اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو برای فست فود

گواهینامه ایزو برای فست فود
5/5 - (2 امتیاز)

گواهینامه ایزو برای فست فود

گواهینامه ایزو برای فست فود بسیار کاربردی و حائز اهمیت هست. فست فودها از غذاهای مورد علاقه بخصوص در نسل کودک و نوجوان و جوان می باشد و گرایش به فست فودها بسیار زیاد هست و بسیاری از جوانان و نوجوانان و کودکان به ساندویچ و پیتزا و انواع اسنک و انواع غذاهای فست فودی حتی به صورت روزمره به نوعی عادت کرده اند و همین امر افراد را به سوی فست فودها کشانده و حضور در فست فودها و یا حتی سفارش از فست فودها رواج پیدا کرده و این دست غذاها خواهان بسیاری دارد پس بسیار مهم هست که فست فودها الزامات کیفی را رعایت کنند و عملکرد آنها با استانداردهای ملی و بین المللی مطابقت داشته باشد و همین امر نیز فروشندگان آگاه فست فود ها را به سوی گواهی نامه های ISO و اخذ ایزو کشانده است و البته این بسیارخوب است و حتی این امر تبلیغ بسیار خوبی برای مشتریان هست و جلب مشتری به جهت امنیت خاطر از استفاده از غذای ایمن و با کیفیت .

چه گواهینامه ایزو برای فست فود مناسب است؟ گواهینامه ایزو برای فست فود چه کارآیی دارد؟ آیا برای فست فود نیاز به اخذ گواهی ایزو دارم؟ گواهی ISO به درد فست فود می خورد؟ استانداردهای ایزو برای فست فود کدامند؟ گواهی نامه ISO برای فست فود از کجا بگیرم؟ مراجع صادر کننده ایزو برای فست فود ؟ نحوه اخذ گواهی نامه ایزو برای فست فود چگونه است؟ اینها سوالاتی هست که برای فروشندگان فست فودها پیش میاید و سوالات متعدد دیگری که برای متقاضیان اخذ ایزو برای فست فود پیش خواهد آمد.

انواع گواهی ایزو برای فست فود

گواهینامه های ایزو مورد نیاز برای فست فود را می توان اینگونه تعریف کرد: یکسری گواهی نامه های عمومی ایزو برای فست فودها ، یکسری گواهی نامه های ایزو تخصصی برای فست فود .

گواهینامه ایزو عمومی برای فست فود

گواهی نامه های ایزو عمومی برای فست فود را می توان اینگونه تعریف کرد:

گواهی نامه ایزو9001 ISO9001 سیستم مدیریت کیفیت برای فست فود

گواهینامه ایزو14001 ISO14001 سیستم مدیریت زیست محیطی برای فست فود

گواهی ایزو45001 ISO45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی برای فست فود

گواهینامه HSE یا HSE-MS سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی برای فست فود

گواهینامه ایزو10002 ISO10002 سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان

ایزو10004 ISO10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان

گواهینامه های ایزو عمومی برای فست فود غالبا شش گواهی نامه های بالا هست و اگر بخواهیم یک اولویت بندی تعریف کنیم ابتدا ایزو9001 توصیه می شود که چنانچه فروشندگان این صنف و هر صنف دیگری بخواهند یک گواهی ایزو بگیرند گواهینامه 9001 الزامات کیفی تمام استانداردها را در خود دارد و جهت تمامی مشاغل الزامات لازمه شان را جهت استانداردسازی فرآیندهایشان بیان می کند. بعد از گواهی نامه ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی دیگر گواهینامه ای هست که به سازمانهای مختلف منجمله فست فودها توصیه می شود و بعد از آن ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی به عنوان استاندارد عمومی دیگر هست که درجه اهمیتش مساوی با ایزو14001 می باشد و به تمامی سازمانها و همچنین رستورانها و فست فودها و کنرینگ و سالن پذیرایی سه استاندارد عمومی ایزو9001 و ایزو14001 و ایزو45001 توصیه می گردد که از طراحی و پیاده سازی این سه استاندارد در هر سازمانی یک سیستم مدیریت یکپارچه ایجاد می شود که اصطلاحا بهش IMS می گویند و چنانچه فست فودی بیش از این گواهی نامه های عمومی را بخواهد دو استاندارد ایزو 10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان و استاندارد ایزو 10002 سیستم مدیریت رسیدگی به شکایات مشتریان توصیه می شود.

گواهی نامه های ایزو تخصصی برای فست فود

گواهینامه های ایزو تخصصی برای فست فود بیشتر این دو استاندارد هست:

گواهینامه ایزو22000 ISO22000 سیستم مدیریت ایمنی در صنایع غذایی برای فست فود

گواهی نامه HACCP در معنای لغوی به معنای تجزیه و تحلیل و کنترل نقاط بحرانی هست و اما استاندارد haccp تمامی خطرات و ریسک های مواد غذایی شامل خطرات و ریسکهای بیولوژیکی، شیمیایی و فیزیکی که به سلامت مواد غذایی آسیب می زند را شناسایی می کند.

گواهینامه ایزو9001 و گواهینامه ایزو22000 دو استانداردی هستند که به فست فودها و مشاغل مرتبط آن همچون رستوران و تهیه غذا و کترینگ و سالن پذیرایی و کلیه مشاغلی که به نوعی با مواد غذایی سر و کار دارند توصیه می شوند.

مراجع صدور گواهینامه ایزو برای فست فود

مراجع صدور گواهی ایزو برای فست فود CBها مراجع صادر کننده ایزو هستند که تحت اعتبار AB های نهاد دولتی اعتبار دهنده به CB فعالیت می کنند که خودشان ( AB ) تحت اعتبار IAF فعالیت می کنند و مجوز می گیرند. این بهترین و معتبرترین راه اخذ گواهینامه ایزو هست. دسته دیگر مراجع خصوصی یا غیر IAF هستند که AB و CB داخلی هستند و زیر نظر IAF نیستند که جهت فست فودها به دلیل عدم صادرات در این حوزه نوع غیر IAF کفایت می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص استانداردهای ایزو عمومی و تخصصی برای فست فودها و همچنین نحوه دریافت آنها و مراجع صادر کننده ایزو با مرکز سیستم کاران تماس بگیرید تا در سریعترین زمان ممکن و به صرفه ترین هزینه به گواهینامه ایزو مد نظر خود برسید. خدمات مشاوره 24 ساعته مرکز سیستم کاران کاملا رایگان می باشد.

با ما تماس بگیرید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

 

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط