اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو – اخذ ایزو

اخذ گواهی نامه ایزو
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه ایزو اخذ ایزو

گواهینامه ایزو – اخذ ایزو در ابتدا مستلزم اینست که شرکت متقاضی اخذ ایزو از اعتبار شرکت صادر کننده ایزو و مراجع صادر کننده ایزو اطلاع کافی و کامل و مکفی داشته باشند. و جهت این امر بایستی سطح اطلاعات خود را نسبت به شرکتهای صادر کننده و مراجع گواهی دهنده ایزو بالا ببرند. از طرق مختلف این اطلاعات را به دست بیاورند و یکی از این راهها سرچ در گوگل و فضاهای مجازی هست. غالبا طی این جستجو متقاضیان با نام مرکز سیستم کاران و زیر گروههای این مرکز برخورد میکنند. مجموعه بزرگ سیستم کاران با کادری مجرب متقاضیان را جهت شناخت شرکتهای گواهی دهنده ایزو اصل و معتبر راهنمایی می کند.

متقاضیان ایزو بجهت اینکه بسیاری شرکتها هستند که مدعی صدور گواهی نامه ایزو اصیل و با اصالت هستند. و اما در واقعیت امر گواهی بدون اعتبار صادر می کنند بایستی مطلع و آگاه باشند. زیرا مدعیان صدور گواهی ایزو اصل بسیار زیادند. و متاسفانه بدلیل عدم نظارت یک نهاد دولتی تعدادشان رو به افزایش هست.آنها با ترفندهای مختلف و دادن شکل ظاهری موجه سعی در نشان دادن گواهی فتوشابی بدون اعتبار دارند. و خودشان را تنها مرجع صادر کننده ایزو معتبر معرفی می کنند.

روش شناخت اصالت گواهی نامه ایزو و تشخیص گواهی اصیل از گواهی نامه های نامعتبر

برای شناخت اصالت گواهی ایزو و دانستن اینکه یک گواهینامه ایزو اصیل هست و یا خیر بایستی سازمانها سه مقوله ( AB ، CB و IAF ) را که در ذیل بدانها بطور مختصر می پردازیم دانسته و در موردشان اطلاعات کافی داشته باشند. لذا تقاضا می شود با حوصله این متن را خوانده و مطالعه بفرمایید. و در صورت نداشتن وقت و حوصله با تماس با مرکز سیستم کاران و استفاده از خدمات مشاوره رایگان اطلاعات کافی را کسب نمایید. این سه مقوله بسیار مهم بوده و حائز اهمیت هستند و در ادامه بدین سه مبحث مهم در اصالت ایزو می پردازیم. و با سه سوال قطعا مواجه می شویم که پاسخشان در ادامه بیان می گردد. سه مبحث مهم در اصالت گواهینامه ایزو شامل IAF چیست؟ CB چیست و AB چیست، می باشد.

CB چیست؟

به مراجع صادر کننده گواهی نامه ایزو CB اطلاق می شود که تحت اعتبار و مدیریت یک نهاد بالا دست با عنوان اختصاری AB مدیریت می شوند. CB در همه جای دنیا حتما باید تحت نظارت و اعتبار یک AB باشد و اگر بخواهد در حوزه صدور گواهینامه ISO فعالیت کند بایستی تحت نظر AB مدیریت شوند و مجوز صدور گواهی ایزو بگیرند والا فاقد هر گونه اعتبار هست. گرفتن مجوز صدور ایزو از طریق AB به راحتی ممکن نیست و مراجع بسیاری هستند که این مجوز را ندارند و با اصطلاحات و القاب و اسامی مختلف و بنوعی بازی با کلمات برندهایی تقلبی می سازند. بهمین جهت شرکت متقاضی اخذ ایزو بایستی دارای اطلاعات و آگاهی کافی باشند.

AB چیست؟

مراجع اعتبار دهنده گواهی نامه ایزو AB ها هستند که در حقیقت یک نهاد و سازمان دولتی هست و هر کشور حداقل برای خودش یک نماینده و عضو AB دارد که اسامیشان در سایت IAF آمده است و AB های شرکتها خودشان گواهی نامه ایزو را صادر نمی کنند و صدور گواهی نامه های ایزو را به دیگر شرکتها می دهند و AB ها تحت نظر و تحت اعتبار و تحت قوانین IAF باید باشند و از جمله AB کشورهای مختلف می توان بدین AB ها اشاره کرد:

مرکز ملی تایید صلاحیت ایران باعنوان NACI تنها AB ایران در نهاد بین المللی IAF است.

AB متعلق به انگلستان یکیشان UKAS است.

AB نهاد آلمان میتوان DAKKS را نام برد.

SAS یکی از AB های کشور سوئیس است.

IAS از AB های معروف متعلق به آمریکاست.

COFRAC از AB کشور فرانسه هست.

ACREDIA یکی از انواع AB معروف کشور ایتالیا است.

اینها معروفترین AB های متعلق به کشورهای نامبرده است و البته خیلی کشورها چندین AB دارند و AB های بسیاری در کشورهای دیگر هستند که در این مقال نمی گنجند و متقاضیان می توانند برای دیدن AB های هر کشوری اینجا را کلیک نمایند.

IAF چیست؟

انجمن IAF انجمن بین المللی اعتبار دهندگان هست که در بالاترین راس مراجع صادر کننده ایزو قرار دارد. IAF مخفف اصطلاح لاتین International Accreditation Forum هست. انجمن IAF اعضای بسیاری دارد و هر کشور درون این نهاد برای خودش عضوی دارد و اصطلاحا AB هایی دارد که تحت نظر IAF فعالیت می کنند. هر کشور درون IAF حداقل یک عضو دارد.

CB تحت اعتبار AB با عضویت IAF

با این تفاسیر و توضیحات بدین نتیجه می رسیم که CB تحت نظر و اعتبار یک AB فعالیت می کند و مجوز صدور می گیرد که خود آن AB تحت نظر و اعتبار IAF بوده و عضویت IAF را داشته باشد و گواهینامه ایزو اصیل و اصلی ایزو گواهی نامه ای هست که طی روند این پروسه صادر می گردد و هستند شرکتها و افراد سودجو و متقلب که در این میان اقدام به صدور گواهی ایزو کپی و فتوشاپی با ظاعر سازی نام برند و شکل گواهینامه ایزو می کنند در صورتی که آن گواهی نامه هیچ گونه اعتباری ندارد با این تفاسیر توصیه اکید می گردد که قبل از هر اقدامی مراجع صادر کننده ایزو اصیل را بشناسید.

جهت دریافت و اخذ گواهینامه ایزو اصل با کمترین هزینه و در کمترین زمان با کلی خدمات رایگان دیگر از طریق مرکز سیستم کاران اقدام فرمایید تا خیالتان راحت باشد. مرکز سیستم کاران بزرگترین و اولین مرکز جهت ثبت و صدور گواهینامه های ایزو می باشد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط