اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟
5/5 - (8 امتیاز)

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟

چگونه گواهینامه ایزو بگیرم؟ نحوه دریافت گواهینامه ایزو به چه شکل هست؟ گواهینامه ایزو چیست و چرا باید گواهینامه ایزو دریافت کنیم؟ چگونگی دریافت گواهی ایزو ISO از مراجع معتبر ملی و بین المللی به چه نحوی هست؟ چطوری باید گواهینامه ISO بگیرم؟ برای شرکت در مناقصات چرا باید گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟ و عناوین مختلفی که شرکتها را به دنبال اخذ و دریافت گواهینامه ایزو به فضاهای مجازی می کشاند تا درون مرورگر گوگل جستجو نمایند. جهت دریافت و کسب اطلاعات و فهم درست از این سوال باید از اساس و بنیان شروع کرد. یعنی اول باید دانست که گواهینامه ایزو چیست و تا درک کرد که این گواهینامه ایزو ISO چه کاربردی دارد و سپس برسیم به درک اینکه چگونه و از کجا می توان گواهی ایزو گرفت؟

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهی ایزو یکی از انواع گواهی نامه های مهم می باشد که نشانه استاندارد سازی محصولات و خدمات و فرآیندهای یک سازمان می باشد. این استاندارد ها توسط سازمان جهانی ایزو تهیه و تدوین و منتشر می گردند. شرکتها با اهداف و مقاصد مختلف و متفاوتی اقدام به اخذ گواهینامه ایزو ISO می کنند. اما همگی آنها یک هدف دارند. هدفشان رسیدن به پیشرفت و بهره وری به دنبال دریافت گواهی ایزو هست. البته طراحی و پیاده سازی استانداردهای ایزو به معنای واقعی هر چند که سخت هست اما دور از دسترس نیست.

انواع گواهینامه های ایزو

گواهی نامه های ایزو ISO انواع و اقسام مختلفی دارند که همگی دارای مشخصه مختص خود هستند. اما نحوه دریافت همه آنها یکسان هست و یکجور صادر می شوند و نحوه دریافت گواهینامه های ایزو چه تخصصی و چه عمومی یک شکل هست و همه به یک نحو هست و تفاوت در چگونگی اخذ گواهینامه های ایزو ، در مثلا مراجع صادر کننده ایزو هست که از چه گروهی باشند و البته اهداف شرکتها هم در انتخاب این مراجع و مراکز موثر خواهد بود.

هزینه های اخذ گواهینامه ایزو

یکی از دغدغه های مهم در چگونگی اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ISO ، هزینه های دریافت گواهی ایزو هست که شامل بخشهای مختلفی می شود: میزان هزینه مشاوره ایزو ، هزینه ثبت و صدور گواهینامه ایزو و هزینه های پیش بینی شده و پیش بینی نشده ی دیگری که در اینجا به آن اشاره نشده است. مهم این هست که این هزینه ها بجا و درست خرج شوند و خدای نکرده سازمانها به دلیل عدم آگاهی کافی در دام شرکتهای تقلبی و اشخاص حقیقی و حقوقی کلاهبردار گرفتار نشوند که بهشان گواهینامه ایزو تقلبی را به جای گواهینامه ایزو اصل قالب می نماید. با توجه به مراجع صادر کننده ایزو و اهداف شرکتها این هزینه ها متغیر هست.

هزینه مشاوره ایزو

میزان هزینه مشاوره ایزو به موارد متعددی بستگی دارد از جمله میزان تجربه و تبحر مشاور ایزو ، هر چه تجربه ی مشاور ایزو بیشتر و بالاتر باشد، هزینه بیشتری بابت مشاوره دریافت خواهد کرد و هرچه مشاور تازه کار تر و ابتدایی تر باشد قطعا هزینه مشاوره کمتر خواهدبود. هزینه مشاوره ایزو خودش دارای چند بخش دیگر می شود: هزینه پیاده سازی و هزینه مشاوره ایزو .

هزینه ثبت و صدور گواهینامه ایزو ISO

میزان هزینه صدور ایزو بخش دیگر هزینه های اخذ گواهی ایزو را در بر می گیرد. قیمت ثبت و صدور گواهینامه ایزو بسته به نوع مرجع صادر کننده ایزو دارد که اصیل و دارای اعتبار IAF باشد و یا غیر IAF و از دسته مراجع داخلی که CB صادر کننده ایزو و AB اعتبار دهنده تحت اعتبار نهاد بین المللی IAF نیستند. درون کشور ایران به دلیل تحریمها و اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور و عوامل دیگر این دست مراجع ساخته شدند و کار راه انداز نیز هستند و مثلا برای مناقصات یا برندسازی و تبلیغات و رقابت و هر قصد و نیت دیکر کار شرکتها را راه می اندازند و اما غالبا در خصوص صادرات مجبورند از مراجع iaf گواهینامه ایزو خود را دریافت کنند. البته چنانچه شرکتی از اوضاع اقتصادی خوبی برخوردارست و شرایط مناسبی دارد خب بهترست گواهینامه ایزو اصل از نوع IAF را دریافت کند.

هزینه اخذ گواهینامه ایزو تحت اعتبار IAF و غیر IAF

به هر صورت هزینه اخذ گواهینامه ایزو با اصالت IAF قطعا دارای هزینه های بالاتری هست و شرکتها من باب رفع عدم انطباقها و مشاوره و ممیزی و صدور بایستی هزینه هایی پرداخت کنند اما در خصوص مراجع غیر IAF مشخصا چون پیاده سازی اختیاری و ممیزی نمایشی و صوری هست هزینه کمتری دارد. همچنین مدت زمان کمتری برای اخذ گواهی نامه ایزو از مراجع صادر کننده ایزو داخلی صرف می شود تا مراجع تحت اعتبار IAF .

 

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیرم؟

اخذ و دریافت گواهینامه ایزو اصلا کار سختی نیست و جهت اخذ گواهینامه ایزو متناسب نیاز خود تنها کافیست تا با مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران که سالهاست در خصوص مشاوره و ثبت و صدور گواهینامه ایزو فعالیت دارد تماس بگیرید. این مرکز یکی از قدیمی ترین و باسابقه ترین مراکز مشاوره و ثبت و صدور ایزو محسوب می شود. پس با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید و در سریعتیرین فرصت و با کمترین هزینه به گواهی نامه ایزو خود دست یابید. جهت اطلاع از دیگر خدمات مرکز و صدور دیگر انواع گواهینامه های ایزو آموزشی و شرکتی و انواع دیگر گواهیهای ملی و بین المللی با ما تماس بگیرید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

One Response

  1. ثبت و صدور گواهینامه ایزو با مشاوره و راهنمایی شرکت سیستم کاران از آن چیزی که تصور می‌کردیم آسانتر بود. حسن نیت و مشتری مداری مدیریت و کارشناسان مجموعه سیستم کاران باعث شد در مدت زمان مشخصی و با هزینه مناسب گواهینامه ایزو معتبر و قانونی را بگیریم. باز هم از شما تشکر میکنم و ارتباط با سیستم کاران به کاربران محترم پیشنهاد میدهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط