اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو ، صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی

گواهینامه ایزو ، صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی
4.8/5 - (19 امتیاز)

 

گواهینامه ایزو ، صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی

گواهینامه ایزو ، صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی ایزو 29001 هست. شرکتهای فعال زمینه ی صنعت نفت و گاز و پتروشیمی به جهت اهداف و مقاصد خودشان دنبال دریافت گواهی های بین المللی ایزو هستند. گواهینامه های ایزو که مختص شرکتهایی هست که در این سه حوزه نفت و گاز و پتروشیمی فعالیت می کنند. تمامی صنایع و حوزه ها برای خودشان استانداردهایی مختص خودشان دارند. شرکتهای فعال حوزه نفت و گاز و پتروشیمی نیز از این قاعده و قانون مستثنا نیستند. آنها نیز برای خود و صنایع مختص خود ایزو مخصوص حرفه صنایع خود دارند.

گواهینامه ایزو ویژه سازمانهای فعال حوزه نفت و گاز و پتروشیمی به طور کل دو گروه می شوند. آنها به دو دسته تقسیم می گردند.

گروه اول

گروه اول گواهینامه های ایزو عمومی هستند که در بین تمامی حوزه ها و مشاغل و صنایع عمومیت دارند. صنایع نفت و گاز و پتروشیمی نیز مانند دیگر حوزه ها به آن گواهینامه های ایزو عمومی نیاز دارند و برایشان مفید هست. این گواهینامه ها شامل سه گواهینامه عمومی می شوند که مختصرا در ذیل بهشان خواهیم پرداخت. این استانداردهای عمومی که برای تمامی مشاغل و حرفه ها و صنایع نیز کاربردی هست. برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی نیز اثربخشی بالا و چشمگیری حتی بیشنر از استاندارد تخصصی این صنعت دارد را می توان اینطور تعریف کرد.

استانداردهای ایزو عمومی برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کدامند؟

استاندارد ایزو 9001 ISO9001 تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت مهمترین استاندارد ایزو عمومی هست.

 ایزو14001 ISO14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی دیگر استاندارد ایزو عمومی هست.

استاندارد ایزو45001 ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی از انواع دیگر استاندارد ایزو عمومی هست.سخ

HSE و یا HSE – MS سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای و زیست محیطی دیگر استاندارد عمومی مورد نیاز شرکتهای فعال در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی است.

این چهار استانداردی که در بالا گفته شد استانداردها و گواهینامه های لازمه برای تمامی مشاغل هست. شرکتها و سازمانهای فعال حوزه نفت و گاز و پتروشیمی نیز از همین قانون تبعیت می کنند و جهت بهره وری نیازمند دریافت این گواهینامه ها هستند. شرکتهای فعال در هر حوزه همچون نفت و گاز و پتروشیمی می توانند، جهت کسب اطلاعات تکمیلی خود جهت اخذ گواهی نامه های عمومی ایزو با مرکز سیستم کاران تماس حاصل کنند. طی تماس از خدمات مشاوره رایگان مرکز بهره مند گردند. به روزترین اطلاعات را از مرکز سیستم کاران و مشاورین مجرب دریافت نمایید.

گروه دوم

یکسری گواهینامه های ایزو برای شرکتهای نفت ، گاز و پتروشیمی تخصصی هستند. شرکتهای فعال در زمینه نفت و گاز و پتروشیمی مانند دیگر شرکتها برای خودشان گواهینامه هایی دارند که تخصصی هستند. شرکتهای فعال این حوزه شامل وارد کنندگان و صادر کنندگان و تولید کنندگان و تامین کنندگان قطعات صنعت نفت و گاز و پتروشیمی هستند. همچنین پیمانکاران این حوزه جهت فرآیندهای متعدد کاری خود علاوه بر گواهی نامه های ایزو عمومی که در بالا بیان شد به یکسری استانداردهای تخصصی نیز نیاز دارند. این استانداردها را می توان اینگونه بیان کرد.

استاندارد ایزو29001 ISO29001 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی است. ایزو 29001 به عنوان یکی از پرکاربردترین و مهمترین انواع گواهینامه های ایزو بین المللی مطرح هست. تمامی شرکتهایی که در زمینه صنعت نفت و گاز و پتروشیمی فعالیت دارند به دنبال اخذ ایزو 29001 هستند.

دیگر استانداردهای حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی

از دیگر استانداردهای صنعت نفت و گاز و پتروشیمی به جز استاندارد ایزو29001 دو استاندارد IP و IW هستند. IP و IW که از درجه اهمیت پایین تری برخوردارند. آنها خیلی پرکاربرد نیستند و اما در این حوزه مطرحند. هر چند بین المللی نیستند می توان به دو استاندارد IP و همچنین IW اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص استانداردهای تخصصی حوزه نفت و گاز و پتروشیمی با مرکز سیستم کاران تماس حاصل بفرمایید. مشاورین مرکز به صورت 24 ساعته پاسخگوی سوالات شما می باشند.

پر کاربردترین گواهینامه های ایزو برای شرکتهای فعال حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کدامند؟

با توجه به تفاسیر بالا این سوال پیش خواهد آمد که کدام گواهینامه های ایزو مهمتر هستند و بهترست شرکتهای فعال نفت ، گاز و پتروشیمی آن را دریافت کنند؟ اولین و مهمترین گواهی ایزو که طبیعتا مهمتر از بقیه استانداردهای نعریف شده است استاندارد سیستم مدیریت کیفیت ایزو9001 هست که البته نه در این صنعت بلکه در تمامی صنایع به عنوان پیش نیاز استانداردها هست و اصطلاحا استاندارد مادر نامیده می شود و پس ایجاب می کند که اول شرکت گواهی ایزو9001 را بگیرد و سپس جهت اخذ استانداردهای عمومی و تخصصی تصمیم بگیرد.

گواهینامه های مورد نیاز شرکتهای فعال در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی کدامند؟

اگر شرکت فعال در حوزه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به جز ایزو9001 بخواهد استاندارد دیگری بگیرد بایستی سراغ ایزو29001 برود و پس ایزو9001 و ایزو29001 استانداردهای مهم این صنایع هستند و حالا ممکنست شرکت فعال حوزه صنایع نفتی بخواهد به جز این دو گواهی ، گواهی نامه های دیگری را دریافت کنند که آن موقع می تواند سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو14001 ، سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو 45001 و سیستم مدیریت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست HSE – MS را دریافت کند. متقاضی محترم حوزه صنایع نفتی و دیگر حوزه ها جهت تعیین و اخذ استانداردهای ایزو عمومی و تخصصی دیگر تنها کافیست با شماره های مرکز سیستم کاران تماس حاصل نمایند.

ایزو 9001 و ایزو29001 و تفاوت میان آنها چیست؟

ایزو9001 الزامات کیفی و عمومی تمامی استانداردها من جمله صنایع نفت و گاز و پتروشیمی را در خود دارد و یکسری الزامات مهم مورد نیاز این صنعت درون ایزو9001 تعریف گردیده است و پس می توان اینگونه تعریف کرد که الزامات 9001 در دل 29001 تعریف شده است، به همین جهت توصیه می شود قبل یا همزمان با اخذ هر نوع استاندارد تخصصی ، همچون ایزو29001 ، گواهی ایزو9001 طراحی و پیاده سازی و اخذ گردد.

مرکز سیستم کاران بعنوان بزرگترین و با سابقه ترین سازمان ارائه دهنده اطلاعات گواهینامه ایزو داخلی و بین المللی در خدمت کلیه علاقمندان و متقاضیان گواهینامه ISO29001 ، گواهی ایزو 29001 ، مدرک ایزو 29000 ( گواهینامه ISO29001 ) میباشد همچنین شما می توانید کلیه مستندات هر استانداردی را بطور رایگان از مرکز سیستم کاران تهیه نمایید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

One Response

  1. گواهی ISO‌9001 را ما حدود چند سال پیش برای شرکت در مناقصه گرفتیم. الان از اعتبارش گذشته و ما دوباره به این گواهی نامه و گواهینامه hse هم نیاز داریم . میشه راهنمایی بفرمایید باید چکار کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط