اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو 45001

گواهینامه ایزو 45001
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه ایزو 45001

گواهینامه ایزو 45001 گواهینامه ISO 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی

گواهی نامه های ایزو مرتبط با گواهی ایزو 45001

مزایای اخذ و دریافت گواهی ایزو 45001

چگونگی نحوه دریافت گواهینامه ISO 45001

مراحل اخذ گواهینامه ایزو 45001 تحت اعتبار IAF

روند دریافت گواهینامه ISO 45001 تحت اعتبار مراجع غیر IAF

مزایای دریافت گواهینامه ایزو 45001 برای شرکتها

مراجع صدور گواهی نامه ISO 45001

سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی بنام گواهینامه ایزو 45001 نام گرفته سال 2018 ویرایش شد و استاندارد جایگزین OHSAS18001 شد. بدلیل ضعفهای استاندارد OHSAS18001 استاندارد ایزو45001 ایجاد شد که ایرادهای استاندارد قبلی را پوشش دهد. استاندارد اهوهساس 18001 دیگر فاقد اعتبار بوده اما بدلیل عدم آگاهی شرکتها همچنان تمایل دارند که گواهینامه OHSAS18001 دریافت کنند. اما مراجع صادر کننده ایزو که آگاه و مجرب هستند بیان میکنند که امکان صدور گواهینامه OHSAS18001 دیگر نیست. اما اگر مراجع تقلبی باشد بدلیل عدم آگاهی و همچنین به خاطر دریافت هزینه همچنان اقدام به صدور گواهینامه اوهساس می کنند. گواهینامه OHSAS دیگر اعتبار ندارد. جای این گواهینامه ایزو 45001 با ویرایش 2018 وارد بازار کار شد. البته امکان ویرایش مجدد این گواهینامه وجود دارد. آخرین ویرایش این گواهینامه سال 2018 می باشد.

ارتباط گواهینامه ایزو 45001 با دیگر انواع استاندارد

گواهی نامه ایزو 45001 با گواهینامه ایزو 14001 وجه تشابه داشته که بنام استاندارد سیستم مدیریت زیست محیطی نام گذاری شده دو استاندارد باهم همسان بوده و می تواند تکمیل کننده یکدیگر باشند. این استاندارد باهم ترکیب شده و الزام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی که مدل HSE یا HSE-MS بوده تشکیل داده است.

سه گواهینامه ایزو9001 و ایزو 14001 و ایزو45001 در کنار یکدیگر می باشد این سه گواهی نامه برای شرکتها مطرح بوده و نیاز خواهند داشت که کنار هم قرار گرفته و به سیستم مدیریت یکپارچه نام گذاری می شوند. اگر سازمانها یه گواهی نامه سیستم مدیریت کیفیت و سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی برای پیاده سازی و طراحی یکپارچه بوده و برای سازمان ها کارایی داشته که به نام IMS نام گذاری می شود. برای دریافت گواهینامه برای متقاضیان ایزو 45001 اول کار باید سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 دریافت کرده و بعد ایزو 45001 و 14001 دریافت کنند.

 

مزایا و فواید اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ چیست؟

قوانین و الزامات تدوین شده از سوی سازمان ISO   هر کدام مزایا و فواید بسیار زیادی را در یک مجموعه ایجاد می‌کنند. استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ از جمله استانداردهای عمومی سازمان بین‌المللی استاندارد می‌باشد. یعنی قابلیت طراحی و اجرا در هر نوع کسب و کاری را دارند. اکثر سازمان‌ها مخصوصاً شرکت‌های پیمانکاری که به موضوع ایمنی و بهداشت کار پرسنل و کارکنان اهمیت می‌دهند خواستار ایزو ۴۵۰۰۱ هستند.

اخذ و دریافت گواهی نامه ISO 45001  ، ثبت و صدور گواهی ایزو ۴۵۰۰۱ موجب ایجاد امنیت و ایمنی در ساختار و چارچوب هر نوع کسب و کاری می‌گردد. در واقع پیاده سازی قوانین و الزامات سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی ایمنی در محیط کار و بهداشت فردی و عمومی نیروی انسانی را اثبات می‌کند. در نتیجه سازمان در میان رقبا شانس بیشتری برای برنده شدن در مناقصات پیدا می‌کند.

ایزو ۴۵۰۰۱ خطرات بالقوه ناشی از کار را در طول اجرای فرآیندها شناسایی می‌کند. در نتیجه حوادث و اتفاقات در محیط کار کاهش می‌یابد. خسارت‌های مالی و جانی کم می‌شود. کارکنان با انگیزه و نیروی بیشتری کار می‌کنند. رضایت و خشنودی نیروی انسانی در محیطی کاری امن موجب افزایش راندمان و بهره وری بیشتر و پیشرفت سریع کار می‌شود.

 

روش اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱  چگونه است؟

نحوه اخذ و دریافت گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ ، مراحل گرفتن گواهی نامه ISO 45001  متناسب با انتخاب نوع مراجع ثبت و صدور متفاوت می‌شود. اما انتخاب نوع مرجع یا همان Certification Body   با توجه به مشخص کردن اهداف یک مجموعه تعیین می‌شود. صادرات، تبلیغات و برند سازی، بازاریابی، حضور در مناقصات و شرکت در وندور لیست ( لیست تأمین کنندگان مجاز ) از جمله اهداف یک مجموعه از سفارش استانداردهای ایزو می‌باشد. طبق اصول کار در ایران گواهینامه‌های ایزو از طریق دو نوع مرجع به نام‌های CB   های با اعتبار IAF   و CB   های بدون اعتبار IAF    ثبت و صادر می‌شوند.

 

مراحل اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ توسط CB  های با اعتبار IAF

انتخاب مرکز مشاوره ایزو معتبر و رسمی

تعیین اهداف سازمانی و انتخاب CB ‌ با اعتبار IAF

مشخص کردن زمینه فعالیت سازمانی و انتخاب نام گواهی نامه ایزو ۴۵۰۰۱

تهیه نمونه مستندات ایزو و اجرا و پیاده سازی استانداردهای ایزو

ممیزی اولیه توسط کارشناس داخلی و ممیزی نهایی توسط کارشناس مرجع صدور ایزو

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

 

مراحل اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ توسط CB  های بدون اعتبار IAF

انتخاب مشاور یا مرکز مشاوره معتبر در حوزه ایزو

تعیین نوع CB   غیر IAF   با مشخص کردن اهداف مجموعه

انتخاب گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ متناسب با زمینه فعالیت سازمان

ثبت و صدور گواهینامه ایزو

CB   های غیر IAF   نسبت به طراحی و پیاده سازی مستندات ایزو سخت گیر نیستند. در نتیجه سازمانها و شرکت‌های متقاضی ایزو می‌توانند براحتی در مدت زمان کوتاهی با هزینه خیلی کم از این شرکت‌ها گواهینامه ایزو بگیرند.

 

مزایای اخذ گواهی ایزو 45001

برای اخذ گواهی نامه ایزو 45001 میتوان مزایای بسیاری نام برد از جمله این موارد در متن زیر بیان شده است

برای کاهش اتفاقات محیط های کاری

جهت کاهش صدمات جسمی بابت کار و نقص عضو و کاهش اثرات منفی طولانی در زندگی کارکنان

با تولید بیشتر خدمات افزایش یابد

با ایجاد محیط امن انگیزه کارکنان بیشتر خواهد شد

مزایای دیگر که طراحی و پیاده سازی ایزو 45001 ایجاد می کند.

مراحل اخذ گواهی نامه ایزو45001

هدف از دریافت گواهینامه ISO 45001

چه مرجعی صادر کننده ISO 45001 باشد

اجرایی کردن ایزو 45001

ممیزی کردن داخلی و خارجی

ممیزی آخر

صدور گواهینامه ایزو 45001

مراجع صادر کننده ایزو 45001

صادر کنندگان ایزو 45001 به دوصورت مشغول فعالیت هستند: مرجع IAF و مرجع غیر IAF صادر کنندگان ایزو با نام CB نام گذاری شده اند. مرجع بالا دستی بنام AB این صادر کنندگان را اعتبار دهی و مدیریت می کنند.این نهاد AB حتما باید بر آنها نظارت داشته باشد.این نوع گواهینامه از سطح اعتبار بالایی برخوردار هستند. اما مراجع دیگری هم وجود داشته که داخلی بوده IAF نداشته و CB و AB داخلی داشته درون ایران فعالیت کرده و مدیریت می شوند. مراجع صدور بسیار زیاد هستند و از نظر اعتبار همه در یک سطح می باشند. تنها فرق این مراجع در اعلام قیمتها می باشد که بدلیل دریافت هزینه بیشتر از مشتری با هم تفاوت دارند. تفاوت دیگر این مراجع در ظاهر گواهینامه ها می باشد.

از لحاظ اعتبار باهم یکسان میباشد. اما مراجع تقلبی هم وجود دارد که با درج لوگو و مهر برجسته و گواهی نامه فتوشاپی که اعتبار ندارد تحویل می دهند. مشتریان اطلاعات کافی ندارند و اگر در خصوص فقدان اعتبار و موضوع تقلبی این گواهی نامه ها توضیحات بدهند باور ندارند. گواهینامه های تقلبی همچنین قابلیت استعلام ندارد اما باز بر این باورند که گواهینامه معتبر دارند. مشتریان قبل از دریافت گواهینامه از اعتبار و استعلام گواهی نامه آگاهی بگیرند. و بعد اقدام به دریافت گواهی نامه کنند. البته افراد سودجو هم که سایتهایی برای خودشان ایجاد کردند مشغول فعالیت می باشند.

اگر مشتریان می خواهند که این افراد را بشناسن کافی است که آگاهی لازم داشته و میتوانند با مرکز ما تماس گرفته و با کسب اطلاعات از انواع مراجع IAF و غیر IAF گواهی نامه معتبر دریافت کنند با تماس و صحبت کردن با مشاورین مجرب از صفر تا صد کار همراه متقاضیان محترم می باشند تا به گواهی نامه درخواستی برسید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط