اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو ISO

گواهینامه ایزو اصل
5/5 - (1 امتیاز)

گواهینامه ایزو ISO

گواهینامه ایزو ISO چیست؟

ایزو چیه و کاربرد ایزو چیست؟

گواهینامه ایزو چه استفاده هایی دارد؟

از کجا ایزو بگیریم؟

چگونه ایزو بگیریم؟

گواهی ایزو یکی از انواع گواهی های مورد نیاز شرکتهاست که بنابر دلایل مختلف بدنبال اخذ آن هستند. شرکتها از اخذ گواهینامه ایزو ، اهداف مختلفی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم. گواهینامه ایزو انواع مختلفی دارد و متناسب نیاز هر سازمان با حوزه کاری خاص خود انواع بسیاری استاندارد ایزو توسط سازمان جهانی ایزو تدوین شده است که الزامات لازمه مورد نیاز آنها را متناسب نیازشان تعریف می کند. گواهی ایزو انواع مختلفی دارد که بطور کل آن را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد و در ذیل بدان می پردازیم.

ایزو عمومی

گواهینامه ایزو عمومی مورد نیاز تمامی شرکتها فارغ از نوع فعالیتشان هست و تمامی شرکتها فارغ از نوع فعالیتشان می توانند از آنها بهره ببرند. از انواع گواهی ایزو عمومی می توان این چند گواهی نامه را نام برد:

ایزو 9001

گواهینامه ایزو 9001 سیستم مدیریت کیفیت مادر تمامی استانداردها و عمومی ترین نوع گواهی ایزو هست. تمامی شرکتها بهترست پیش از طراحی و پیاده سازی هر کدام از گواهی نامه های ایزو ، ابتدا ایزو 9001 را دریافت کند و یا همزمان با اخذ هر نوع استاندارد ایزو ، گواهی ایزو 9001 را نیز دریافت کنند.

ایزو 14001

گواهینامه ایزو 14001 سیستم مدیریت زیست محیطی یکی دیگر از انواع عمومی گواهی نامه های ایزو هست که الزامات زیست محیطی را جهت تمامی شرکتها بیان می کنند و اینکه شرکتها و سازمانها چه الزاماتی را رعایت کنند که محیط زیست سالم داشته باشیم و آن را برای نسل آینده حفظ کنیم.

ایزو 45001

گواهی ایزو 45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی نوع دیگری از انواع گواهی ایزو هست که مورد نیاز و مورد استفاده تمامی شرکتها فارغ از نوع فعالیتشان هست. ایزو 14001 و ایزو 45001 بنوعی مکمل یکدیگرند.  همدیگر را کامل می کنند و توصیه می گردد که به همراه یکدیگر بطور همزمان و یا بصورت تدریجی اخذ گردند.

مدرک HSE

مدرک HSE سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و زیست محیطی نیز از دیگر انواع گواهی ایزو عمومی شرکتهاست که تمامی شرکتها بخصوص شرکتهای پیمانکاری به آن نیاز پیدا می کنند.

گواهی IMS

مدرک IMS سیستم مدیریت یکپارچه که از تلفیق سه استاندارد ایزو 9001 ، ایزو 14001 و ایزو 45001 می گویند سازمان دارای یک سیستم مدیریت یکپارچه هست.

گواهی نامه های ایزو مشتری مداری ، ایزو 10001 سیستم مدیریت رضایت مشتریان ISO 10001 ، ایزو 10002 سیستم مدیریت رسیدگی شکایات مشتریان ISO 10002 ، ایزو 10004 سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان ISO 10004 نیز از انواع عمومی ایزو محسوب می گردند که جهت جلب مشتری شرکتها بدنبال اخذ آنها هستند.

ایزو تخصصی

انواع ایزو تخصصی که متناسب حوزه فعالیت شرکتها تهیه و تدوین شده است. ISO 13485 ایزو 13485 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع و تجهیزات پزشکی ، ISO/TS16949 ایزو 16949 سیستم مدیریت کیفیت در صنایع خودروسازی ، ISO 27001 سیستم مدیریت امنیت اطلاعات استاندارد ایزو 27001 ، ISO 50001 سیستم مدیریت انرژی استاندارد ایزو 50001 ، ISO 10015 سیستم مدیریت آموزش استاندارد ایزو 10015 ، ایزو 20000 سیستم مدیریت خدمات فناوری اطلاعات گواهینامه ISO/IEC 20000 ، ISO 15189 سیستم مدیریت آزمایشگاههای پزشکی – الزامات کیفیت و صلاحیت گواهی نامه ایزو 15189 ، ISO 21500سیستم مدیریت پروژه گواهی ایزو 21500 ، ISO 10006 سیستم مدیریت کیفیت در پروژه گواهینامه ایزو 10006 ، ISO 28001 سیستم مدیریت ایمنی زنجیره تامین بین المللی ایزو 28001 ، ISO 31000 سیستم مدیریت ریسک ایزو 31000 ، ISO 29001 صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ایزو 29001 و انواع استانداردهای تخصصی دیگر.

نحوه اخذ گواهینامه ایزو

نحوه اخذ ایزو به دو عامل بستگی دارد، هدف از اخذ گواهینامه ایزو در ابتدا مطرح می گردد که شرکت متقاضی در ابتدا بایستی هدف خود را از اخذ گواهی ایزو تعیین کند و سپس در گام بعد تعیین و انتخاب مرجع ثبت و صدور گواهی نامه ایزو . در ذیل به تعریف بیشتر این دو عامل بطور اختصار پرداخته می شود:

هدف اخذ گواهینامه ایزو

شرکتها از اخذ گواهی نامه ایزو اهداف مختلفی دارند:

–         اخذ ایزو جهت صادرات و مطرح شدن در بازار جهانی

–         دریافت ایزو جهت شرکت در مناقصات

–         گرفتن گواهینامه ایزو جهت تبلیغات و برند سازی

–         اخذ و دریافت مدرک ایزو جهت رقابت با رقبای همکار و مطرح شدن و پیشی گرفتن از آنها و جذب مشتری

–         دریافت ایزو بنابر الزامات دولتی

–         اخذ ایزو با اهداف سری سازمان متقاضی

و بسیاری اهداف دیگر که سازمانها جهت اخذ گواهی ایزو برایشان برحسب نیاز و وسع و گستردگی سازمان مطرح هست.

مراجع صادر کننده ایزو

مراجع صادر کننده ایزو در گام بعدی بعد از اینکه هدف شرکت متقاضی تعیین شد، مهم هست. جهت این امر و شناخت مراجع صادر کننده ایزو معتبر می توانید تنها با یک تماس از خدمات مشاوره رایگان مرکز ما بصورت 24 ساعته استفاده کنید. و با خیال راحت یک مرجع صادر کننده ایزو معتبر را انتخاب کنید. CB مراجع صادر کننده ایزو هستند که تحت نظر و اعتبار و اجازه یک AB گواهی ایزو صادر می کنند و CB های بسیاری تحت نظر آنها فعالیت می کنند و در نهایت AB ها تحت اعتبار یک نهاد بین المللی با عنوان IAF فعالیت می کنند که بایستی تحت تبعیت آن فعالیت کنند و هر کشور برای خودش AB هایی درون IAF دارد. این گواهی ایزو معتبرترین نوع ایزو هست و شرکتهای صادر کننده این گواهی ایزو تحت اعتبار IAF دارای بالاترین اعتبار هستند.

البته گاها اینگونه شرکتها گواهی ایزو صادر می کنند که تحت اعتبار IAF نیست و به همین جهت نحوه استعلام گواهی ایزو بسیار مهم هست زیرا ایندست شرکتها از اعتبار خود سواستفاده کرده و خود را معتبرترین معرفی میکنند. برعکس شرکتهایی نیز هستند که ساختگی بوده و با ساخت سایتهای مختلف با عناوین و اسامی دهان پر کن خود را معتبر معرفی می کنند اما گواهی ایزو آنها فاقد اعتبار هست. جهت شناخت تمامی این شرکتها و اخذ گواهی ایزو معتبر متناسب نیاز سازمان خود با مرکز سیستم کاران تماس حاصل نمایید. مرکز ما بصورت 24 ساعته تمامی خدمات مشاوره را بصورت رایگان تنها با یک تماس در اختیار شما قرار می دهد.

با ما در ارتباط باشید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط