اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو 22000 چیست و چه مزایایی دارد؟

گواهینامه ایزو 22000 چیست و چه مزایایی دارد؟
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه ایزو 22000 چیست و چه مزایایی دارد؟

گواهینامه ایزو 22000 چیست و چه مزایایی دارد؟

 ISO 22000 چیست؟

ایزو22000 استاندارد بین المللی ایمنی مواد غذایی است که به تازگی تجدید نظر شده است، که برای هماهنگ کردن الزامات مدیریت ایمنی مواد غذایی برای مشاغل در زنجیره غذایی در مقیاس جهانی طراحی شده است. ISO 22000 عناصر اصلی ISO 9001 و HACCP را ترکیب و تکمیل می کند تا چارچوبی موثر برای توسعه، اجرا، نظارت و بهبود مستمر یک سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی (FSMS) مستند در چارچوب ریسک های تجاری کلی سازمان ارائه دهد. گواهینامه ISO 22000 برای سازمان هایی در نظر گرفته شده است که به دنبال ایجاد یک FSMS متمرکز، منسجم و یکپارچه تر از آنچه که معمولاً توسط قانون لازم است، در نظر گرفته شده است. این استاندارد مستلزم رعایت هر گونه معیار قانونی و نظارتی مرتبط با ایمنی مواد غذایی در سیستم ایمنی مواد غذایی خود است.

آیا گواهینامه ISO 22000 برای من مناسب است؟

گواهی ایزو 22000 برای هر سازمانی در زنجیره غذایی، صرف نظر از اندازه، از تولیدکنندگان خوراک، تولیدکنندگان اولیه تا تولیدکنندگان مواد غذایی، اپراتورهای حمل و نقل و ذخیره سازی و پیمانکاران فرعی تا خرده فروشی ها و مراکز غذایی قابل اجرا است. این استاندارد ممکن است برای سازمان های مرتبط مانند تولید کنندگان تجهیزات، مواد بسته بندی، مواد پاک کننده، افزودنی ها و مواد تشکیل دهنده اعمال شود. ممکن است برای ارائه دهندگان خدمات اعمال شود. به طور خلاصه، بخشی یا تمام الزامات گواهینامه ISO 22000 برای محصولاتی که با صنایع غذایی یا زنجیره غذایی تماس دارند اعمال می شود.

مزایای پیاده سازی سیستم ISO 22000

توسعه یک FSMS نشان دهنده یک رویکرد “پیشگیرانه”، سیستماتیک و منطقی برای رسیدگی به مشکلات ایمنی مواد غذایی است. ساختار استاندارد بسیار شبیه به استانداردهای بین المللی موجود است. در نظر گرفته شده است که این رویکرد مشترک سازمان هایی را قادر می سازد که یک سیستم مدیریت واحد را که الزامات دو یا چند استاندارد سیستم مدیریت دیگر (ISO 9001 ، ISO 14001 ، ISO 27001، ISO 45001 و ISO 22301) را برآورده می کند، یکپارچه کنند. این استاندارد به نفع سازمان شماست، به لطف به حداقل رساندن خطرات اصلی مواد غذایی، از یک سو، شفافیت بیشتری را فراهم می کند و از سوی دیگر، امنیت بیشتری را هم برای مشتریان و هم برای مصرف کننده نهایی فراهم می کند.
مراحل صدور گواهینامه ایزو22000
فرم درخواست ایزو
مرحله 1 فرم درخواست قیمت را تکمیل کنید تا بتوانیم شرکت و الزامات شما را درک کنیم. می توانید این کار را با تکمیل نقل قول سریع آنلاین یا فرم درخواست قیمت آنلاین رسمی انجام دهید. ما از این اطلاعات برای تعیین دقیق محدوده ارزیابی شما و ارائه یک پیشنهاد برای صدور گواهینامه به شما استفاده خواهیم کرد.

ممیزی

گام 2 هنگامی که با پیشنهاد خود موافقت کردید، برای رزرو ارزیابی خود با یک ارزیاب با شما تماس خواهیم گرفت. این ارزیابی شامل دو بازدید اجباری است که ممیزی گواهی اولیه را تشکیل می دهد. لطفاً توجه داشته باشید که باید بتوانید نشان دهید که سیستم مدیریتی شما برای حداقل سه ماه کاملاً عملیاتی بوده است. و تحت بازنگری مدیریت و چرخه کامل ممیزی داخلی قرار میگیرد.
صدور گواهینامه ایزو
مرحله 3 پس از یک ممیزی موفق دو مرحله ای، ممیز تصمیم صدور گواهینامه میگیرد. و در صورت مثبت بودن، گواهی استاندارد مورد نیاز توسط مرجع معتبر درخواستی شما صادر می شود. شما یک نسخه سخت و نرم افزار گواهی را دریافت خواهید کرد. گواهینامه به مدت سه سال معتبر است و از طریق یک برنامه ممیزی نظارتی سالانه و یک ممیزی تأیید مجدد سه ساله حفظ می شود.

متقاضیان محترم سعی کنند گواهینامه ایزو 22000 را تحت اعتبار IAF اخذ نمایند تا در آینده مشکلی برای ایزو 22000 آنها پیش نیاید مخصوصا شرکتها و سازمانهای فعال در حوزه غذایی بایستی گواهینامه ایزو 22000 خود را از مراجع ثیت و صدور گواهینامه ایزو 22000 معتبر و با قابلیت استعلام و در وب سایت IAF به آدرس WWW.IAF.NU دریافت نمایند.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط