اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟
5/5 - (135 امتیاز)

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟

چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟ چگونگی اخذ گواهینامه ایزو و روند دریافت گواهینامه ISO از دغدغه های مهم شرکتهاست وقتی که نیاز به اخذ و دریافت گواهینامه ایزو پیدا می کنند. مراحل اخذ گواهینامه ایزو و اینکه چگونه گواهینامه ایزو بگیرید را در ادامه کاملا بیان کردیم. لطفا جهت آگاهی و شفاف سازی در جهت نحوه گرفتن گواهینامه ایزو متن را با دقت بخوانید و سپس جهت هر گونه سوالی با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید.

6 مرحله برای صدور گواهینامه ISO

1. استاندارد مناسب را انتخاب کنید

اولین گام در فرآیند صدور گواهینامه ISO و اینکه چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟ این است که باید بدانید کدام یک از استانداردها برای سازمان شما مناسب تر است و به شما کمک می کند تا اهداف و جاه طلبی های خود را برآورده کنید. برای کمک به شما برای شروع، ما چهار استاندارد کلیدی را خلاصه کرده ایم.

ایزو 9001

   ISO 9001 بر برآوردن نیازهای مشتریان شما، افزایش رضایت آنها و مستندسازی کیفیت فرآیندهای سازمان شما تمرکز دارد. دریافت گواهینامه ISO 9001 مزایای زیادی دارد. مهمترین مزیت اینست که بسیاری شرکتها جهت مناقصه ها به ISO 9001 به عنوان یک پیش صلاحیت نیاز دارند. مزیت بزرگ دیگر بهبود فرآیندهای داخلی یک سازمان هست، بنابراین شما به واسطه پیاده سازی ایزو9001 به سازمانی کارآمدتر نیز تبدیل خواهید شد.

ایزو 27001

   ISO 27001 بر امنیت اطلاعات تمرکز دارد. به دلیل سرقت اطلاعات سری سازمانها که متاسفانه امروزه بسیار این اتفاق می افتد اهمیت پیاده سازی یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات برای شرکتهایی که نیاز دارند اطلاعات آنها مخفی بماند بسیار مهم هست. به دست آوردن ISO 27001 نشان می دهد که شما امنیت اطلاعات را جدی می گیرید. فرآیند صدور گواهینامه ایزو همچنین به شما بینش مستقلی در مورد رویه های فعلی شما و نحوه بهبود آنها می دهد.

ایزو 14001

   ISO 14001 استانداردی است که چارچوب و معیارهای یک سیستم مدیریت زیست محیطی را تعیین می کند. صدورISO 14001می تواند به سازمان شما کمک کند تا شیوه های زیست محیطی خود را بهبود بخشد، کارآمدتر شود و ضایعات را کاهش دهد، به شما برتری در برابر رقبا و بهبود شهرت شما می دهد.

ایزو 45001

   ISO 45001 استاندارد سلامت و ایمنی است. این برای کمک به ارتقا و محافظت از سلامت (اعم از جسمی و روحی) کارکنان شما وجود دارد. بهبود بهداشت و ایمنی شغلی می تواند منجر به رضایت بیشتر کارکنان، روزهای مریضی کمتر از محل کار و نیروی کار کارآمدتر شود.

ممکن است فکر کنید بیش از یک گواهی وجود دارد که می تواند به کسب و کار شما کمک کند. خوب، ایزوهایی مانند 14001 و 9001 یا 27001 و 45001 شباهت هایی در سیستم مدیریت خود دارند، به این معنی که شما به راحتی می توانید دو یا چند گواهینامه ایزو به طور همزمان دریافت کنید.

مزایای تکمیل دو ISO به طور همزمان این است که یک سیستم مدیریت کارآمد به جای دو ISO دارید که به شما امکان می دهد دو ISO را سریعتر از انجام جداگانه آنها تکمیل کنید.

فرآیند پیوستن به این معنی است که تیم شما می تواند هر دو گواهینامه را به طور همزمان پوشش دهد، اختلالات را برای نیروی کار شما کاهش دهد و آن را در یک فرآیند هموار ادغام کند.

اگر قبلاً یکی از این گواهی‌ها را دارید و می‌خواهید دیگری را معرفی کنید، گزینه‌های شما این است که منتظر بمانید تا سیستم مدیریتی شما دوباره به ممیزی نیاز داشته باشد یا نظارت را به جلو بیاورید. این با هزینه های اضافی همراه است، بنابراین تکمیل دو مورد به طور همزمان مقرون به صرفه ترین راه برای انجام چندین گواهینامه ایزو است.

2. سازمان صدور گواهینامه ایزو را درست انتخاب کنید

سومین گام در اینکه چگونه گواهینامه ایزو ISO بگیریم؟ انتخاب مرجع صادر کننده ایزو هست. همه نهادهای صدور گواهینامه ایزو برابر نیستند، انتخاب مناسب گام مهمی به سوی موفقیت است.

ممکن است به شما گفته شده باشد که برای واجد شرایط بودن برای مناقصه برای یک قرارداد خاص به گواهینامه ISO نیاز دارید. ممکن است وسوسه انگیز باشد که به اولین سازمانی که وعده و چرخش سریع را می دهد، بپرید، اما در اینجا واقعاً باید به کیفیت فکر کنید.

در طول تحقیق خود موارد زیر را بررسی کنید:

   آیا خدمات اعتباربخشی ایزو معتبر هستند؟ در ایران NACI تنها مجوز رسمی دولتی برای سازمانهایی است که گواهینامه ایزو ، آزمایش و بازرسی خدمات را ارائه می کنند.

   بررسی های آنلاین آنها چگونه است؟ آیا مشتریان قبلی از خدماتی که دریافت کرده اند راضی بوده اند؟

   به دنبال ارزش افزوده باشید، آیا یک پورتال مشتری اختصاصی، منابع اضافی در وب سایت آنها وجود دارد؟

   دنبال کنندگان اجتماعی آنها چگونه است؟ آیا مردم با بینش صنعت خود به صورت آنلاین درگیر هستند؟

هنگام مناقصه برای قراردادهای جدید، اعتبار مراجع IAF گاهی اوقات یک الزام است. با انتخاب یک مرجع صدور گواهینامه با کیفیت ، از هرگونه غافلگیری ناخوشایند در هنگام رد درخواست خود جلوگیری خواهید کرد.

3. ذینفعان را همراهی کنید

با جلب رضایت همه از همان ابتدا، کل فرآیند صدور گواهینامه کارآمدتر خواهد بود. اگر در مهلت مقرر برای مناقصه هستید، آخرین چیزی که نیاز دارید این است که ذینفعان تلاش های شما را برای به دست آوردن همه چیز در جای خود عقب نشینی کنند.

گواهینامه را به عنوان یک مشارکت مشاهده کنید: کمک و حمایتی را که از سازمان صدور گواهی انتخابی خود دریافت خواهید کرد، در نظر بگیرید. در حالی که نهادهای معتبر IAF نمی توانند مشاوره ارائه دهند (برای جلوگیری از تضاد منافع)، مهم است که مرجع انتخابی شما پاسخگو و حمایت کننده باشد. یک ارائه دهنده گواهینامه کیفیت در هر مرحله با شما خواهد بود.

ارتباطات کلیدی است: در جریان نگه داشتن همه افراد و ارائه مزایای صدور گواهینامه ایزو ، این روند را بسیار روان تر می کند. اگر افراد کلیدی از همان روز اول موضوع کسب و کار را درک کنند، زمانی که شروع به پیاده سازی سیستم مدیریت خود می کنید، زمان بسیار آسان تری خواهید داشت.

آموزش و توسعه: یک دوره مقدماتی سریع برای صدور گواهینامه ISO نقطه شروع خوبی برای تصمیم گیرندگان است، زیرا به خلاصه کردن و برجسته کردن مزایای کلیدی گواهینامه کمک می کند.

پس از دریافت گواهینامه، راه اندازی آموزش در سراسر شرکت را در نظر بگیرید. یک دوره آموزش الکترونیکی به کارکنان شما کمک می کند تا تغییرات اعمال شده و مزایای آنها را درک کنند – کمک به تقویت مشارکت کارکنان.

4. مرحله 1 ممیزی

کلمه ممیزی ممکن است ترسناک به نظر برسد، اما ممیزی مرحله 1 ساده است. این به سادگی برای درک فرآیندهای فعلی کسب و کار شما است تا بتوان توصیه هایی برای بهبود آنها ارائه داد. شما نیازی به داشتن چیزی ندارید، صرفاً به دنبال یافتن فرصت‌ها است تا بتوان یک برنامه اقدام را گردآوری کرد. شما یک گزارش کامل دریافت خواهید کرد که در آن هر گونه شکاف در رویه های فعلی و اقدامات لازم سازمان شما باید انجام دهد.

5. توسعه سیستم مدیریت

پس از ممیزی مرحله 1، باید یک سیستم مدیریتی را بر اساس توصیه های ممیز خود ایجاد کنید. سیستم مدیریت مجموعه‌ای از مستندات است که فرآیندهای کسب‌وکار شما را مشخص می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه استاندارد مورد نیاز برای صدور گواهینامه ایزو را برآورده خواهید کرد.

مراجع صادر کننده ایزو ، بسته‌های ابزاری را برای کمک به شما ارائه می‌دهد که این مستندات قالبی هستند که می‌توانید استفاده کنید. شما فقط باید آنها را تغییر دهید تا منعکس کننده رویه های تجاری شما باشند. ارسال مدارک نیز ساده است و روند بسیار آسانی دارد.

6. مرحله 2 ممیزی

هنگامی که مستندات خود را ارسال کردید، یک ممیز بازدید دیگری را انجام می دهد تا ببیند آیا به اهداف تعیین شده در مرحله 1 ممیزی خود دست یافته اید یا خیر. اگر همه چیز درست باشد، گواهینامه به شما اعطا می شود. در غیر این صورت، ممیز شما را از طریق اقدامات لازم برای هدایت شما در مسیر درست راهنمایی می کند. ممیزی دیگری در تاریخ بعدی برنامه ریزی خواهد شد تا مطمئن شود همه چیز درست است.

پس از صدور گواهینامه ISO ، برای اطمینان از بهبود مستمر و رعایت استانداردها، سالانه مورد ممیزی قرار می گیرید.

گواهینامه ISO می تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار پیروز شوید، کارایی را بهبود بخشید، شهرت سازمان خود را بهبود بخشید و شما را از رقبای خود متمایز کند. این مراحل را دنبال کنید و به زودی از مزایای آن بهره مند خواهید شد. اگر به دنبال بهبود فرآیندهای داخلی کسب و کار خود هستید، درباره ISO 9001 بیشتر بخوانید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

One Response

  1. درود بر شما
    سخت گیری ممیزی و بازرسی قوانین اجرای شده ایزو تا چه حد هست؟ بازرسین شرکت‌های ایزو با برندهای بین المللی ایزو از همان کشورهای خارجی هستند یا ایرانی
    لطفاً تمام هزینه‌های مربوط به اخذ ایزو را برای بنده ایمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط