اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو 21500

گواهینامه ایزو 21500
3.3/5 - (501 امتیاز)

گواهینامه ایزو 21500

گواهینامه ایزو 21500 با عنوان یک استاندارد جهانی در قسمت مدیریت پروژه استفاده می شود. این گواهینامه دارای پروژه های گوناگون که هر کدام پیچیدگی خاص خود را دارند می توانند مورد استفاده متقاضیان قرار بگیرد. در واقع این پروژه ها در شرکت های دولتی، خصوصی با هر فعالیتی که این شرکت ها دارند تعریف می شوند. اما باید توجه داشت که باید در تمامی این پروژه ها استاندارد مدیریت پروژه استفاده شود.

گواهینامه ایزو 21500 در سال 2012 مورد اصلاحاتی قرار گرفت و در همین سال این گواهینامه صادر گردید. در واقع گواهینامه ایزو 21500 حاصل 5 سال کوشش سازمان بین المللی استاندارد ایزو بوده است که هدفشان این بوده که یک استاندارد بین المللی معتبر در زمینه مدیریت پروژه ایجاد کنند. افرادی بالغ بر 500 نفر از سراسر جهان در جهت تهیه استاندارد ایزو21000 با همدیگر مشارکت کردند ودر این زمینه راهنمایی های گروهی، اصول محوری و روش های قابل قبول که در زمینه مدیریت پروژه به حساب می آیند را توضیح می دهند. یکی از خصوصیات ایزو 21500 که در سال 2012 اصلاح گردید هم سو بودن آن با روش های زیاد علم مدیریت پروژه است. اصلاح پنجم (PMBOK ) مرجع مدیریت پروژه امریکا است که در سال 2013 انتشار یافت.

کاربرد گواهینامه ایزو 21500

گواهینامه استاندارد ایزو 21500 در صورتی برای شرکت ها صادر می گردد که استاندارد ایزو21500 در شرکت ها به خوبی اجرا شود. این استاندارد ایزو21500 دارای 10 دسته موضوعی و 5 دسته فرایندی بوده است و 39 اصول را برای مدیریت پروژه ها توضیح می دهد. کاربرد گواهینامه استاندارد بین المللی برای شرکت ها شامل:

شرکت های کارفرمایی، قراردادی و شرکت هایی که در زمینه مشاوره فعالیت دارند.

شرکت های تولیدی و خدماتی که فعالیت آنها تعریف کردن در مورد پروژه های گسترش دهنده گوناگون است.

موسسات فعال که فعالیت هایی در زمینه پروژه های نرم افزاری، مخابراتی، فناوری ارتباطات و اطلاعات انجام می دهند.

شرکت های فعال که وظیفه آنها انجام پروژه هایی در زمینه دفاعی است

شرکت های که در زمینه بهداشت و درمان فعالیت دارند

و سایر شرکت هایی که در زمینه صنایع گوناگون پروژه های گوناگونی انجام می دهند.

در حال حاضر گواهینامه ایزو 21500 یا سیستم مدیریت پروژه به سرعت در حال تغییر برای تبدیل به یکی از شغل های حرفه ای و مطرح در دنیا و در کشور ایران است. که طرفداران زیادی را به خود جلب میکند. امروزه اکثر شرکت ها در صنایع گوناگون خود در تلاش هستند در پروژه های خود از دانش مربوط به سیستم استاندارد مدیریت پروژه استفاده کنند. تا بدین وسیله نتایج بسیاری را نصیب شرکت خود کنند.

مهمترین نتایجی که می توان از به کارگیری علم استاندارد مدیریت پروژه نام برد به دست آوردن پروژه های موفقیت آمیز هماهنگ با هدف های مشخص شده و همچنین به دست آوردن رضایت صاحبان منافع اصلی پروژه ها است. یک راه مطمعن برای به دست آوردن پیشرفت پروژه ها و گسترش بیشتر کسب و کار شرکت ها استفاده از استانداردهای معتبر جهانی در حوزه سیستم مدیریت پروژه مانند ISO21500 استفاده کنند.

شرایط اخذ ایزو 21500

برای گرفتن گواهینامه ایزو21500 باید استاندارد مدیریت پروژه در شرکت پیاده سازی شود. در این استاندارد مدیریت پروژه همه تعاریفی که در یک پروژه وجود دارد از کلمه پروژه تا بقیه کلمات که به وسیله مدیران در قسمت پروژه استفاده می شوند توضیح داده شده است تا سوءتفاهم برای شناخت ایزو21500به وجود نیاید. چیزی که اهمیت دارد این است که در شرکت ها غالبا پروژه بخشی از شرکت ها بوده است و با کلیات شرکت و حیطه آن ارتباط دارد.

شرکت هایی که می خواهند گواهینامه ایزو21500 اخذ کنند بایستی به این موضوع مهم توجه کنند که برای اینکه بتوانند پروژه خود را انجام دهند بایستی یک برنامه کامل و جامعی برنامه ریزی کنند. این برنامه ها همان موضوع ها و پروژه های کوچکی هستند که مدیران در مسیر اهداف شرکت به کار میگیرند. از یک طرف مدیریت پروژه به خاطر اینکه پروژه ها موقت و غیردایمی هستند با بقیه رشته های مدیریتی تفاوت دارد.

کسانی که می خواهند گواهینامه استاندارد ایزو21500 دریافت کنند می بایست به مراجع صادرکننده گواهینامه ایزو 21500 مراجعه کنند تا بتوانند آن را اخد کنند. مراجع صادرکننده، گواهینامه ایزو 21500 را هم به صورت Acredit و هم به صورت Accedit صادر می کنند و تحویل متقاضیان می دهند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

One Response

  1. دریافت گواهینامه ایزو ۲۱۵۰۰ اگه بگیرم کافیه برای مدیریت پردژه یا کار دیگه باید برای مدیریت پروژه برای شرکتمون انجام بدیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط