اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو 29990

گواهینامه ایزو 29990
3.3/5 - (400 امتیاز)

گواهینامه ایزو 29990

گواهینامه ایزو 29990 یا سیستم مدیریت کیفیت، الزاماتی در خصوص بهبود کیفیت آموزش موسسات رسمی و غیر رسمی ارائه میدهد. بدین ترتیب سازمانهای آموزشی قادر هستند که با استفاده از این سیستم، خدمات آموزشی خود را در سطح بین المللی ارائه دهند. و مدیریت موسسه خود را به بهترین روش انجام دهند.

استاندارد ایزو 29990 سالها پیش بعنوان ایزو 10015 مطرح بود و کاربرد داشت. این استاندارد با نام سیستم مدیریت کیفیت، راهنمایی هایی را به سازمانها ارائه داد. و بنوعی تنها استانداردهایی در زمینه آموزشی تلقی میشد. اما در سال 2010 سازمان جهانی ISO استانداردهایی تعیین کرد. که سازمانهای رسمی آموزشی و همچنین موسسات غیر رسمی براساس آن الزامات خدمات یادگیری خود را ارائه میدادند.

تفاوت ایزو 29990 و ایزو 10015

استاندارد ایزو 29990 نگرشی کاملتر نسبت به ایزو 10015 دارد. و از همه جوانب بررسی و تعیین میگردد. همچنبن دارای الزامات مشخصی هست که درنتیجه قابل ممیزی هست و برای آن گواهینامه صادر میگردد. اما ISO 10015 تنها بعنوان راهنمایی جهت موسسات تهیه گردید که در آن فرایند آموزش اهمیت داشت. و طرح ریزی، اجرا، نیازسنجی، ارزیابی، پایش و اثربخشی آموزشی بسیار مورد توجه قرار میگرفت.

در این استاندارد فرایند آموزشی یک سازمان، که کلیه سازمانهای دولتی و صنعتی را که درصدد یادگیری کارکنان خود در خوزه های مختلف میباشند مهم تلقی میشود و دیگر نیاز بازار اهمیتی ندارد. این در حالیست که در آیزو 29990 یادگیری بسیار مهم بوده و به فرایند های دیگری بغیر از یادگیری نیز توجه شده و به موضوعاتی همچون کلیه زیرساختهای فراگیری و نرم افزارها و تجهیزات و نیز نیروی انسانی و جذب دانش آموز و مسائل اقتصادی پرداخته میشود. این سیستم مدیریت جهت سازمانهایی که در زمینه فعالیت های فراگیری، خدمات غیر رسمی ارائه میدهند نیز مورد استفاده قرار میگیرد و بازبینی های مستمری در خصوص نیاز و تقاضای بازار صورت میگیرد. بطور کل در استاندارد 29990 بحث فراگیری و کسب مهارتهای مورد نیاز، بسیار حائز اهمیت بوده و از ارکان این سیستم مدیریت میباشد.

کاربرد ایزو 29990

درحقیقت موسسات غیر انتفاعی در این استاندارد مورد توجه قرار دارند. منظور از موسسات غیراتتفاعی، کلیه سازمانهای آموزشی که غیر دولتی بوده و غیر رسمی هستند و خدماتی غیر از آموزش دوره ابتدایی و متوسطه و عالی ارائه میدهند، میباشد. ازاین سیستم میتوان جهت بکارگیری پیمانکاران فرعی خدمات یادگیری بعنوان الزاماتی مشخص بهره برد.

اهداف استاندارد ایزو 29990

ایزو 29990 بیانگر این موضوع است که بمنظور ارائه خدماتی بهینه، میبایست از افرادی مطلع و با مهارت در مجموعه برخوردار بود، بدین جهت تعیین شایستگی پرسنل ارزش بسیاری دارد. یکی از اصلی ترین اهداف ایزو 29990 ارائه خدمات یادگیری متناسب با نیاز بازار و متقاضیان میباشد بهمین دلیل از طرحهای مدون درسی استفاده میشود تا آموزش مناسب با نیاز متقاضیان صورت گیرد. اجرای الزامات این استاندارد، تنها با داشتن آموزش مناسب تحقق پیدا نمی کند و درحقیقت نیازمند تفکر بیشتری خواهد بود. باین ترتیب استاندارد ذکر شده شامل مدیریت ریسک و مدیریت مالی سازمان میباشد.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

3 Responses

  1. گواهینامه ایزو ۲۹۹۹۰ برای ما که آموزشگاه زبان خصوصی داریم کاربردی هست؟ همیشه بدنبال گواهینامه ای بودم که بتونه تو تبلیغات و برند سازی به مؤسسه ما خیلی کمک کن . آیا گواهی نامه دیگری هم هست که به درد ما بخوره . لطفاً راهنمایی بغرم

  2. گواهینامه ایزو ۲۹۹۹۰ برای ما که آموزشگاه زبان خصوصی داریم کاربردی هست؟ همیشه بدنبال گواهینامه ای بودم که بتونه تو تبلیغات و برند سازی به مؤسسه ما خیلی کمک کن . آیا گواهی نامه دیگری هم هست که به درد ما بخوره . لطفاً راهنمایی بفرمایید

  3. چه شرکتهایی گواهینامه ایزو ۲۹۹۹۰ میتونند بگیرن اصلا در ایران کاربرد داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط