اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو 45001:2018

گواهینامه ایزو 45001:2018
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه ایزو 45001:2018

گواهینامه ایزو 45001:2018 چیست؟ سازمان جهانی استاندارد سازی درسال ۲۰۱۸ استانداردی تحت عنوان ایزو ۴۵۰۰۱ با نام سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای تهیه و تدوین نمود. درواقع میتوان گفت ایزو ۴۵۰۰۱ نسخه جدید و جایگزین OHSAS 18001 می‌باشد. استاندارد OHSAS 18001 در زمینه مدیریت ایمنی و بهداشت یکسری ضعف ها و ایراداتی داشت که با نظارت سازمان جهانی این گواهینامه فاقد ارزش گردید و استاندارد جامع و کامل ایزو ۴۵۰۰۱ جای آن را گرفت.

متأسفانه یکسری از مدیران و مسئولان سازمانها و شرکتها به علت نداشتن علم و آگاهی هنوز هم موقع دریافت گواهینامه ایمنی و بهداشت سراغ گواهینامه ۱۸۰۰۱OHSAS را میگیرند ولی اگر شانس بیاورند و با مراکز معتبر مشاوره و صادر کننده ایزو تماس برقرار کنند این پاسخ را دریافت میکنند که امکان صدور گواهینامه OHSAS وجود ندارد و این گواهی دیگر اعتباری ندارد و باید گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ رادریافت کنند. و اگر شانس نیاورند و با مراجع بدون اعتبار تماس برقرار کنند بطور حتم گواهینامه بدون اعتبار ایزو ۱۸۰۰۱ رادریافت میکنند.

با توجه به پیشرفت علم و فناوری قطعا ویرایش جدیدتری از نسخه ایزو ۴۵۰۰۱ هم منتشر میگردد. ولی تا بدین زمان جدیدترین ویرایش استاندارد مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی گواهینامه 45001:2018 می‌باشد.

ارتباط گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ با دیگر انواع استاندارد

استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ قوانین و دستورالعملهای مشترکی با استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ بانام سیستم مدیریت زیست محیطی دارد. و می‌توان گفت بنوعی کامل کننده یکدیگر هستند و در کنار یکدیگر ضعف ها و‌کم و کاستی های سازمان را پوشش میدهند. ترکیب شدن و اجرای همزمان این دو استاندارد نشان دهنده و کسب گواهینامه HSE می‌باشد. اجرای گواهینامه HSE در یک سازمان یعنی اجرای دو گواهینامه ایزو45001 و گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ می‌باشد.

مطلب مهم تری که جا دارد در اینجا به آن اشاره کنیم این است که جای دادن ایزو ۹۰۰۱ بانام سیستم مدیریت کیفیت در کنار دو گواهینامه سیستم مدیریت زیست محیطی و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای بسیار حائز اهمیت می‌باشد چراکه ایزو ۹۰۰۱ اولین و مهم ترین استاندارد جامع و کامل در زمینه مدیریتی می‌باشد.

اخذ همزمان سه گواهینامه ISO 9001 و ISO 14001 و ISO 45001 در کنار همدیگر یک سیستم مدیریتی یکپارچه و‌مدونی را درسطح مجموعه متقاضی بوجود میآورد. نام این سیستم مدیریت یکپارچه IMS نام دارد. مرکز ما با توجه به دانش و تجاربی که در حوزه ایزو بدست آورده است به سازمانها و شرکتهای متقاضی ایزو 45001 توصیه می‌کند قبل از هر اقدامی در ابتدا گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ رادریافت نمایند و در کنارش دو گواهینامه ایزو 45001 ‌و ایزو ۱۴۰۰۱ را تقاضا و دریافت نمایند.

مزایای اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

اخذ و‌دریافت گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ مزایا و فواید بسیار زیادی برای سازمان بهمراه خود می آورد. از جمله :

_ بالا رفتن رقبت و انگیزه پرسنل برای کار کردن بخاطر انجام فعالیت در یک محیط امن و‌ایمن

_ کاهش پیدا کردن اتفاقات و حوادث در محیط کار

_ کاهش صدمات جسمی و جانی در حین کار و حتی نقص عضو و درنتیجه کاهش و از بین رفتن عواقب و اثرات بد و‌منفی برای کارکنان

_ بالا رفتن سطح تولید و ارائه خدمات بیشتر

وهمچنین بسیاری موارد دیگر که با احراز و‌طراحی و‌پباده سازی استاندارد ایزو ۴۵۰۰۱ برای مجموعه حاصل میگردد.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

_ تعیین اهداف سازمان جهت اخذ گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

_ انتخاب مرجع صادر کننده گواهینامه ایزو 45001

_ طراحی، اجرا و مستند سازی گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱

_ انجام ممیزی داخلی و ممیزی خارجی

_ ممیزی نهایی

_ ثبت و صدور گواهینامه ایزو45001

مراجع صادر کننده ایزو ۴۵۰۰۱

شرکتهای صادر کننده گواهینامه ایزو ۴۵۰۰۱ به دو گروه مراجعIAF  و مراجع غیر IAF تقسیم بندی میشوند. مراجع صدور گواهینامه را Certification Body یا دراصطلاح CB می‌نامند.CB ها نیز تحت یک نهاد اعتبار دهنده بنام Accerditation Body یا در اصطلاح AB اعتبار دهی میشوند. نهادهایAB ها نیز دو حالت دارند. ABهای دولتی و AB های خصوصی.

AB های دولتی و رسمی تحت نظارت سازمان بین المللی اعتبار دهندگان بنام IAF مدیریت میشوند و صدور گواهینامه از این مراجع دارای سطح اعتبار بسیار بالایی می‌باشد.

یکسری مراجع صدور گواهینامه نیز هستند که AB اعتبار دهنده آنها خصوصی می‌باشد و عضویت در انجمن IAF راندارند این مراجع را غیر IAF می‌نامند و گواهینامه های داخلی محسوب میشوند. در ایران مراجع خصوصی بسیاری فعالیت میکنند. ولی از نظر درجه اعتبار همگی یکسان می‌باشند. و تنها تفاوت آنها در شکل و ظاهر گواهی و نام برند صادر کننده می‌باشد.

اخذ گواهینامه ایزو 45001 معتبر

پس متقاضیان گواهینامه ایزو 45001 باید بدانند با توجه به سطح اعتبار یکسان این مراجع صدور گرفتار مراجع تقلبی نشوند. زیرا آنان براحتی با زدن برچسب و لوگو و انجام فتوشاپ و حتی زدن مهر برجسته برروی گواهینامه به کار خود اعتبار میدهند. و متقاضی را گمراه مینمایند. متأسفانه افرادی که این نوع گواهینامه های جعلی را دریافت میکنند. گاهی اوقات اصلا نمی‌خواهند قبول کنند مدرکشان اعتبار ندارد. و حتی بدنبال استعلام و پیگیری گواهینامه دریافتی خود نمی روند.

در اینجا به شما متقاضیان و‌مشتریان محترم توصیه میگردد ابتدا قبل از اقدام به اخذ گواهی از نحوه استعلام و پیگیری مرجع صادر کننده ایزو اطمینان حاصل نمایید. حال با توجه به اینکه باز هم مراجع سودجو و فرصت طلب با زدن سایت همچنان فعالیت میکنند مرکز ما باآگاهی کامل و دقیق تمام مراجع IAF و غیر IAF  را شناسایی کرده است و با آنها کار میکند و انواع گواهینامه های معتبر با سطح های متفاوت بین المللی و داخلی را خدمت متقاضیان ارائه میدهد.

شما درخواست کنندگان انواع گواهینامه های ایزو میتوانید با برقراری تماس با مشاوران و‌کارشناسان مجرب و حرفه ای مرکز مشاوره و اطلاع رسانی از مشاوره و راهنمایی های کامل بهره مند گردید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط