اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو | نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی

گواهینامه ایزو | نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی
4.7/5 - (8 امتیاز)

گواهینامه ایزو | نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی

نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی پرسش مهمی هست که برای غالب متقاضیان اخذ گواهینامه ایزو پیش میاید. اینکه گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی چیه و به چه کاری میاد؟  برای اونها چه فایده ای داره و به چه دردشون میخوره؟ و برای شرکت توی مناقصه چطور ایزو 14001 بگیرند؟ چطور گواهینامه ایزو 14001 فوری و ارزان رو دریافت کنند؟ در ابتدا شناخت سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 مطرح هست. ابتدایی ترین و اولین موضوعی که باید در خصوص ایزو14001 سیستم مدیریت محیط زیست دانست پس در ابتدا می پردازم به تعریف سیستم مدیریت زیست محیطی و سپس مزایا و بعد نحوه دریافت گواهی نامه ایزو 14001 .

گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 چیست؟

گواهی نامه ISO 14001 تحت عنوان سیستم مدیریت زیست محیطی یکی از انواع گواهینامه های عمومی به شمار می آید که مورد نیاز تمامی شرکتها با هر نوع فعالیت و حوزه کاری هست و تمامی شرکتها در هر حوزه که کار می کنند نیازمند اخذ گواهی ایزو14001 هستند.

اهداف اخذ گواهینامه ایزو 14001

متقاضیان اخذ گواهی ایزو 14001 با مقاصد و اهداف مختلف و متعددی اقدام به دریافت گواهی نامه ایزو14001 می کنند که می توان چنین طبقه بندی نمود: اخذ گواهی ایزو برای شرکت در مناقصات ، دریافت گواهینامه ایزو برای رقابت ، گرفتن گواهینامه ایزو برای تبلیغات و برند سازی ، اخذ ایزو برای مطرح شدن در بازارهای ملی و بین المللی ، دریافت ایزو برای صادرات به بازارهای جهانی ، دریافت گواهی ایزو برای پیاده سازی سیستم مدیریت یکپارچه ( IMS ) ، اخذ ایزو برای پیاده سازی واقعی سیستم مدیریت زیست محیطی و بسیاری اهداف سری شرکتها. گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 با گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایزو 45001 ارتباط مستقیمی دارد و مکمل یکدیگر محسوب می شوند و غالبا در کنار هم طراحی و پیاده سازی می شوند. همچنین ایزو9001 سیستم مدیریت کیفیت نیز یار و همراه این سه گواهی نامه هستند و کنار یکدیگر معنا می گیرندو نشکیل یک سیستم مدیریت یکپارچه برای سازمان می دهند که اصطلاحا بهش IMS گفته می شود و برایش گواهینامه IMS صادر می گردد.

مزایای اخذ گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001

1 . سیستم مدیریت زیست محیطی به کاهش ضایعات کمک می کند

هر سازمانی می‌تواند زباله‌ها را از کوچک‌ترین شرکت‌ها با برنامه بازیافت به شرکت‌های بزرگ‌تر کاهش دهد که ضایعات را از طریق نوآوری‌های طراحی به حداقل می‌رسانند.

به عنوان مثال: Leanne’s Landscaping فضاهای عمومی کوچک مانند مناطق تفریحی یا باغ را در بیمارستان ها طراحی و ایجاد می کند. این شرکت فقط از مواد بازیافتی استفاده می کند و تمام مواردی مانند صندلی و وسایل بازی را طوری طراحی می کند که در پایان عمر آنها 100% قابل بازیافت یا قابل استفاده مجدد باشند. یک راهنمای کامل در مورد نحوه بازیافت یا استفاده مجدد از محصولات آنها بخشی از واگذاری کار را تشکیل می دهد.

2. منابع را به حداکثر برسانید

به حداکثر رساندن منابع شما با کاهش ضایعات همراه است. هنگامی که یک کسب و کار می تواند بیش از یک مورد استفاده از مواد خام خود را به دست آورد، این مزایای متعددی دارد.

– کاهش ضایعات – هر چه بیشتر بتوانید از یک منبع استفاده کنید کمتر دور ریخته خواهید شد. کاهش هزینه های حمل و نقل زباله و انتشار گازهای گلخانه ای و در نتیجه کمتر دفن زباله.

– افزایش راندمان – سفارش 1 محصول به جای چندین محصول می تواند در زمان در فرآیند خرید صرفه جویی کند، هزینه های تحویل و فضای ذخیره سازی مورد نیاز را کاهش دهد.

– نوآوری – وقتی شروع به نگاه متفاوت به منابع می کنید، شروع به دیدن امکانات بیشتری می کنید.

همه اینها مزیت اضافه صرفه جویی در پول شما را دارند.

3. خطرات زیست محیطی را به حداقل برسانید

خطرات زیست محیطی از یک صنعت و شرکت به صنعت دیگر متفاوت است. تعیین خطرات زیست محیطی شما یک فرآیند 2 قسمتی است.

– تعیین فعالیت هایی که کسب و کار شما انجام می دهد و ممکن است بر محیط زیست تأثیر بگذارد. اینها به عنوان جنبه شناخته می شوند.

– میزان تأثیری که می توانند داشته باشند یا دارند. هنگام تعیین اثرات باید به شدت و طول عمر ضربه توجه شود.

4. بهبود پایداری

کسب و کار شما در حال حاضر چقدر به منابع طبیعی متکی است؟

ممکن است ناوگانی از خودروهایی داشته باشید که از نفت استفاده می کنند. آیا می توانید به هیبرید تغییر دهید؟ ممکن است تیم سرپرست شما همچنان یک نسخه از هر سند ارسال شده از طریق ایمیل را چاپ کند. سیستم های بدون کاغذ بسیار موثرتر و کارآمدتر هستند. کسب و کار شما چقدر گرسنه آب یا برق است؟ یک مخزن آب یا خورشیدی در محل تجاری شما نیز ممکن است در هزینه شما صرفه جویی کند.

بررسی کنید که رقبای شما چه می کنند. تنها با اجرای چند بهبود پایداری، می توانید برتری کسب کنید و در مقابل افزایش هزینه ها بمانید و به کسب و کار خود شانس بیشتری برای موفقیت بلندمدت بدهید.

نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001

نحوه اخذ گواهی ایزو 14001 ISO 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی بسته به برخی موارد ، مانند مراجع صادر کننده ایزو ، روند اخذ گواهینامه ایزو تغییر خواهد کرد، مانند مراجع IAF که پیاده سازی و ممیزی بایستی انجام شود چون تابع قوانین بین المللی هستند و مراجع غیر IAF اما در خصوص پیاده سازی و ممیزی تاکید نمی کنند و پیاده سازی که اختیاری هست و ممیزی نیز صوری انجام می شود. در کل چنانچه بخواهیم مراحل و نحوه دریافت گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی را طبقه بندی کنیم می توان چنین بیان کرد:

انتخاب هدف از اخذ گواهینامه ایزو 14001

تعیین و شناخت گواهی نامه های ایزو

مشخص کردن مرجع صادر کننده ایزو 14001

مستند سازی و پیاده سازی ایزو 14001

ممیزی داخلی و همچنین ممیزی خارجی ISO 14001

ممیزی نهایی ISO14001

ثبت و صدور گواهینامه ایزو 14001

مرکز سیستم کاران یکی از اولین و بزرگترین مراکز مشاوره و ثبت و صدور گواهینامه ایزو با مشاورین خبره به صورت 24 ساعته در خدمت متقاضیان محترم می باشد کلیه خدمات مشاوره مرکز رایگان بوده و تنها با یک تماس اطلاعات لازمه را درخصوص اخذ انواع گواهینامه های ایزو از مراجع معتبر ملی و بین المللی در اولین فرصت و با کمترین هزینه با ما تماس بگیرید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط