اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو از آلمان

گواهینامه ایزو از آلمان
5/5 - (10 امتیاز)

گواهینامه ایزو از آلمان

گواهینامه ایزو از آلمان و دیگر کشورها دغدغه شرکتهای متقاضی اخذ گواهینامه ایزو هست. ایزو سازمانیست که کلیه استانداردها و الزاماتشان داخل آن سازمان تهیه و تدوین می گردند. و کشورهای زیادی درون آن سازمان عضوند و مقر سازمان جهانی ایزو ISO در ژنو سوئیس هست. کلیه استانداردها در داخل سازمان جهانی ایزو تهیه و تدوین گردید و مورد بررسی قرار می گیرند. سپس طی یک جلسه و وقتی بعد از بررسی آن استاندارد با کسب اکثریت آراء تایید گردید به عنوان استاندارد منتشر می گردد. و وارد عرصه جهانی می شوند. ایزو الزامات تدوین شده مشاغل و حرفه ها و حوزه های مختلف را در خود تعریف و تبیین می کند. برای کلیه مشاغل الزامات لازمه تعریفی در قالب استاندارد به عنوان راهگشای سازمانها تدوین میگردد. الزامات تعریفی به گونه ای نقشه راه آنها جهت بهره وری هست.

استانداردهای بسیاری درون سازمان جهانی ایزو تدوین شد. که کلا می توان آنها را دو دسته تعریف کرد: استانداردهای ایزو عمومی و استانداردهای ایزو تخصصی . سازمان جهانی ایزو ISO تمامی این استانداردهایی که تدوین می گردند را درون سایت خودش طبق آخرین ورژن مصوب قرار می دهد. جهت مشاهده انواع استاندارد با آخرین ورژن مدون می توانید به سایت WWW.ISO.ORG وارد شوید و انواع استاندارد را در آنجا مشاهده نمایید.

آلمان هم یکی از کشورهایی هست که عضو سازمان جهانی ایزو بوده و درون این سازمان عضویت دارد. و نمایندگانشان درون نهاد بین المللی IAF عضو می باشند و تحت نهاد بین المللی IAF مانند باقی کشورها فعالیت می کنند.

IAF چیست؟

IAF تحت عنوان نهاد بین المللی اعتبار دهندگان با مخفف IAF به عنوان بالا دست ترین نهاد اعتبار دهی می باشد. که کلیه استانداردهای ایزو مدون تحت نظر IAF بالاترین اعتبار را دارند. و سازمان جهانی ایزو تنها این نهاد را جهت ثبت و صدور ایزو معتبر می داند. AB ها یا همان مراجع اعتبار دهنده ایزو به عنوان نمایندگان IAF هستند. که به CB ها یا همان مراجع صادر کننده ایزو اعتبار می بخشند. و به آنها مجوز صدور گواهی ایزو را می دهند. کلیه AB ها می بایستی از نهاد IAF تابعیت کنند و تابع قوانین این نهاد باشند. گواهینامه ایزو بااصالت به همین روال صادر می شود. یعنی آن دست گواهی نامه ها که نهایتا تحت اعتبار IAF هستند. و از طرف AB های فعال تحت نظارت IAF اعتبار ثبت و صدور دارند.

AB های کشورهای مختلف

نمایندگان زیادی از کشورهای مختلف یا همان AB های بسیاری در داخل نهاد IAF عضویت دارند. مثلا نماینده ایران NACI می باشد که تنها مرجع IAF در ایران هست و از نمایندگان کشورهای دیگر می توان از آلمان DAKKS ، انگلستان UKAS ، ایتالیا ACCREDIA و سوئیس SAS و AB استرالیا JAS-ANZ نام برد. باید به این نکته توجه داشت که هر AB اجازه صدور ایزو به تعداد محدودی از انواع گواهی ایزو را می دهد و AB ها مجوز صدور تمامی انواع و اقسام گواهی ایزو را ندارند و به عنوان مثال یک AB اجازه صدور ایزو 13485 را دارد و یک AB دیگر مجوز صدور ایزو 13485 را ندارد. جهت اطلاع و آگاهی از اینکه هر کدام از AB ها اجازه صدور کدام استاندارد را دارد به سایت IAF به آدرس WWW.IAF.NU وارد شوید.

امروزه دلالان و سودجویان و کلاهبرداران زیادی به بازار ورود کرده اند که به ثبت و صدور گواهی نامه ایزو فیک می پردازند و می گویند که این گواهی نامه زیر نظر DAKKS آلمان هست و لوگو DAKKS و IAF را نیز روی آن می زنند اما آن گواهینامه فیک و تقلبی می باشد. البته لازم بذکرست که از آوریل سال 2021 کلیه مراجع ثبت و صدور ایزو حق ندارند لوگو AB و IAF را بر روی گواهی ایزو درج کنند و به همین جهت خود IAF اقدام به رجیستری می کند. جهت این امر و اعتبار سنجی گواهی نامه ایزو تحت اعتبار IAF بایستی وارد سایت www.iafcertsearch.org شده و سپس مشخصات خواسته شده را وارد کرده و استعلام اعتبار ایزو IAF از طریق همین سایت گرفته شود.

اخذ گواهینامه ایزو با سیستم کاران

مرکز سیستم کاران یکی از مراکز عام المنفعه اطلاعات و آگاهی های لازم را در خصوص اصالت ایزو و همچنین مراجع صادر کننده ایزو تحت اعتبار تمامی AB های کلیه کشورها از جمله آلمان را در اختیار درخواست کنندگان اخذ گواهینامه ایزو قرار می دهد. مشاورین مرکز سیستم کاران با شناخت و شناسایی تمامی AB ها هر نوع اطلاعاتی را که متقاضیان در خصوص مراجع صادر کننده ایزو و AB ها دارند را در اختیارشان قرار می دهد.

در میزان اعتبار سنجی و نحوه استعلام و رجیستری انواع گواهی ایزو با بهره گیری از وجود مشاورین خبره آنها را راهنمایی می کند. تا آنها در دام افراد شیاد و کلاهبردار و سودجو که خودشان را معتبرترین مرجع معرفی می کنند. و اما با ظاهر سازی و عوام فریبی و همچنین درج لوگو و برچسب و نیز مهر برجسته و بسیاری ترفندهای مختلف گواهی نامه معتبر اما در عین حال فیک صادر می کنند که در حقیقت امر فاقد اعتبار هست. آنها با ساختن سایتهایی با عناوین دهان پر کن و فریبنده گواهی های ایزو را درون آن سایتها دارای قابلیت رجیستری معرفی میکنند که حتی نام سایتها ساختگی هست. و با سواستفاده از نام برندهای مختلف و کم و اضافه کردن پسوند و پیشوند و با بازی کلمات شبیه سایتها معتبر ساخته شده اند.

با مرکز ما و مشاورین ما از خدمات مشاوره رایگان بهره مند شوید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

One Response

  1. گواهی ایزو با برند dakks چقدر هزینه بر هست؟ آیا باید کلیه هزینه‌های اخذ همان ابتدای قرار داد پرداخت شود یا اینکه میتوانیم بصورت دو یا سه مرحله هزینه گرفتن گواهینامه ایزو را پرداخت کنیم؟ کشور آلمان چه برندهای دیگری جهت ثبت و صدور گواهینامه ایزو دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط