اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو | از کجا گواهینامه ایزو بگیرم؟

گواهینامه ایزو | از کجا گواهینامه ایزو بگیرم؟
4.7/5 - (23 امتیاز)

 

گواهینامه ایزو | از کجا گواهینامه ایزو بگیرم؟

گواهینامه ایزو | از کجا گواهینامه ایزو بگیرم؟

گواهی نامه ایزو چیست؟

شرایط ثبت نام گواهینامه ایزو چیست؟

آدرس سایت ثبت نام گواهی ایزو

مراجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو

مراکز ثبت و صدور گواهینامه ایزو IAF

مراجع ثبت و صدور گواهینامه ایزو غیر IAF

تفاوت مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو IAF و گواهینامه ISO غیر IAF

گواهی نامه ایزو چیست؟ و اینکه، از کجا گواهینامه ایزو بگیرم؟ مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو کدامند؟ شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو در ایران کدامند؟ نهاد صادر کننده گواهینامه ایزو ISO کدامند؟ گواهینامه ISO چیست؟ نهاد معتبر صادر کننده گواهینامه ایزو ISO چه نهادهایی هستند؟ و هزاران سوال دیگر که برای متقاضیان اخذ گواهی ایزو پیش میاید.

در اولین گام برای متقاضیان ثبت و صدور گواهی نامه ایزو سوالات متعددی پیش میاید. آنها به دنبال دریافت تمامی سوالاتشان درون فضای مجازی میگردند. درون مرورگرهای مختلف جستجو همچون گوگل به دنبال کسب اطلاعات بیشتر می گردند. هر کدام با عبارتی ممکنست جستجو کنند که مختص خودشان هست.

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از اولین و بزرگترین مراجع مشاوره و نیز ثبت و صدور گواهینامه ایزو می باشد. سیستم کاران با حضور مشاورین با تجربه و خدمات مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان اخذ و ثبت و صدور گواهینامه ایزو می باشد.

گواهینامه ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو | از کجا گواهینامه ایزو بگیرم؟ گواهی نامه ایزو یکی از انواع گواهینامه های مورد نیاز و مهم برای شرکتهاست که با اهداف مختلف و متعددی به دنبال دریافت گواهینامه ایزو می روند و از این جهت نیز با سوالات متعددی روبرو خواهند شد. عمده اهداف و متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو ، گواهی ISO را می خواهند برای اینکه درون مناقصات شرکت کنند و یا دریافت گواهی ایزو را برای صادرات میخواهند و یا اهداف دیگر که اگر بخواهیم اهداف شرکتها را از دریافت گواهینامه ایزو ISO به طور کلی بررسی و طبقه بندی کنیم می توانیم چنین بیان کنیم:

اخذ گواهینامه ایزو برای شرکت درون مناقصات

دریافت گواهینامه ایزو برای صادرات

اخذ گواهی نامه ایزو برای تبلیغات و برند سازی

دریافت گواهی ایزو برای رقابت میان رقبا

اخذ گواهی نامه ایزو برای مطرح شدن در بازارهای داخلی

دریافت گواهینامه ایزو برای مطرح شدن در بازارهای جهانی

اخذ گواهی ایزو به منظور پیاده سازی واقعی

و بسیاری از اهداف دیگر که شرکتها جهت دریافت گواهی ایزو دنبال می کنند اما غالبا در صادرات بیشتر پیش میاید که شرکتها به دنبال اخذ گواهی ایزو میروند. آنچه مهم هست مراجع صادر کننده ایزو هستند که بعد از تعیین هدف دریافت گواهینامه ایزو نوبت به مراجع و مراکز و شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو می رسد که در ادامه به این مبحث خواهیم پرداخت.

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از اولین و بزرگترین مراجع مشاوره و نیز ثبت و صدور گواهینامه ایزو می باشد. سیستم کاران با حضور مشاورین با تجربه و خدمات مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان اخذ و ثبت و صدور گواهینامه ایزو می باشد.

گواهی نامه ایزو | مراجع صدور گواهینامه ایزو

 

شرایط ثبت نام گواهینامه ایزو چیست؟

سازمان‌ها و شرکت‌های فعال در هر نوع کسب و کاری می‌توانند متقاضی انواع گواهینامه‌های ایزو باشند. سازمان بین المللی استاندارد ISO برای تمام مشاغل صنعتی، تولیدی و غیر تولیدی و خدماتی استاندارد‌های ایزو را تهیه و تدوین نموده است. بنابراین هر سازمانی که دارای یک دفتر مرکزی یا یک مجموعه فعال در حال انجام فرآیند داشته باشد می‌تواند قوانین و الزامات استاندارد‌های ایزو را طراحی و اجرا نماید. شرایط ثبت نام ایزو بسیار آسان است.

اهداف سازمانها در انتخاب نوع CB یا مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو تأثیر می‌گذارد. انتخاب نوع CB شرایط طراحی و اجرا و آموزش و مشاوره و پیاده سازی مستندات ایزو را تحت تأثیر قرار می‌دهد. مراجع ثبت و صدور گواهی ایزو با اعتبار IAF نسبت به طراحی و استقرار سیستم‌های مدیریتی ایزو سخت گیری می‌کنند. در نتیجه مجموعه خواهان ایزو ملزم هست مراحل تهیه نمونه مستندات، مشاوره و آموزش کارکنان و اجرا و ممیزی ایزو را کامل و جامع طی نماید.

بنابراین شرایطی همچون حجم سازمانی و تعداد پرسنل و تعداد فرآیندهای سازمانی و تعداد گواهینامه‌های ایزو در مدت زمان و هزینه صدور اثر گذار خواهند بود. اما اگر سازمان‌های خواهان ایزو CB های بدون اعتبار IAF را انتخاب نمایند الزامی در اجرای واقعی استاندارد‌های ایزو ندارند. در نتیجه گواهینامه ایزو صرف نظر از وسعت سازمانی و تعداد نیروی انسانی در مدت زمان کوتاهی با هزینه بسیار کم صادر می‌شود.

 

آدرس سایت ثبت نام گواهینامه ایزو چیست؟

اکثر سازمانها و شرکتها جهت اخذ و دریافت انواع گواهینامه‌های ایزو در فضای مجازی گوگل آدرس سایت ثبت نام ایزو را جستجو و دنبال می‌کنند. اما فقط با آدرس و اسامی شرکتها و مراکز مشاوره فعال در حوزه ایزو روبرو می‌شوند‌‌. سایت واحد و مشخصی جهت ثبت و صدور گواهینامه ایزو وجود ندارد. آیا میتوان در سایت ISO برای اخذ ایزو ثبت نام کرد؟

جواب خیر است. مالکیت سایت ISO به آدرس WWW.ISO.ORG برای سازمان بین‌المللی استاندارد هست. سایت ایزو صرفاً جهت اطلاع رسانی و انتشار اسامی استانداردهای ایزو باضافه مشخصه‌های فنی آنها می‌باشد. وظیفه سازمان ایزو ثبت و صدور گواهینامه ایزو نمی‌باشد. بنابراین سازمان‌ها و شرکت‌های خواهان ایزو باید جهت ثبت و سفارش انواع گواهینامه ISO ابتدا با یک مرکز مشاوره ایزو ارتباط برقرار نمایند.

شرکت‌های فعال در حوزه ایزو بعنوان مراکز واسطه میان مشتریان و مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو فعالیت می‌کنند. روش کار بدین صورت است که فرم ثبت نام گواهی نامه ایزو در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد. بعد از تکمیل فرم درخواست کلیه مراحل اخذ توسط مرکز مشاوره کنترل و هدایت می‌شود.

 

مراجع صادر کننده گواهی نامه ایزو

مراکز ثبت و صدور گواهینامه ایزو به طور کلی دو گروه می شوند و می توان مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو را اینگونه تعریف کرد:

مراجع صدور گواهینامه ایزو IAF

مراکز صدور گواهینامه ایزو غیر IAF

مراجع صدور گواهینامه ایزو IAF

مراکز صادر کننده گواهینامه ایزو اصلی ترین مرجع ثبت و صدور گواهی ایزو ISO توسط نهاد بین المللی IAF صادر می گردد. مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو را در اصطلاح CB می نامند که خود این CB ها باید تحت اعتبار یک نهاد دولتی با عنوان AB فعالیت کنند که در نهایت خود این AB بایستی تحت اعتبار نهاد بین المللی تحت عنوان IAF فعالیت کرده و مجوز فعالیت دریافت نماید.

این گروه از گواهینامه های ایزو اصیل ترین نوع گواهینامه ایزو محسوب می گردند که دارای اصالت بین المللی هستند و دارای اعتبار جهانی . این گروه از گواهینامه های ایزو با توجه به استانداردهای جهانی و قوانین جهانی بین المللی صادر می گردند و مراجع صادر کننده ایزو و نهادهای اعتبار دهنده بایدتابع قوانین بین المللی باشند. هر قانونی که نهاد بین المللی IAF تعیین کند AB ها بایستی ازآن تابعیت کنند و طبق همان قوانین به CB ها مجوز ثبت و صدور می دهند

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از اولین و بزرگترین مراجع مشاوره و نیز ثبت و صدور گواهینامه ایزو می باشد. سیستم کاران با حضور مشاورین با تجربه و خدمات مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان اخذ و ثبت و صدور گواهینامه ایزو می باشد.

مراجع صدور گواهینامه ایزو غیر IAF

سری دیگر مراجع صادر کننده گواهینامه ایزو تحت اعتبار نهاد بین المللی IAF نیستند و CB و AB مستقل از نهاد IAF هستند. اینگونه مراجع ثبت و صدور گواهینامه ISO در داخل کشور فعالیت می کنند و وابسته به نهاد IAF نیستند. قطعا این تیپ گواهی های ISO دارای اعتبار IAF نیستند و گواهینامه های ایزو صادره توسط CB های تحت نظارت AB هایی هستند که وابسته به IAF نیستند.

این مراجع و مراکز بنابر دلایلی راه اندازی شدند مانند تحریمها و اوضاع اقتصادی و سیاسی و … و امروزه بسیاری از متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو به دنبال گواهینامه های ایزو غیر IAF می روند زیرا هم قیمت مناسب تری دارند و هم در مدت زمان کمتری صادر می گردند و به همین جهت بسیار رواج پیدا کرده اند.

مراجع صدور غیر IAF برای غالب اهداف کارآمدی دارند مثلا برای مناقصات که مهمترین هدف شرکتهاست در غالب موارد ایزو غیر IAF کافی هست مگر در مواقع نادر که کارفرمای مناقصه گزار اعلام کند که گواهینامه ایزو ارائه شده دارای اعتبار IAF باشد که بعید به نظر میرسد. اخذ گواهینامه ایزو برای تبلیغات و برند سازی ، رقابت با رقبا ، مطرح شدن در بازار داخلی و غیره،برای تمام اینموارد دریافت گواهینامه ایزو ISO از مراجع غیر IAF کارساز خواهد بود.

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از اولین و بزرگترین مراجع مشاوره و نیز ثبت و صدور گواهینامه ایزو میباشد. سیستم کاران با حضور مشاورین با تجربه و خدمات مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان اخذ و ثبت و صدور گواهینامه ایزو می باشد.

گواهی نامه ایزو | تفاوت میان مراجع صادر کننده ایزو IAF و غیر IAF

مراجع صادر کننده گواهی نامه ایزو IAF و گواهینامه ISO غیر IAF

تفاوت مراجع صادر کننده گواهی نامه ایزو IAF و گواهینامه ISO غیر IAF

مراجع صادر کننده گواهی ایزو دارای اعتبار IAF ، با اصالت ترین نوع گواهینامه ایزو هستند و اما سخت و طبق قوانین بین المللی صادر می شوند و صدور آنها ضمن اینکه به دلایلی چون پیاده سازی و ممیزی زمانبر خواهد بود، هزینه بر نیز هست. رفع عدم انطباقها جهت ممیزی و استفاده از مشاورین باتجربه و پیاده سازی مبالغ هنگفتی را می خواهد تا یک سازمان متقاضی به استانداردهای اخذ گواهی ISO برسد.

مراجع صادر کننده گواهی ایزو دارای اعتبار غیر IAF ، اصالت مراجع IAF را ندارند اما به سهولت و آسانی به دست میایند. پیاده ساری در این گروه مراجع اختیاری هست اما در خصوص مراجع IAF اجباری ، ممیزی نیز صوری انجام می گیرد در حالیکه در مراجع دارای اعتبار آی ای اف ممیزی واقعی و سختگیرانه انجام می شود. صرف زمان و هزینه بالا در مراجع IAF چشمگیر هست و اما در خصوص مراجع غیر IAF زمان و هزینه کمتری صرف خواهد شد.

مرکز سیستم کاران به عنوان یکی از اولین و بزرگترین مراجع مشاوره و نیز ثبت و صدور گواهینامه ایزو با حضور مشاورین با تجربه و خدمات مشاوره رایگان در خدمت متقاضیان اخذ و ثبت و صدور گواهینامه ایزو می باشد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

2 Responses

  1. گواهینامه های ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ با اعتبار IAF‌را از مرکز سیستم کاران با هزینه مناسب دریافت کردم. یکسری مراکز برای گواهی نامه IMS هم هزینه می‌گرفتند ولی سیستم کاران این گواهی را بصورت رایگان اهدا کردند. از تلاش بی وقفه و مشتری شما ممنونم.

  2. گواهینامه های ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۴۵۰۰۱ با اعتبار IAF‌را از مرکز سیستم کاران با هزینه مناسب دریافت کردم. یکسری مراکز برای گواهی نامه IMS هم هزینه می‌گرفتند ولی سیستم کاران این گواهی را بصورت رایگان اهدا کردند. از تلاش بی وقفه و مشتری مداری شما ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط