اخذ گواهینامه ایزو ISO فوری و ارزان

گواهینامه ایزو14001

گواهینامه ایزو14001
4.9/5 - (115 امتیاز)

گواهینامه ایزو14001

گواهی ISO14001 سیستم مدیریت زیست محیطی مهمترین نوع گواهی عمومی ایزو هست که مورد نیاز تمامی سازمانها با هر نوع فعالیت هست. شرکتها در هر حوزه که فعالیت می کنند بنا بر هر دلیلی نیازمند اخذ گواهی ایزو14001 هستند. ایزو14001 برایشان ثمر بخشی و بهره وری کافی را دارد. ISO14001 از گواهی نامه های مهمی هست که در مناقصات از طرف مناقصه گذار از شرکتها درخواست خواهد شد. بسیار احتمال می رود که کارفرمای مناقصه گزار از یک شرکت گواهینامه ایزو14001 بخواهد فرقی هم نمی کند که آن شرکت دارای چه زمینه فعالیتی باشد. استاندارد ایزو14001 الزامات زیست محیطی را تعریف می کند که برای تمامی شرکتها کاربردی هست.

نمونه ای از پیاده سازی ایزو14001

پیاده سازی ایزو14001 مواردی را بیان می کند که در سازمان اجرا می شود تا فرآیندهای سازمان بر روی محیط زیست تاثیر منفی نگذارد. مثلا سیستمهای کاغذ بازی را جمع آوری می کنند و جای آن را به سیستمهای الکترونیکی می دهند. و مثلا از طریق فضاهای مجازی کارهای اداری انجام می گیرد و کاغذها جمع آوری می شوند. و از همین طریق نیز از زباله ها و پسماندها کاسته خواهد شد. همین امر از آلودگی محیط زیست می کاهد. و کمک شایانی در پاکی محیط زیست ( آب و هوا و خاک ) خواهد داشت. ایزو14001 بیان می کند کارخانجاتی که آلودگی زیادی تولید می کنند با فاصله بسیار از مناطق مسکونی ایجاد شوند.

راهکارهایی جهت کاهش آلاینده های زیست محیطی ( صرفه جویی در مصرف برق ، خاموش کردن برق و کامپیوتر ، صرفه جویی در مصرف گاز ) عواملی از این دست باعث از هدر نرفتن انرژی و صرفه جویی در انرژی شده و به طبع آن باعث حفظ پاکیزگی محیط زیست می گردد.

بهینه سازی موتورهای خودروها و گرفتن معاینه فنی : قطعا موتور خودروها اگر خراب باشد آلودگی هوا ایجاد می کند و دارا بودن معاینه فنی و رفع نواقص باعث جلوگیری از آلودگی هوا خواهد شد.

عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف : ظروف یکبار مصرف باعث تولید زباله می شود و این زباله ها باعث آلودگی محیط زیست خواهند شد.

مدیریت مواد زائد ( تفکیک زباله ها از یکدیگر ) : تفکیک زباله هایی که قابل بازیافت هستند و می سود از آنها دوباره طی یک روند استفاده کرد از زباله های به درد نخور یکی دیگر از الزامات پیاده سازی طبق مستندات ایزو14001 هست.

اینها تنها مواردی کوچک از نمونه های پیاده سازی استاندارد ایزو14001 هست.

ارتباط گواهینامه ایزو 14001 با دیگر گواهینامه های ایزو

گواهینامه ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی و گواهینامه ایزو45001 سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی دو گواهی نامه ایزو هستند که مکمل یکدیگر هستند و یکدیگر را کامل می کنند به همین جهت در کنار هم طراحی و پیاده سازی خواهند شد. البته یک سازمان می توانند یا به صورت همزمان و یا طی یک روند و پروسه زمانی گواهی ایزو 14001 و ایزو45001 را بگیرند اما اگر توان مالی دارند بهترست که این دو سیستم مدیریتی را با هم طراحی و پیاده سازی نمایند. ایزو9001 نیز تحت عنوان سیستم مدیریت کیفیت توصیه می شود پیش از هر گواهی نامه ایزو دیگری اخذ گردد. و چنانچه سازمانی می خواهد یک گواهی نامه در ابتدای راه دریافت کند بسیار بهتر هست و توصیه می شود که آن ایزو9001 باشد. زیرا ایزو9001 پیش نیاز تمامی استانداردها هست.

گواهینامه IMS

در اینجا لازم به ذکرست از طراحی و پیاده سازی سه گواهی ایزو9001 ، ایزو14001 و ایزو45001 سیستم مدیریت یکپارچه به دست میاد و وقنی از شرکتی درخواست می شود که IMS ارائه دهد در حقیقت ارائه همین سه گواهینامه ایزو9001 ، ایزو14001 و ایزو45001 می باشد.

مزایای پیاده سازی ایزو14001 سیستم مدیریت زیست محیطی

کاهش آلاینده های مختلف آب و خاک و هوا و آلاینده های صوتی و در کل آلاینده های زیست محیطی

حفاظت از محیط زیست بر طبق الزامات بیان شده در استاندارد 14001

حفظ منابع طبیعی برای نسلهای آینده

کاهش زباله ها و پسماندها

کاهش بیماریهای ناشی از آلودگی هوا و حتی مرگ و میرهای ناشی از این آلودگی

و بسیاری از مزایای دیگر که پیاده سازی ایزو14001 در بر دارد.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو14001

ابتدا سازمان بایستی هدف خود را از اخذ گواهی ایزو بداند و سپس با انتخاب گواهی ایزو مد نظر خود پیش برود که می تواند از مرکز سیستم کاران اطلاعات کافی را در این زمینه بگیرد و ایزو متناسب زمینه فعالیتش را دریافت نماید. سپس نامه اعلام قیمت ایزو برای شرکت مزبور فرستاده می شود و شرکت متقاضی می تواند هر برندی را که می خواهد انتخاب کند و سپس برایش فرم درخواست ایزو در قالب وورد جهت تکمیل فرم ارسال می شود و پس از تکمیل فرم درخواست ایزو دوباره در قالب WORD فایل برگردانده می سود و چنانچه اصلاحی نیاز باشد در پی یک روند انجام می گیرد و بعد از طی روند مالی فایل به قسمت اجرایی جهت صدور گواهی و اقدامات لازمه ارجاع داده خواهد شد.

با سیستم کاران در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه به گواهی ایزو مد نظر خود خواهید رسید. تنها یک تماس کافیست تا به آنچه می خواهید برسید.

مطالب مهم دیگر مرتبط با این مقاله

دریافت گواهینامه ایزو ISO

اخذ گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو – ۷۹۱۶۵-۰۲۱  اخذ ایزو – گرفتن ایزو – دریافت ایزو

مطالب مهمی که متقاضیان بدنبال آن هستند.

مطالب فنی و کاربردی مورد نیاز کارشناسان و علاقمندان به ایزو ISO

2 Responses

  1. هزینه پیاده سازی و ممیزی گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ حدودا چقدر می شود؟ شما تو مطالبتون قید کردید نمونه مستندات را بصورت رایگان ارائه میدهید. آیا واقعا نمونه مستندات کامل و جامع و میتونیم در ممیزی قبول شویم؟

    1. گواهینامه ایزو ۱۴۰۰۱ را بهمراه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ ما از شرکت سیستم کاران دریافت کردیم. بله واقعیت داره تمام مطالب گفته شده در مقالات این مرکز. هم نمونه مستندات را بصورت رایگان در اختیار ما قرار دادند هم در مدت زمان معینی با هزینه مناسب و مشاوره صحیح گواهی ایزو اصلی را گرفتیم.باز هم تشکر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینکهای مفید و مرتبط