مراجع بین المللی وابسته به مراجع IAF میباشد. تمدید گواهی نامه فقط از طریق مراجع صدور یا تمدید انجام شده که به این مراجع اصطلاحا CB می گویند. این CB ها کار تمدید اعتبار گواهینامه را انجام میدهند.

اطلاع رسانی به مشتری ایزو

متقاضیان برای تمدید ایزو مراقب افراد کلاهبردار باشند این افراد با سواستفاده از عدم دانش متقاضیان از تمدید ایزو با مبالغ کلان برندهای مختلف را معرفی میکنند و کلمه IAF را هم بکار میبرند در حالی که همه برندها IAF ی نبوده و بسیاری از این گواهینامه ها با برندهای مختلف ساخته خود ایرانیان بوده و در داخل کشور تمام مراحل انجام تمدید انجام میشود. اگر می خواهید گواهینامه های ایزو دریافت کنید به مراجع تمدید که از طریق گوگل میتوانید آنها را شناسایی کنید رجوع کرده و اطلاعات کامل را از آنها دریافت کنید.

صادر کنندگان گواهی ایزو

CB های دارای تبحر در زمینه تمدید ایزو میتوانند شما مشتریان را راهنمایی کند تا به گواهی نامه مورد نظر خود برسید. برای تمدید گواهینامه ها بعضی از مراجع بسیار سخت گیر بوده و تمدید ممیزی را براحتی انجام نخواهند داد و بازرس با انجام بازرسی از مکان مورد نظر تاییدیه تمدید ایزو را اعلام میکند یا اینکه به دلیل عدم انطباقها در سازمانها یا شرکتها گزارشی مبنی بر اصلاح و رفع این عدم انطباقها ارسال کرده سازمان مورد نظر باید این عدم انطباق ها را برطرف نموده سپس بازرس مجدد به مجموعه سرکشی کرده و در صورت رفع عدم انطباقها دستور تمدید اعتبار را صادر میکند. تا زمانی که این عدم انطباق ها برطرف نشود بازرس تمدید را تایید نخواهد کرد.

اهمیت تمدید ایزو برای سازمانها

برای تمدیداعتبار ایزو برای بسیاری از مجموعه ها مهم بوده زیرا با انجام تمدید ایزو هم سازمان مذکور جهت شرکت در مناقصه شانس برنده شدن را داشته باشد و هم برای همکاری با کارفرمایان از این تمدید اعتبار استفاده نماید. بر روی  برگه گواهی نامه سه ساله تاریخ اعتبار خورده اما برای تمدید سالیانه جهت ثبت در سایت مرجع مشتری موظف به انجام تمدید هست. تاریخ سه ساله گواهینامه با تاریخ تمدید اعتبار به صورت میلادی بوده اما در برگه های گواهینامه میتواند به صورت سه ساله تمدید شود یعنی مشتری هزینه را واریز کرده و برای تمدید سالیانه دیگر هزینه ای پرداخت نخواهد کرد. یعنی مراجع برای صدور گواهی نامه برای مشتری هزینه را همراه با تمدید ایزو دریافت کرده و دیگر برای تمدید سالیانه هزینه دیگر دریافت نمیکنند.

دلیل واریز تمدید بهمراه صدور گواهی

هزینه تمدید و صدور گواهی وقتی با هم پرداخت شود تمدید اعتبار برای سه سال معتبر بوده و برای سال سوم و بعد از اتمام دوسال تمدید اعتبار مشتری مجدد باید برای صدور گواهینامه اقدام کند. از گواهینامه های ایزو برای راهنمایی مشتریان میتوان عنوان کرد که چه کشورهایی دارای تاییدیه اعتبار مراجع IAF هستند. کشورهایی همچون آلمان، انگلیس، آمریکا، بلژیک، سوئیس، از کشورهای دارای سطح برند موفق و معتبر در کل جهان بوده و بیشتر مشتریانی که میتوانند هزینه های سنگین این برندها را پرداخت نمایند از این مراجع تمدید اعتبار گواهینامه را دریافت میکنند. تمدیدگواهینامه از این برندها برای مشتری توسط CB ها امکان پذیر میباشد.  ارتباط میان CBها با مراجع IAF

مشتری برای دریافت تمدید از این کشورها از طریق CB هایی که با این کشورها در ارتباط است و تاییدیه مراجع IAF را دریافت کرده اقدام نمایند. برای تمدید اعتبار ایزو شرکتهای تولیدی یا خدماتی اقدام به تمدید اعتبار ایزو میکنند. این تمدید ایزوها برای مشتریانی که مناقصه دارند مهم بوده و برای برنده شدن در مناقصه باید تمدید ایزوها را انجام دهند. البته برای صادرات هم تمدید اعتبار گواهینامه مهم و لازم میباشد.

عدم تمدید نکردن ایزو

اگر رجیستری گواهی نامه انجام نشود شرکتهای تولیدی و صادرات نمیتوانند خدمات خود را ارائه دهند. مشتریان صادر کننده با خدماتی حتما نیاز به تمدید ایزوها دارند برای رهگیری گواهینامه ایزو کارفرمایان که تمایل به همکاری با شرکت متقاضی دارند به تمدید رجیستری گواهینامه اکتفا کرده و رجیستری را حتما جستجو میکنند. پس تمدید گواهینامه ایزو خیلی زیاد مهم میباشد. برای تمدید ایزو مراجع بسیار راحت برای مشتریان کار تمدید را انجام خواهند داد. انجام این تمدید اعتبار توسط CB ها انجام خواهد شد.

مراحل تمدید ایزو
تمدید گواهینامه ایزو بایستی هر ساله صورت گیرد تا گواهینامه های ایزو منقضی نگردد

مراحل تمدید ایزو

در تمدید ایزو بصورت سالیانه به مشتری اعلام شده و تاییدکردن مشتری برای تمدید ایزو به اعتبار یک ساله گواهی ختم خواهد شد. بحث بازرسی تمدید ایزو برای همه شرکتها و سازمانها و مشاغل مختلف اعلام می گردد. مشتریان با توجه به سیاست کاری خود اقدام به تمدید ایزو میکنند. تاریخ اعتبار تمدید ایزو در برگه چاپ شده هم قابل رویت میباشد. چاپ گواهینامه بصورت لاتین بوده و مشتریان برای اطلاعات بیشتر می توانند از CB ها اطلاعات بیشتر کسب نمایند. برای اجرایی کردن الزامات ایزو در سازمان می توان از پکیج مستندات ایزو کمک گزفت. این پکیج مستندات حدود سه هزار صفحه بوده که تمام بندهای ایزو و الزامات آن در این پکیج سی دی رایت شده که همراه صدور گواهینامه به مشتری تحویل داده خواهد داد. از جمله موارد بیان شده در الزامات ایزو موارد زیر می باشد.

بهبود مستمر

بهبود مستمر که هدف اصلی تلقی میگردد و به عنوان اهداف دراز مدت مورد توجه قرار می گیرد. این بهبود مستمر جزیی از مهمیات مجموعه تلقی می شود.

ایمنی شغلی و محیط زیست

كيفيت، ایمنی و بهداشت شغلی و حفظ محیط زیست مسئوليت همگان براي هريك از پرسنل شركت ، در هر شغل و در هر سطح ، افزایش كيفيت كار و نتيجه مطلوب فعاليت ها ، رعایت موارد ایمنی و بهداشت شغلی و حفظ محیط زیست از اهميت خاصي برخوردار بوده و ارتقاء به سوی تعالی در هر یک از موارد مذکور از طریق خدمات يكايك كاركنان حاصل می گردد.

توسعه نیروی انسانی

تكنولوژي، توسعه و نيروي انساني : با استفاده از تكنولوژي و تجهيزات مناسب و نيروهاي كارآمد و با انگيزه مي توان زمينه اطمينان از تعالی در کیفیت ، ایمنی ، بهداشت و محیط زیست را ايجاد نمود. و موارد دیگر که در مستندات گردآوری میگردد.

الزامات عملکردی در شرکتها

بکار گیری الزامات ایزو برای شرکتها به جهت ارتقای سطح کیفیت و سودآوری میتواند آنها را یاری نماید. انواع ایزو ها که میتوان بیان کرد ISO9001 ، ISO14001 ، ISO45001 ، ISO10002 ، ISO10003 ، HSE-MS و انواع ایزو های دیگر که در تمام جهان متقاضیان میتوانند دریافت کنند.

اعتبار تمدید برای شرکتهای مختلف

تمدید اعتبار گواهینامه ایزو برای شرکتهای مختلف که زمینه فعالیت مختلف دارند و گواهینامه های مرتبط با زمینه فعالیت خود را میتوانند دریافت کنند. انواع گواهینامه های دیگر که برای صادرات به کشورهای دیگر دریافت میشود. برای صادرات حتما باید تمدید گواهینامه را انجام داد. با داشتن رجیستری گواهینامه صادرات انجام خواهد شد.

اهمیت چارت سازمانی

در سازمان های وسیع که از واحدهای مختلف تشکیل می شود یک چارت سازمانی توسط استاندارد ایزو ایجاد میگردد که هر واحد مکانش مشخص هست و ارتباط با چه واحدهایی دارد را مشخص میکند. این چارت سازمانی میتواند نظم و هماهنگی بین تمام واحد را ایجاد کند تا سازمان کارایی بهتر را داشته باشد. تمام سازمانهایی که بی نظمی در مجموعه خود دارند با استفاده از کارشناس ایزو که بلد کار هست می توانند از این کارشناس کمک بگیرند تا هماهنگی بین تمام واحدها ایجاد شود. بحث استفاده از چارت سازمانی و هماهنگی بین تمام واحدها و همچنین برای پیاده سازی سیستم ایزو در سازمان توسط کارشناس ایزو انجام میشود.

موارد مهم استفاده از ایزو

از موارد مهم استفاده از استاندارد ایزو میتوان به ایمنی کارگران ساختمان، یا حفظ محیط زیست ما اشاره نمود. همچنین به جهت حفظ هوای پاک تا حد امکان باید کارخانه های صنعتی خارج از شهر بوده و فاصله زیادی با محل زندگی انسانها داشته باشد. آلودگی کارخانه های صنعتی بدلیل آلودگی فراوان باعث مشکلات جدی نظیر درگیر شدن انواع بیماری ها خواهد شد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

One Response

  1. ما از مرکز شما گواهینامه ایزو گرفتیم. خیلی می ترسیدیم که گواهینامه ای که می گیریم با توجه به هزینه مناسب و خدمات رایگانی که شما انجام میدید فاقد اعتبار باشه. اما تمامی گواهینامه های ایزو شما معتبر و قابل استعلام هستن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لینکهای مفید و مرتبط