اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه‌های مورد نیاز در مناقصه

گواهینامه‌های مورد نیاز در مناقصه و اخذ انواع گواهینامه های ایزو ، HSE ، CE و انواع گواهینامه ملی و بین المللی را از سیستم کاران بخواهید
4.4/5 - (361 امتیاز)

 

گواهینامه‌های مورد نیاز در مناقصه

گواهینامه‌های مورد نیاز در مناقصه بسیارند. گواهی های مورد نیاز در مناقصه را کارفرمای مناقصه گزار تعیین میکند. مناقصه گزینه‌ و فرآیندی است که پیمانکاران جهت برعهده گرفتن پروژه‌های با منفعت و سودده در آن شرکت می‌کنند. سازمان‌ها و شرکت‌ها جهت حضور در مناقصات باید کلیه مدارک و گواهینامه‌های مورد نیاز را داشته باشند . اکثر سازمان‌های دولتی و خصوصی دوست دارند نتیجه بسیار مطلوب و بهتری از نتیجه کار خود داشته باشند. بغیر از ذکر عنوان هزینه‌ها گزینه های دیگری را نیاز دارند. کارفرمای مناقصه گزار مدارکی همچون داشتن انواع گواهینامه‌های تخصصی با سیستم‌های مدیریتی با کیفیت از متقاضیان شرکت در مناقصات خواستار می‌‌شوند.

گواهینامه های بین المللی مناقصات کدامند؟

گواهینامه‌های مناقصه بصورت بین المللی می‌باشند. این دست گواهینامه ها از طریق مراجع صدور بین المللی اتخاذ می‌گردند. یکسری گواهینامه‌ها توسط ارگان‌های دولتی برای سازمان‌هاب متقاضی صادر می‌شوند. سه گواهینامه صلاحیت پیمانکاری ( رتبه ) ، گواهینامه تأیید صلاحیت شرکت‌های خدماتی ( مجوز اداره کار ) ، گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران بعنوان گواهینامه‌های داخلی و ملی شناخته می‌شوند. حال به معرفی تک تک گواهینامه‌‌ها و مدارک مورد نیاز مناقصه‌ها می‌پردازیم.

پرکاربردترین گواهی های ایزو برای مناقصات کدامند؟

گواهینامه‌های مناقصه مهمترینش شامل اخذ انواع گواهینامه‌های ایزو می‌باشد. یکسری گواهینامه های ایزو بصورت عمومی برای کلیه کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرند و یکسری هم بصورت تخصصی مربوط به همان فعالیت مورد نظر صادر می‌گردند.

از مهم‌ترین گواهینامه‌های ایزو ISO میتوان ISO 9001 را نام برد که با نام سیستم مدیریت کیفیت بعنوان مرجع و مادر تمام گواهینامه عمل می‌کند. دو گواهینامه دیگر با نام‌های ISO 14001 بعنوان سیستم مدیریت زیست محیطی و ISO 45001 بعنوان سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی هم بعنوان گواهینامه‌های پر کاربرد نقش مهمی در پیاده سازی سیستم‌های مدیریتی برای سازمان‌ها و شرکت‌ها دارند. گواهینامه ایزو 45001 ویرایش شده گواهینامه ایزو 18001 (OHSAS  ) می‌باشد. هنگامی که سازمانی قوانین و‌ دستورالعمل‌های این سه گواهینامه را در مجموعه خود پیاده و اجرا نماید بنوعی می‌توان گفت سازمان سیستم IMS یا همان سیستم مدیریت یکپارچه دارد. اخذ و دریافت گواهینامه IMS می‌تواند بعنوان یک گزینه امتیاز آور برای متقاضیان حضور در مناقصات باشد.

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری برای مناقصات

گواهینامه صلاحیت پیمانکاری با نام‌های رتبه پیمانکاری یا گرید پیمانکاری یا گرید ساجات یا رتبه سازمان برنامه و بودجه هم نامیده می‌شود. گواهی صلاحیت پیمانکاری یکی ‌دیگر از گواهینامه‌های مناقصه‌ می‌باشد. این گواهینامه دارای طبقه بندی از شماره پنج تا یک می‌باشد که هرچه رتبه سازمان‌ها عدد کمتر باشد یعنی در زمینه فعالیت خود امتیاز بالاتری کسب کرده است و این یک نقطه قوت برای سازمان جهت شرکت در مناقصات هست. گواهینامه رتبه پیمانکاری برای شرکت‌های فنی و مهندسی می‌باشد و توسط مرکز سازمان برنامه و بودجه ( ساجات ) صادر می‌گردد.

گواهی نامه صلاحیت شرکت‌های خدماتی برای مناقصات

گواهینامه صلاحیت شرکت‌های خدماتی یا همان مجوز اداره کار که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ( اداره کار ) استان مورد نظر صادر می‌گردد. این گواهینامه برای شرکت‌های با زمینه فعالیت در امور آشپزخانه و رستوران، تعمیر و نگهداری و تجهیزات و وسایل اداری، خدمات عمومی و نگهبانی ، فضای سبز ، تأسیسات ، چاپ و تکثیر و حمل و نقل صادر می‌گردد.

گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران برای مناقصات

گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران یکی از مهم‌ترین گواهینامه‌های مورد نیاز برای حضور در مناقصات می‌باشد که در طی این دو سال تأکید ویژه‌ای جهت اخذ این گواهی توسط کارفرمایان مخصوصا سازمان‌های دولتی شده است. پیش نیاز اخذ گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران داشتن یکی از دو گواهینامه رتبه پیمانکاری یا مجوز اداره کار می‌باشد. لازم به ذکر است بدانید گواهینامه تأیید صلاحیت ایمنی پیمانکاران هم نیز توسط وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی صادر می‌گردد و کاملا با گواهینامه HSE صادره از طرف مراجع صدور متفاوت می‌باشد.

گواهینامه رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکتهای انفورماتیکی برای مناقصات

گواهینامه رتبه انفورماتیک هم یکی از گواهینامه‌های مورد نیاز در مناقصات برای شرکت‌های با زمینه فعالیت IT و ITC می‌باشد. این گواهینامه قبلا توسط شورای عالی انفورماتیک صادر میشد. ولی با انحلال شورای عالی انفورماتیک این گواهینامه هم توسط مرکز سازمان برنامه و بودجه یا همان ساجات صادر می‌گردد. گواهینامه رتبه انفورماتیک دارای طبقه بندی از شماره هفت تا یک می‌باشد و قطعا کسب رتبه با عدد کمتر امتیاز بالاتری برای سازمان مورد نظر بهمراه خواهد داشت.

مرکز مشاوره و اطلاع رسانی سیستم کاران با کوله باری از تجربه، تخصص، دانش و مهارت در زمینه اخذ گواهینامه‌های مورد نیاز در مناقصات هم قدم با سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی گام برمی‌دارد و به تحقق پیوستن کلیه خواسته‌های سازمان‌ها و پیروزی در مناقصات سرلوحه کلیه امورات مرکز مشاوره سیستم کاران می‌باشد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

One Response

  1. ما یه شرکت نفتی بزرگ داریم که میخوایم توی مناقصات شرکت کنیم. چه گواهینامه هایی برامون لازمه که با دست پر بریم واسه شرکت توی مناقصه و توی وندورلیست شرکت نفت هم میخوایم وارد بشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط